2019 05 26

Jie tai padarė! „Raptors“ išplėšė istorinį kelialapį į NBA finalą

„Toronto Raptors“ pirmą kartą klubo istorijoje žais NBA superfinale. „Raptors“ savo aikštėje laimėjo paskutinių sekundžių dramą ir šeštose Rytų konferencijos finalo serijos rungtynėse nukovė „Milwaukee Bucks“ – 100:94 (18:31, 25:19, 28:26, 29:18), seriją laimėdami 4-2.
„Raptors“ – „Bucks“
„Raptors“ – „Bucks“ / „Scanpix“ nuotr.

Likus 7,9 sek. „Raptors“ turėjo 3 taškų pranašumą (97:94), bet tik antruoju bandymu sugebėjo išsimesti kamuolį iš užribio. Vis dėlto mačo kulminacija Torontui susiklostė ypač sėkmingai.

Pražanga sustabdytas Pascalis Siakamas nuo baudų metimo linijos realizavo vieną metimą, o Kawhi Leonardas atkovojo kamuolį po netaiklaus antrojo ir Torontas ėmė švęsti.

Kawhi sumetė abi baudas (100:94) ir per likusias kelias sekundes „Bucks“ jau nespėjo nieko padaryti.

K.Leonardas šiame mače pataikė tik 1 tritaškį iš 8-ių, bet atkovojo 17 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 taškus.

„Bucks“ geriau pradėjo rungtynes (6:14) ir antrojo kėlinio pradžioje „Raptors“ turėjo 15 taškų deficitą (18:33).

Iki pat ketvirtojo kėlinio šeimininkai vijosi varžovus, kol galiausiai Serge'as Ibaka dėjimu išlygino rezultatą (78:78).

Tuomet tolti ėmė „Raptors“, likus mažiau nei 7 minutėms įgydama 8 taškų persvarą (87:79).

„Bucks“ kovėsi iki galo, bet pavyti Toronto ekipos jau nesugebėjo.

„Šis pasiekimas mums labai daug reiškia, bet mes dar nesame patenkinti – norime laimėti finalą“, – sakė Kyle'as Lowry, „Raptors“ įžaidėjas.

„Dirbome labai sunkiai, kad pasiektume šį laiptelį. Praėjęs sezonas man buvo sunkus, tačiau žinojau, kad atvykstu į talentingą komandą, ir mes labai stengiamės. Esu laimingas“, – kalbėjo K.Leonardas, į Torontą iš „Spurs“ klubo atvykęs tik praėjusiais metais.

„Scanpix“ nuotr./„Raptors“ sirgaliai prie „Scotiabank“ arenos

„Raptors“: Kawhi Leonardas 27 (17 atk. kam., 7 rez. perd.), Pascalis Siakamas 18, Kyle'as Lowry 17 (8 rez. perd.), Fredas VanVleetas 14.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 21 (11 atk. kam.), Brookas Lopezas 18, Khrisas Middletonas 14, Ersanas Ilyasova 13.