2021 01 05

Pergalės fone – L.Dončičiaus trigubas dublis ir neeilinis pasiekimas

Luka Dončičius pelnė solidų trigubą dublį, o „Dallas Mavericks“ (3–4) dėl spurto ketvirtajame kėlinyje 113:100 (33:21, 28:28, 23:28, 29:23) sugebėjo palaužti „Houston Rockets“ komandą (2–3).
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

L.Dončičius pelnė 33 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Jam puikiai talkino Timas Hardaway'us, pridėjęs 30 taškų.

Beje, slovėnas grįžo po rungtynių pertraukos – jis praleido mačą su „Chicago Bulls“ dėl nežymios šlaunies traumos.

L.Dončičius tapo 11-uoju NBA istorijoje, sugebėjusiu išdalinti 1000 rezultatyvių perdavimų prieš 22-ąjį gimtadienį.

Lemiamą smūgį „Mavs“ varžovams sudavė, kai iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likusios 7 minutės. Tuomet Dalaso komanda spurtavo 14:3 ir rezultatas jau tapo 106:92.

„Rockets“ šansų nebeliko. „Mavericks“ laimėjo. Lemiamos atkarpos metu „raketos“ prametė penkis metimus ir du kartus suklydo.

„Mavs“ treneris Rickas Carlisle'as pakeitė savo įprastinį starto penketą. Norėdamas daugiau raumenų aikštėje, jis nuo mačo pradžios leido Willie Cauley-Steiną vietoje T.Hardaway'aus.

Vėliau treneris gyrė nuo suolo kilusį vieną lyderių: „Tai buvo stipraus charakterio pasirodymas. Jis buvo puikus abiejose aikštės pusėse. Timas parodė savo profesionalumą, sureagavęs į starto penketo pakeitimą.“

„Rockets“ pataikė 11 iš 40 tritaškių, o pagrindinis snaiperis Jamesas Hardenas sumetė 3 iš 11.

„Rockets“: C.Woodas 23, J.Hardenas 21 (10 rez. perd.), E.Gordonas 20, J.Wallas 14.

„Mavericks“: L.Dončičius 33 (16 atk. kam., 11 rez. perd.), T.Hardaway'us 30, W.Cauley-Steinas ir J.Richardsonas po 15.

„Golden State Warriors“ – „Sacramento Kings“ 137:106

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams