2018 11 15

Pergalingas metimas per J.Valančiūno ranką: buvęs „Raptors“ treneris triumfavo Toronte

Dwane'as Casey grįžo į Torontą su trenksmu. Geriausiu praėjusio NBA sezono treneriu pripažintas, bet iš „Toronto Raptors“ klubo atleistas specialistas laimingas straksėjo ant savo buvusios komandos parketo, kai per Jono Valančiūno rankas į krepšį krito pergalingas „Detroit Pistons“ metimas.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Likus 1,2 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos ir švieslentėje degant lygybei 104:104, kamuolys buvo „Pistons“ rankose.

Svečiai išsimetinėjo kamuolį iš užribio.

Akimirką užsižiūrėjęs į „Pistons“ centro Andre Drummondo įkirtimą po krepšiu, J.Valančiūnas pavėlavo paskui prieš jį stovėjusio gynėjo Reggie Bullocko pirmą žingsnį.

„Pistons“ krepšininkas priėmęs kamuolį greitai jo atsikratė paleisdamas į krepšį. J.Valančiūnas dar iškėlė priešais varžovą ranką, bet buvo per vėlu.

„Pistons“ pataikė pergalingą metimą ir palaužė „Toronto Raptors“ 106:104 (26:31, 27:34, 24:23, 29:16).

D.Casey džiaugsmingai lėkė ant parketo, o „Pistons“ komanda suspaudė savo rungtynių herojų R.Bullocką.

„Komanda ištraukė šią pergalę dėl manęs. Labai tą vertinu. NBA yra žaidėjų lyga. Čia viskas apie žaidėjus, ne trenerius. Bet tuo pačiu tai apie žmones ir tie žmonės stengėsi dėl manęs“, – po saldžios pergalės neslėpė „Pistons“ treneris D.Casey.

Tuo tarpu „Raptors“ įžaidėjas Kyle'as Lowry priekaištaujančiai skėstelėjo ranka J.Valančiūnui.

Lietuvis kažką atsakė ir paskui visą komandą išpėdino į rūbinę sugerti skaudaus pralaimėjimo.

Per 27 minutes J.Valančiūnas pelnė 14 taškų (6/11 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo metimą, suklydo 3 ir prasižengė 4 kartus.

Kawhi Leonardas „Raptors“ komandai surinko 26 taškus, tačiau turėjęs galimybę išplėšti pergalę, lemiamą akimirką suklydo.

Įdomu, kad K.Leonardas suklydo pirmą kartą savo karjeroje, kai iki ketvirtojo kėlinio arba pratęsimo pabaigos buvo likę žaisti mažiau nei 10 sekundžių.

Gregas Monroe ir Pascalis Siakamas pralaimėjusiems surinko po 17 taškų, Kyle'as Lowry pridėjo 14.

Nugalėtojams Blake'as Griffinas surinko 30 (12 kam.), Langstonas Galloway'us ir Reggie Jacksonas pridėjo po 13 taškų.

Nors tai buvo savotiškas D.Casey kerštas, spaudos konferencijoje net ir po tokios pergalės treneris pridūrė, kad jis labai dėkingas „Raptors“ organizacijai. Jis padėkojo už gražų klipą parodytą prieš rungtynes, kurį klubas jam skyrė už gerus pasiekimus dirbant drauge.

Žmonės klipo metu atsistoję plojo buvusiam treneriui, kurį po praėjusio sezono atleido „Raptors“ vadovas Masai'us Ujiri.

„Klasiška organizacija. Viena geriausių visame sporte“, – neslėpė D.Casey.

Tiesa, jo auklėtiniai kandžiojosi „Raptors“.

Paklaustas apie paskutinę Detroito ekipos ataką ir jos genialumą, B.Griffinas įgėlė Toronto organizacijai: „Tokia gera trenerio paskutinė ataka mums nieko naujo. Gal tai buvo nauja Toronto generaliniam vadybininkui ir sirgaliams.“

Beje, „Raptors“ iššvaistė 19 taškų persvarą.

„Galbūt mes nesame talentingiausi Rytų konferencijoje, bet mes esame labai atkaklūs ir kovingi“, – pabrėžė D.Casey.

Po 7 iš eilės pergalių namuose „Raptors“ savų žiūrovų akivaizdoje suklupo antrą kartą paeiliui.

Toronto ekipai nepavyko pasiekti geriausio starto klubo istorijoje – 2014-2015 m. sezoną, su tuo pačiu D.Casey prie komandos vairo, „Raptors“ startavo 13-2.

Su 12 pergalių ir 3 pralaimėjimais „Raptors“ užtikrintai pirmauja NBA Rytų konferencijoje. Bendroje įskaitoje J.Valančiūno klubui prilygsta tik „Golden State Warriors“ (12-3).

Šiose rungtynėse „Raptors“ vertėsi be pagrindinio centro Serge'o Ibakos, todėl jo vietą starto penkete ir per lemiamą „Pistons“ išpuolį užėmė J.Valančiūnas.

Be to, trečiajame kėlinyje traumą patyrė bei susitikimo nebaigė Danny Greenas.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai