2016 01 30

Pergalingas pasveikusio K.Porzingio sugrįžimas ir L.Jameso įrašas NBA istorijoje

Kristapas Porzingis sugrįžo į rikiuotę ir padėjo „New York Knicks“ (23-26) klubui nutraukti keturių iš eilės pralaimėjimų seriją. Niujorko klubas penktadienio vakarą namuose 102:84 (26:16, 32:24, 27:21, 17:23) nepasigailėjo „Phoenix Suns“ (14-34) krepšininkų.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

Arizonos klubas niekaip nesugeba nutraukti varžovų aikštės prakeiksmo. Svečiuose „Suns“ pralaimėjo jau 13-ąją dvikovą iš eilės.

Jau pirmajame kėlinyje šeimininkai buvo įgiję 18 taškų persvarą ir pranašumą nesunkiai išlaikė iki pat dvikovos pabaigos.

Virusą išsigydęs K.Porzingis šiame mače pelnė 7 taškus ir atkovojo tiek pat kamuolių.

Solidžia paspirtimi „Knicks“ tapo ir po dviejų rungtynių pertraukos sugrįžęs lyderis Carmelo Anthony, kuris surinko dvigubą dublį – 19 taškų ir 10 sugriebtų kamuolių.

„Knicks“ pranašumas klausimų nekėlė, tad ketvirtajame kėlinyje C.Anthony nežaidė.

„Knicks“: Carmelo Anthony 19 (3/11 dvit., 2/3 trit., 7/7 baud., 10 atk. kam., 8 rez. perd.), Arronas Afflalo 17, Robinas Lopezas 13, Langstonas Galloway 11, Derrickas Williamsas 10.

„Suns“: Devinas Bookeris 21 (5/9 dvit., 3/6 trit., 2/3 baud.), Jordanas McRae ir T.J.Warrenas po 12.

Į plėtojimosi (NBDL) lygą Donatą Motiejūną išsiuntęs „Houston Rockets“ (25-24) klubas neatsilaikė prieš vieną čempionato favoritų „Oklahoma City Thunder“ (36-13).

Russello Westrbooko vedamas „Thunder“ savoje aikštėje laimėjo 116:108 (22:29, 33:29, 34:25, 27:25). Tai buvo jau dešimtoji Oklahomos klubo pergalė per pastaruosius dešimt mačų.

Įpusėjus rungtynėms, „Rockets“ dar pirmavo 58:55, tačiau vėliau iniciatyvą perėmė šeimininkai.

R.Westbrookas pelnė 26 taškus, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 10 kamuolių. Jo karjeroje tai buvo jau 25-asis karjeros trigubas dublis.

Jam puikiai talkino ir kita „Thunder“ žvaigždė Kevinas Durantas, kuris įmetė 33 taškus, bei po didžiosios pertraukos sublizgėjęs turkas Enesas Kanteris, rungtynes baigęs su 22 taškais.

„Thunder“: Kevinas Durantas 33 (9/13 dvit., 2/5 trit., 9/9 baud., 12 atk. kam.), Russellas Westbrookas 26 (10 atk. kam., 14 rez. perd.), Enesas Kanteris 22 (10 atk. kam.), Dionas Waitersas 16.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 33 (6/15 dvit., 2/7 trit., 15/17 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Corey Breweris 17, Clintas Capela 12, Joshas Smithas 10.

Ryškiausią NBA krepšininką LeBroną Jamesą kiek užtemdė Kyrie Irvingas ir Kevinas Love‘as, o „Cleveland Cavaliers“ (33-12) svečiuose 114:106 (33:27, 33:31, 30:20, 18:28) nugalėjo „Detroit Pistons“ (25-22).

K.Irvingas ir K.Love'as kartu sudėjus pelnė net 57 taškus. Rezultatyvumu jiedu pralenkė L.Jamesą, kuris surinko 20 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Po šio mačo L.Jamesas tapo jauniausiu NBA žaidėju, pasiekusiu 26 tūkst. pelnytų taškų ribą. Tai jam pavyko padaryti būnant 31 metų ir 30 dienų amžiaus.

Kitame mače Klivlando klubo laukia dvikova su  „San Antonio Spurs“.

„Pistons“: Andre Drummondas 20 (9/14 dvit., 2/8 baud., 8 atk. kam.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 19, Stanley Johnsonas ir Reggie Jacksonas po 15, Marcusas Morrisas 14, Ersanas Ilyasova 11.

„Cavaliers“: Kevinas Love‘as 29 taškai (4/12 dvit., 5/7 trit., 6/6 baud., 6 atk. kam.), Kyrie Irvingas 28 (11/16 dvit., 0/3 trit., 6/7 baud.), LeBornas Jamesas 20 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Timofejus Mozgovas 12, Tristanas Thompsonas 11 (14 atk. kam.).