2016 04 18

„Pistons“ buvo netoli staigmenos, tačiau „Cavaliers“ patirtis nugalėjo

„Cleveland Cavaliers“ krepšininkai NBA atkrintamųjų varžybų seriją su „Detroit Pistons“ namuose pradėjo labai sunkia pergale 106:101 (27:25, 26:33, 23:20, 30:23). Net 21 kartą šiose rungtynėse rezultatas buvo lygus, o pirmaujanti komanda keitėsi 17 kartų.
LeBronas Jamesas ir Reggie Jacksonas
LeBronas Jamesas ir Reggie Jacksonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nors net keturi Detroito ekipos starto penketo žaidėjai neturi atkrintamųjų patirties, „Pistons“ pirmoje mačo dalyje tiesiog šėlo – pataikė 62 proc. visų metimų. Tikslą pasiekė net 10 tritaškių iš 16-os. Po tris sykius iš toli pataikė M.Morrisas ir K.Caldwellas-Pope'as.

„Cavaliers“ į priekį vedė puikus K.Love'o žaidimas vienas prieš vieną su žemesniais tiesioginiais oponentais bei puikus L.Jameso aikštės matymas. Komandos lyderis rinko vieną rezultatyvų perdavimą po kito, o prireikus atakas užbaigdavo pats.

Be to, aikštės šeimininkai itin tausojo kamuolį. Dažnai neklydo nė viena ekipa, tačiau „Cavaliers“ per pirmus du ketvirčius suklydo vos du kartus.

Po pertraukos puikiai į rungtynes įsijungė ir „Pistons“ naujokas S.Johnsonas, pataikęs tris tritaškius.

Tik prasidėjus lemiamam ketvirčiui R.Bullockas įmetė dar vieną tritaškį ir „Pistons“ turėjo didžiausią iki tol persvarą – 83:76. Po minutės pertraukėlės „Cavs“ atsakė 7 taškais iš eilės ir išlygino rezultatą.

Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus (88:88), tačiau du tritaškius iš eilės įmetė K.Love'as (94:90). Netrukus „Cavaliers“ pirmaujant 96:92, supykęs ant teisėjų už neskirtą pražangą technine pražanga nubaustas R.Jacksonas.

„Cavs“ po šio epizodo padidino pranašumą iki 98:92, buvo likusios trys minutės. R.Jacksonas klaidą ištaisė dviem taškais su pražanga.

Pirmoje mačo dalyje 19 taškų įmetęs M.Morrisas likus pusantros minutės visiškai laisvas neįmetė tritaškio, o L.Jamesas atsakė dviem taškais iš po krepšio (102:96). R.Jacksonas dukart nesėkmingai ėmėsi iniciatyvos ir „Cavs“ iškovojo pergalę.

„Cavaliers“: K.Irvingas (5/10 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) 31, K.Love'as (4/8 trit., 13 atk. kam.) 28, L.Jamesas (9/14 dvit., 6 atk. kam., 11 rez. perd.) 22, J.R.Smithas 9.

„Pistons“: K.Caldwellas-Pope'as (4/8 trit.) 21, M.Morrisas (3/7 trit.) 20, R.Jacksonas (5/8 dvit., 2/4 trit., 7 rez. perd.) 17, A.Drummondas (11 atk. kam.) 13, T.Harrisas (10 atk. kam.) ir S.Johnsonas (3/3 trit, 8 atk. kam.) po 9.