2023 02 08

Po traumos grįžęs J.Valančiūnas svariai prisidėjo prie pratęstos pergalių serijos

Vienerias rungtynes dėl traumos praleidęs Jonas Valančiūnas galingai sugrįžo į rikiuotę, o jo atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ (29-27) klubas išliko pergalingame kelyje. „Pelikanai“ namuose 116:107 (33:35, 29:24, 29:22, 25:26) nugalėjo „Atlanta Hawks“ (27-28).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

J.Valančiūnas nežaidė praėjusiame susitikime su Domanto Sabonio atstovaujamais „Sacramento Kings“ ir tai buvo pirmas uteniškio praleistas mačas šį sezoną.

Bet grįžęs ant parketo vidurio puolėjas nuolaidų oponentams nedarė. Į „Hawks“ krepšį jis per 25,5 minutės pelnė 16 taškų (8/10 dvit.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, sykį suklydo ir keturiskart prasižengė. Lietuviui esant aikštėje, „Pelicans“ varžovus pranoko 5 taškais.

Atkakliose rungtynėse „Pelicans“ atitrūko antroje trečiojo kėlinio pusėje, kai 9 iš eilės taškais pabėgo 89:76.

Likus daugiau nei trims minutėms ketvirtajame kėlinyje Naujojo Orleano ekipa užtikrintai pirmavo 111:95. Nors „vanagai“ pelnė 7 taškus be atsako ir sušvelnino skirtumą iki 9 taškų, o netrukus buvo priartėję ir iki 107:113, rimčiau pakovoti dėl pergalės jiems nepavyko ir „Pelicans“ iškovojo trečiąją pergalę iš eilės po to, kai buvo suklupę net 9 kartus paeiliui.

Sėkminga atkarpa leidžia „pelikanams“ susigrąžinti prarastas pozicijas Vakarų konferencijoje. Po šios pergalės J.Valančiūno ekipa pakilo į aštuntąją vietą.

„Hawks“ yra aštunti Rytų konferencijoje.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30 (8 rez. perd.), CJ McCollumas 21 (4/12 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas (8/10 dvit., 14 atk. kam.) ir Trey Murphy (4/9 trit.) po 16, Herbas Jonesas 11 (9 atk. kam.).

„Hawks“: Bogdanas Bogdanovičius 22 (5/9 trit.), Dejounte Murray 19 (7 rez. perd.), Trae Youngas 16 (16 rez. perd.), Johnas Collinsas 15 (6 atk. kam.), Clintas Capela 13 (8 atk. kam.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas