2017 04 16

Prakeiksmas tęsiasi: J.Valančiūno klubui – smūgis pačiame atkrintamųjų starte

Trukt už vadžių, vėl iš pradžių. Dar neseniai Jonas Valančiūnas su komandos draugais juokėsi dėl pirmojo karjeroje tritaškio NBA, bet jau pačiame atkrintamųjų varžybų starte visa ekipa grįžo į realybę. Nors bukmekeriai prognozavo lengvą lietuvio klubo pergalę, sparnus užsiauginusius „Toronto Raptors“ ant žemės nutupdė „Milwaukee Bucks“ – 83:97 (22:30, 29:16, 19:29, 13:22).
Jonas Valančiūnas ir Giannis Antetokounmpo
Jonas Valančiūnas ir Giannis Antetokounmpo / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ namuose pralaimėjo „Bucks“ 83:97.
  • „Raptors“ pataikė tik 35 proc. metimų.
  • Serijoje iki 4 pergalių „Raptors“ atsilieka 0-1.
  • J.Valančiūnas pelnė 9 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

„Yra toleruotini pralaimėjimai, yra blogi pralaimėjimai ir yra nepateisinami pralaimėjimai. Dabar pamatėme naują pralaimėjimų lygį, kuriam visi kartu turėtume sugalvoti pavadinimą“, – piktinosi „Raptors“ apžvalgininkas Blake'as Murphy.

Kita vertus, Torontas pripratęs prie tokių nusivylimų atkrintamosiose.

Pirmąsias serijos rungtynes „Raptors“ pralaimėjo jau 8 kartą iš eilės. Prakeiksmas tęsiasi nuo 2000-ųjų. Iš viso pirmąsias atkrintamųjų varžybų serijos rungtynes visuose etapuose „Raptors“ pralaimėjo 11 kartų per 12 tokių susitikimų.

Šiuo kluptelėjimu „Raptors“ iškart prarado namų aikštės pranašumą. O gera prieš atkrintamąsias įgyta forma jau nieko nebeguodžia.

Toronto krepšininkai užlipo ant grėblio, kuris vis daužė per kaktą dar praėjusių metų atkrintamosiose varžybose. Namų lankai pasirodė visiškai svetimi – savo aikštėje, stebint 19 800 žiūrovų, „Raptors“ pataikė vos 35 procentus metimų (27/75), iš kurių vos 21,7 proc. tritaškių (5/23).

Ir Jonui Valančiūnui sudrebėjo ranka ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai lietuvis stojo prie baudų metimo linijos, bet prametė abi baudas, nors šias šį sezoną metė solidžiu 81,1 proc. tikslumu.

Su Jono pagalba „Raptors“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 47:43, bet daug labiau trūko taiklesnių metimų.

„Raptors“ puolimo lyderiai DeMaras DeRozanas (7/21) ir Kyle'as Lowry (2/11) atakavo krepšį tik atitinkamai 33,3 ir 18,2 proc. tikslumu ir surinko atitinkamai 27 ir 4 taškus.

Vienas graikas Giannis Antetokounmpo sumetė daugiau metimų – net 13 dvitaškių iš 16 (28 tšk.) nei „Raptors“ veidai. „Bucks“ lyderis tiesiog skrajojo virš „Raptors“ žaidėjų galvų.

O pakeisti užsikirtusių lyderių Toronte nebuvo kam – vienintelis Serge'as Ibaka dar surinko dviženklius skaičius (19 tšk., 14 atk. kam.).

J.Valančiūnas per 23 minutes pasižymėjo 9 taškais (2/5 dvit., 5/7 baud.), atkovojo 9 kamuolius (visus gynyboje), suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Raptors“ pelnė 14 taškų mažiau nei „Bucks“. Tačiau +/ – rodiklis starto penkete toli gražu nebuvo didžiausias: -22 švietė prie pagrindinio įžaidėjo Kyle'o Lowry statistikos eilutės.

Beje, ketvirtajame kėlinyje Rytų konferencijos viečempionai sukrapštė tik 13 taškų. Lemtingu tapo „Bucks“ spurtas 8:0, po kurio ketvirčio viduryje Milvokio klubas atitrūko 85:71.

Prieš tai „Raptors“ nepasinaudojo proga, kai trečiojo kėlinio viduryje G.Antetokounmpo dėl ketvirtos asmeninės pražangos turėjo sėsti ant suolo, nors rezultatas buvo lygus 64:64.

Antrosios serijos rungtynės Toronte vyks naktį iš antradienio į trečiadienį 2 val. nakties Lietuvos laiku.

„Raptors“: D.DeRozanas 27, S.Ibaka 19 (14 atk. kam.), J.Valančiūnas 9 (9 atk. kam.).

„Bucks“: G.Antetokounmpo 28 (13/16 dvit.), M.Brogdonas 16, G.Monroe 14 (15 atk. kam.), T.Snellas ir M.Dellavedova po 11, Kh.Middletonas 10.