2023 11 09

Prancūzo nesulaikęs J.Valančiūnas išretėjusių „pelikanų“ neišgelbėjo

Be šešių krepšininkų besivertusi „New Orleans Pelicans“ (4-4) patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Jono Valančiūno atstovaujama komanda išvykoje 101:122 (24:28, 20:44, 24:25, 33:25) neprilygo „Minnesota Timberwolves“ (5-2) krepšininkams.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Pelikanai“ Mineapolyje neturėjo net šešių pagrindinės rotacijos žaidėjų: rezultatyviausias komandos žaidėjas Zionas Williamsonas nežaidė dėl vaiko gimimo, antras pagal rezultatyvumą CJ McCollumas – dėl plaučių pažeidimo. Žaisti negalėjo ir Herbas Jonesas, Trey Murphy, Jose Alvarado ir Naji Marshallas.

Likę krepšininkai Naujojo Orleano ekipos neišgelbėjo. „Pelicans“ atsiliko tik 4 taškais po pirmojo kėlinio (24:28), bet antrame ketvirtyje pralaimėjo atkarpą 15:42 ir įpusėjus susitikimui turėjo net 28 taškų deficitą (44:72).

Po ilgosios pertraukos skirtumas niekada nesumažėjo iki mažesnio nei 20 taškų, o „Timberwolves“ pasiekė įtikinamą pergalę – jau ketvirtą iš eilės.

J.Valančiūnas „Pelicans“ gretose per 22 minutes įmetė 8 taškus (4/7 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir vieną kartą prasižengė. Jam esant ant parketo „Timberwolves“ atkarpą laimėjo net 29 taškais.

Lietuviui nepavyko sustabdyti varžovų centro Rudy Gobert'o. Prancūzas ne tik dominavo gynyboje, bet ir surinko įspūdingą dvigubą dublį – 17 taškų (4/5 dvit., 9/12 baud.) ir atkovojo 21 kamuolį.

„Pelicans“ iš žaidimo atakavo vos 38,7 proc. tikslumu (36 iš 93), kai jų varžovai pataikė 54,9 proc. metimų (45 iš 82).

„Timberwolves“: Anthony Edwardsas 26 (8 rez. perd.), Karlas-Anthony Townsas 23 (4/5 trit.), Rudy Gobert'as 17 (21 atk. kam.), Mike'as Conley 12.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 24 (11/25 metimai, 6 rez. perd.), Jordanas Hawkinsas 14, Mattas Ryanas 12, Jeremiah Robinsonas-Earlas 11 (9 atk. kam.).