2016 03 15

Pratrūko: Donatas Motiejūnas sužibėjo puolime

Donatas Motiejūnas nutraukė nesėkmingą ruožą. 25 metų lietuvis pastaruoju metu žaidė tik epizodiškai, bet dvikova su „Memphis Grizzlies“ ekipa jam buvo viena rezultatyviausių šį sezoną. D.Motiejūnas buvo rezultatyviausias „Houston Rockets“ žaidėjas, o „grizliai“ buvo nušluoti nuo žemės paviršiaus net 130:81 (34:22, 31:19, 32:15, 33:25).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Scanpix“ nuotr.
NBA | „Houston Rockets“(34-33) – „Memphis Grizzlies“(39-28) 130:81 | Motiejūnas 18

D.Motiejūnas buvo ne tik rezultatyviausias, bet turėjo ir geriausią +/- rodiklį. Jam būnant aikštėje, „Rockets įmetė 37 taškais daugiau nei varžovai.

Jau tradiciškai susitikimą pradėjęs starto penkete, D-Mo pelnė 18 taškų (6/12 dvit., 1/2 trit., 3/5 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir prasižengė 2 kartus.

Kadangi treneris tausojo lyderius, D.Motiejūnas nuo trečiojo kėlinio vidurio nebežaidė.

Vasario pabaigoje į aikštę sugrįžęs D.Motiejūnas pastaruoju metu žaidė minimaliai. Trijose pastarosiose dvikovose lietuvis nežaidė ilgiau dešimties minučių.

Bet rezultatyviau nei su „Grizzlies“ Donatas šį sezoną žaidė tik kartą – kai įmetė 19 taškų į „Denver Nuggets“ krepšį.

Pastarąjį kartą 213 cm ūgio žaidėjas dviženklį taškų skaičių buvo surinkęs gruodžio 19-ąją.

TAIP PAT SKAITYKITE: J.Kazlauską pradžiugino D.Motiejūno žodžiai​​

„Rockets“ nė karto nebuvo užleidę varžovų į priekį, per porą pirmųjų minučių pataikė tris tritaškius, o jau po dviejų kėlinių pirmavo 24 taškų skirtumu.

D.Motiejūnas sužibėjo trečiajame kėlinyje, kai pelnė 11 taškų ir prisidėjo prie „Rockets“ atkarpos 15:5, kai pranašumas nuo 68:44 šoktelėjo iki 85:49.

Didžiausiu skirtumu Hjustono krepšininkai yra laimėję 52 taškais. Jie buvo arti to, kad rekordą pakartotų, tačiau likus žaisti 4,9 sek. svečiai pataikė tritaškį ir sumažino atotrūkį iki 49-ių.

Tai buvo fantastiškas „raketų“ puolimo vakaras. Net 9 žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių.

„Rockets“ gavo galimybę pričiupti stiprų varžovą pačiu tinkamiausiu laiku.

„Grizzlies“ lyderis Marcas Gasolis dėl kojos lūžio šį sezoną neberungtyniaus. Achilo sausgyslių trauma užbaigė ir kito branduolio žaidėjo gynėjo Mario Chalmerso sezoną.

Maža to, „Grizzlies“ Hjustone dar vertėsi be traumuotų Mike'o Conley, Zacho Randolpho, Chriso Anderseno, Brandano Wrighto ir Vince'o Carterio.​

Su 34 pergalėmis ir 33 pralaimėjimais „Rockets“ Vakarų konferencijoje rikiuojasi septintoje vietoje.

„Rockets“: Donatas Motiejūnas 18, Trevoras Ariza 16, Jamesas Hardenas 15 (8 rez. perd.), Jasonas Terry 12, Andrew Goudelockas ir Michaelas Beasley (9 atk. kam.) po 11, Patrickas Beverley, K.J.McDanielsas ir Clintas Capela po 10.

„Grizzlies“: Jarellas Martinas 17, Mattas Barnesas 14, Alexas Stephensonas 12 (15 atk. kam.), Ryanas Hollinsas 10.