Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 17d. 23:26 , Atnaujinta: 2019 birželio 18d. 08:46

„Raptors“ pergalės parade kilo panika – Toronte aidėjo šūviai, yra sužeistų

„Toronto Raptors“ pergalės paradas
„Scanpix“ nuotr. / „Toronto Raptors“ pergalės paradas

Toronte sirgaliams pirmadienį susirinkus švęsti komandos „Raptors“ krepšininkams iškovotą NBA čempionų titulą pasigirdo šūviai ir buvo sužeisti keturi žmonės, o dar tūkstančiai puolė paniškai bėgti per incidentą, įvykusį netoli vietos, kur scenoje sėdėjo žaidėjai ir Kanados premjeras Justinas Trudeau.

Toronto policija pranešė suėmusi tris žmones ir konfiskavusi du ginklus. Tyrėjai nenurodė galimo atakos motyvo kol kas nenurodė.

Minios „Raptors“ sirgalių ėmė paniškai bėgti, pasigirdus šūviams Rotušės aikštėje, kur buvo susirinkę dešimtys tūkstančių žmonių.

Anksčiau pirmadienį maždaug 1,5 mln. aistruolių užplūdo Toronto centrą, laukdami „Raptors“ garbei rengiamo parado. Miestui šventus savo pirmąjį svarbų pasiekimą sporte per daugiau kaip ketvirtį amžiaus, kilo susirūpinimas dėl saugumo ir itin didelio dalyvių skaičiaus.

Anot policijos viršininko Marko Saunderso, visų keturių pašautųjų žaizdos nekelia grėsmės jų gyvybėms.

Dar keli žmonės buvo lengvai sužeisti, mėgindami pabėgti toliau nuo vietos, kur buvo šaudoma, pridūrė M.Saundersas. Jis paprašė liudininkų ir galbūt vaizdo įrašų turinčių žmonių susisiekti su tyrėjais ir jiems padėti.

Paklausta, ar šaudynės buvo įvykdytos tyčia arba susijusios su terorizmu, policijos atstovė Allison Sparkes pabrėžė, kad šiuo metu atliekamas tyrimas.

Vienam iš komandos savininkų sakant kalbą, renginio vedėjas įsiterpė ir atkreipė minios dėmesį į nenumatytą įvykį bei paprašė laikytis rimties. Tuo metu scenoje buvo J.Trudeau, Toronto meras Johnas Tory, geriausiu NBA finalo žaidėju pripažintas Kawhi Leonardas ir kiti krepšininkai.

„Norėčiau pasirūpinti, kad visi išliktų ramūs, – sakė vedėjas, sporto komentatorius Mattas Devlinas. – Tai yra rimta. Visi būkite ramūs... Tai nenumatytas įvykis, į kurį reaguojama.“

Ant scenos buvę žmones liko savo vietoje, ir netrukūs kalbos buvo tęsiamos.

„Tikiuosi, kad visi sužeisti per šiandien kilusias šaudynes greitai pasveiks. Norėčiau padėkoti Toronto policijai, kad taip greitai ėmėsi veiksmų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė J. Trudeau.

„Neleisime šiam smurto aktui sugadinti nuotaikos per šiandien vykstantį paradą“, – pridūrė premjeras.

Aikštėje buvo rasti mažiausiai keturi palikti vežimėliai, nes tėvai tikriausiai pasiėmė savo vaikus ir pabėgo. Taip pat buvo palikta avalynės, drabužių ir krepšių. Policija juosta aptvėrė visą netoliese esančią gatvių sankirtą.

Meras J. Tory padėkojo policijai už greitą reakciją ir išreiškė pasipiktinimą dėl šaudymo incidento.

„Tai yra nuviliantis įvykis. Esu tikras, kad ne tik mane pykdo faktas, kad kažkas atsinešė ginklą ir jį panaudojo per kitais atžvilgiais džiaugsmingą šventę“, – pareiškime nurodė miesto vadovas.

„Tikiuosi, kad atsakingi asmenys bus patraukti atsakomybėn ir nubausti visu įstatymo griežtumu. Norėčiau pagirti ir padėkoti milijonams kitų žmonių, kurie linksmai ir taikiai pagerbė mūsų mylimą Toronto „Raptors“, – pridūrė jis.

2,9 mln. gyventojų turintis Torontas yra Kanados didžiausias miestas, laikomas vienų saugiausių Šiaurės Amerikoje.

J.Tory anksčiau ragino visus miesto gyventojus prisijungti prie „Raptors“ pirmojo iškovoto čempionų titulo proga surengtos šventės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 24sek