2017 02 02

„Raptors“ pražudžiusį NBA „mažylį“ motyvavo Jono Valančiūno žodžiai

„Pamenu, kai Valančiūnas pasakė, kad mes lenktyniaujame dėl antrosios vietos Rytuose, jie – dėl pirmosios. Dabar viskas atvirkščiai. Kartais žodžiai kandžiojasi“, – šyptelėjo „Toronto Raptors“ komandą paskandinęs „Boston Celtics“ mažylis Isaiah Thomasas. 175 cm ūgio gynėjas sužaidė dar vieną fantastišką ketvirtąjį kėlinį ir palaužė Jono Valančiūno komandą 109:104 (28:30, 23:32, 26:23, 32:19).
Isaiah Thomasas ir Jonas Valančiūnas
Isaiah Thomasas ir Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ pralaimėjo Bostone 104:109.
  • Toronto klubas išbarstė 18 taškų persvarą.
  • 175 cm ūgio gynėjas I.Thomasas į „Raptors“ krepšį įmetė 44 taškus.
  • J.Valančiūnas težaidė 11 minučių.

„Raptors“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir trečiajame kėlinyje sukaupė 18 taškų pranašumą, tačiau I.Thomaso šou kritiniu metu ištempė „Celtics“ už ausų.

„Celtics“ puolimo lyderis lemiamame kėlinyje pelnė 19 iš 44 savo taškų. Po 9 įžaidėjo taškų iš eilės Bostono krepšininkai, likus žaisti 4 min. 39 sek., pirmą kartą atsidūrė priekyje 95:94.

Per likusią atkarpą pirmaujanti komanda keitėsi šešis kartus, o tašką padėjo I.Thomaso tritaškis likus rungtyniauti 48 sek., kai mažylis persvėrė rezultatą „Celtics“ naudai 103:101.

Bostono krepšininkai laimėjo 5-ąsias rungtynes iš eilės ir tapo Atlanto diviziono lyderiais bei Rytuose įsitvirtino antroje turnyro lentelės pozicijoje. „Raptors“ atsidūrė trečioje vietoje.

Tai buvo emocingos rungtynės. Žaidėjai ne sykį apsižodžiavo, kelis kartus konfliktą teko malšinti krepšininkus išskyrusiems teisėjams. Į apsižodžiavimą pateko ir J.Valančiūnas, suerzinęs „Celtics“ gynėją Marcusą Smartą. Tiesa, lietuvis protingai nesivėlė į bergždžias diskusijas.

„Celtics“ žaidėjus savo žodžiais supykdęs J.Valančiūnas žaidė nedaug – vos 12 minučių, pelnė 3 taškus (1/1 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

Beje, „Celtics“ neteisingai suprato J.Valančiūno žodžius. Panašiau, kad lietuvis tiesiog netyčia leptelėjo apie komandų išsidėstymą turnyro lentelėje nenorėdamas nieko įžeisti, bet Bostono komanda tai priėmė labai asmeniškai.

„Raptors“ treneris Dwane'as Casey labiau pasitikėjo atsarginiu vidurio puolėju Lucu Nogueira, kuris per 28 minutes įmetė 10 taškų ir blokavo 4 metimus. Be to, J.Valančiūno minutes karpė teisėjai, greitai nubaudę lietuvį ankstyvomis pražangomis.

Toronto ekipos negelbėjo 32 taškus surinkęs Kyle'as Lowry. „Raptors“ įžaidėjas pirmą kartą karjeroje ketverias rungtynes paeiliui renka bent po 30 taškų.

„Raptors“ trūko DeMaro DeRozano, kuris gydosi čiurnos traumą.

„Raptors“: K.Lowry 32, J.Sullingeris 13, N.Powellas 12, P.Pattersonas ir L.Nogueira po 10.

„Celtics“: I.Thomasas 44, J.Crowderis 14, A.Horfordas 11, M.Smartas 10.