2018 11 13

Vakaras, kokių J.Valančiūnui reta: „Raptors“ pritrūko lietuvio jėgos po krepšiu

Jonas Valančiūnas nė karto nepataikė į krepšį ir tai sutapo su nutrūkusia „Toronto Raptors“ pergalių serija. Po šešių laimėjimų iš eilės, Toronto krepšininkai krito savų žiūrovų akivaizdoje prieš „New Orleans Pelicans“ 110:126 (29:31, 32:35, 22:28, 27:32).
Jonas Valančiūnas ir Anthony Davisas
Jonas Valančiūnas ir Anthony Davisas / „Scanpix“ nuotr.

Pastarąjį kartą J.Valančiūnas neįmetė į krepšį nė vieno metimo beveik prieš metus – sausio 20-ąją.

Nuo suolo pakilęs lietuvis per 15 minučių prametė du dvitaškius ir vieną tritaškį, abu savo taškus pelnė 2 baudų metimais, atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Pelicans“ pelnė 5 taškais daugiau nei „Raptors“.

J.Valančiūno jėgos po krepšiu trūko visai „Raptors“ komandai.

Mat „Pelicans“ lyderis Anthony Davisas nugalėtojams pelnė 25 taškus ir atkovojo daugiausiai šį sezoną – 20 kamuolių. Šie skaičiai ženklino „Pelicans“ dominavimą baudos aikštelėje.

„Pelicans“ pagal taškus iš baudos aikštelės pranoko „Raptors“ net 72:42. Iš tų 20 kamuolių A.Davisas net 8 sugriebė po šeimininkų krepšiu.

„Raptors“ ilgai ir varginančiai vijosi „Pelicans“, kol šie galiausiai atitrūko dviženkliu skirtumu ketvirtajame kėlinyje.

Tai buvo pirmas „Raptors“ pralaimėjimas namuose šį sezoną. „Raptors“ pasitiko rungtynes kaip viena iš keturių namuose dar nepralaimėjusių NBA ekipų, kartu su „Philadelphia 76ers“, „Milwaukee Bucks“ ir „Memphis Grizzlies“.

„Raptors“ trūko rezultatyvesnio įžaidėjo žaidimo. Kyle'as Lowry atliko 11 rezultatyvių perdavimų, bet pataikė tik 1 metimą iš 9 ir sužaidė nerezultatyviausią sezono mačą (4 tšk.). Pirmuosius taškus jis pelnė tik likus 4 minutėms iki susitikimo pabaigos.

Tiesa, tą matė ne visi – kai kurie žaidimo nuvilti aistruoliai jau buvo pradėję skirstytis iš sausakimšos arenos.

Juos labiau nei „Raptors“ žaidimas sužavėjo vieno vaiko pasirodymas per ilgąją rungtynių pertrauką.

NBA Rytų konferencijos savaitės žaidėju išrinktas Pascalis Siakamas pralaimėjusiems surinko 22, Kawhi Leonardas – 20, Serge'as Ibaka (14 kam.) – 19 taškų.

Rezultatyviausią sezono mačą sužaidęs E'Twaunas Moore'as surinko 30, Jrue Holiday pridėjo 29 taškus ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų, Julius Randle'o sąskaitoje – 17 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

Su 12 pergalių ir 2 pralaimėjimais „Raptors“ išlieka stipriausia komanda Rytų konferencijoje.

Beje, „Raptors“ pralaimėjo pirmą kartą per 10 rungtynių, kai aikštėje buvo Kawhi Leonardas.