2017 02 27

„Raptors“ treneris prabilo apie naują J.Valančiūno vaidmenį, o lietuvis puikiai išnaudojo progas

Po mainų savaitės Jonas Valančiūnas jau antrą mačą iš eilės nežaidė ketvirtajame kėlinyje ir toks vaizdas likusią sezono dalį gali kartotis dažnai. Tiesa, kol gavo žaisti, lietuvis puikiai išnaudojo jam suteiktas progas, o „Toronto Raptors“ 112:106 (25:28, 28:24, 29:28, 30:26) namuose palaužė „Portland Trail Blazers“ krepšininkus.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Trail Blazers“ 112:106.
  • J.Valančiūnas per 22 minutes pelnė 15 taškų.
  • Lietuvis po mainų antrą mačą iš eilės nežaidė ketvirtajame kėlinyje.
  • „Raptors“ žaidė be traumuoto K.Lowry.

„Dabar Valančiūno vaidmuo bus dar labiau priklausomas nuo varžovų priekinės linijos, kurią sutiksime“, – prieš rungtynes atviravo „Raptors“ treneris Dwane'as Casey, pridūręs, kad „Trail Blazers“ vidurio puolėjas Jusufas Nurkičius yra lietuvio stiliaus oponentas.

D.Casey laikėsi savo žodžio. Bosnis J.Nurkičius aikštėje praleido 21 minutę, J.Valančiūnas – 22, per kurias pelnė 15 taškų (7/8 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išrašė bloką, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

Beje, J.Nurkičius ketvirtajame kėlinyje neteko dviejų dantų – kovodamas dėl kamuolio gavo smūgį į burną.

Ketvirtąjį kėlinį „Raptors“ pradėjo su 21-erių austru Jakobu Poeltlu vidurio puolėjo pozicijoje, o baigė su žemu penketu ir Serge'u Ibaka bei DeMarre Carrollu po krepšiu.

„Valančiūnas atrodė puikiai, bet ketvirtajame kėlinyje norėjome mums parankesnės gynybos“, – teigė D.Casey.

J.Valančiūno minutes susirinkęs Serge'as Ibaka vėl pasirodė sėkmingai – pelnė 18 taškų ir sugriebė 10 atšokusių kamuolių. Nors kitas „Raptors“ naujokas P.J.Tuckeris tepelnė 2 taškus, jam būnant aikštėje Toronto komanda pelnė 6 taškais daugiau nei varžovai.

Beje, toks pat buvo ir J.Valančiūno +/- rodiklis „Raptors“ gretose, o efektyviau žaidė tik vienintelis DeMaras DeRozanas, surinkęs 33 taškus.

„Raptors“ šią pergalę pasiekė žaisdami be riešo traumą besigydančio įžaidėjo Kyle'o Lowry. Tinimas sumažėjo, todėl tikimasi, kad vienas „Raptors“ lyderių į rikiuotę grįš artimiausiomis dienomis.

Torontui tai buvo trečioji pergalė iš eilės. Beje, „Raptors“ jau antrą sezoną iš eilės nugalėjo „Trail Blazers“ abu kartus.

„Raptors“: D.DeRozanas 33, S.Ibaka 18 (10 atk. kam.), J.Valančiūnas 15, C.Josephas 14, D.Wrightas 11.

„Trail Blazers“: D.Lillardas 28, M.Harklessas 18, C.J.McCollumas 17, A.Aminu 13.