2016 04 16 /23:37

Rekordinėse rungtynėse Joną Valančiūną sustabdė pražangos, „Raptors“ pralaimėjo

„Toronto Raptors” klubas tęsia tragišką pasirodymą NBA atkrintamosiose varžybose. Kanados ekipa pirmose serijos rungtynėse su „Indiana Pacers“ ekipa patyrė skaudų pralaimėjimą 90:100 (24:19, 21:24, 22:27, 23:30). Jonas Valančiūnas pasiekė karjeros atkovotų kamuolių rekordą, tačiau susitikimą baigė anksčiau laiko dėl pražangų.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA atkrintamųjų serija 0-1 | „Toronto Raptors“ – „Indiana Pacers“ | Valančiūnas 12+19

Tai buvo tragiškos rungtynės „Raptors“ lyderiams – DeMarui DeRozanui ir Kyle'ui Lowry. Kartu sudėjus jie pataikė tik aštuonis metimus iš 32. Prie viso to K.Lowry dar pridėjo šešias klaidas, pramesdamas net 5 baudų metimus.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ trečią sezoną iš eilės atkrintamąsias pradėjo nesėkme
  • J.Valančiūnas per 21 min. pasiekė karjeros atkovotų kamuolių rekordą – ą9
  • Toronto krepšininkai ypač blogai metė į krepšį – 38 proc.
  • P.George'as įmetė 33 taškus, pataikydamas 4 tritaškius iš 5
  • Kitos serijos rungtynės vėl vyks Toronte

„Raptors“ antroje rungtynių dalyje nesustabdė „Pacers“ superžvaigždės Paulo George'o, kuris vien per trečiąjį kėlinį pelnė 16 taškų, o iš viso surinko 33.

Jonas Valančiūnas savo ruožtu sužaidė įspūdingas rungtynes po krepšiais, pasiekęs karjeros rekordą – 19 atkovotų kamuolių (11 puolime). Tai tuo pačiu ir visų laikų „Raptors“ rekordas atkrintamosiose varžybose.

Vis dėlto dalis kamuolių puolime atkovota po netaiklių bandymų pataisyti metimus. Net tris sykius JV po du ir daugiau kartų bandė įmušti kamuolį į krepšį, visi tie bandymai buvo nesėkmingi, bet į statistiką įrašydavo atkovotą kamuolį.

J.Valančiūną iš vėžių išmušė teisėjo sprendimas antrajame ketvirtyje skirti jam pražangą kovoje dėl kamuolio. Tai buvo trečioji JV pražanga, o Dwane'as Casey po to ilgai ginčijosi su arbitrais.

Pražangos J.Valančiūno laiką aikštėje apribojo iki vos 21 minutės, per kurias jis pelnė 12 taškų (4/14 dvit., 4/4 baud.), gavo du blokus, o pats atliko vieną. Lietuvis išvengė klaidų, tačiau rungtynes baigė anksčiau laiko dėl pražangų limito.

D.DeRozanas ir K.Lowry mačą baigė kartu pataikydami vos vieną tritaškį iš 10-ies., suklydę 9 sykius ir gavę 5 blokus (visus – D.DeRozanas). Jiems nekrito net baudos.

Net penkis blokus išrašė „Pacers“ naujokas Mylesas Turneris, Monta Ellisas su P.Georgu kartu įmetė 7 tritaškius iš 9.

„Raptors“: C.Josephas (4/5 dvit.) 18, D.DeRozanas (5/19 metim., 0/3 trit.) 14, J.Valančiūnas (19 atk. kam.) 12, K.Lowry (1/7 trit., 7 rez. perd., 6 kld.) 11, P.Pattersonas 9.

„Pacers“: P.George'as (8/17 dvit., 4/5 trit., 6 rez. perd.) 33, M.Ellisas (3/4 trit., 5 rez. perd.) 15, S.Hillas 13, M.Turneris (5 blk.) ir G.Hillas po 10.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos vėl Toronte. Iš balandžio 18-osios į 19-ąją Lietuvos laiku mačas vyks 2 val. nakties.

19:24

Toronto klubas pastarąjį kartą NBA atkrintamųjų seriją laimėjo tik 2001 metais, kai pirmajame etape 3:2 palaužė „New York Knicks“.

Tik „Milwaukee Bucks“ ekipa tiek pat ilgai yra nelaimėjusi NBA atkrintamųjų serijos.

19:41

​PIRMASIS KĖLINYS: „Raptors“ –​ „Pacers“ 24:19

19:44

Pirmieji du metimai iš žaidimo neįkrito. K.Lowry sugebėjo pramesti abu baudų metimus, tačiau pražangą gynyboje prieš užsidirbo J.Valančiūno konkurentas I.Mahinmi. Netrukus pirmuosius „Raptors“ taškus šių metų atkrintamosiose baudų metimais pelnė D.DeRozanas – 2:0.

19:47​​

Pirmieji Jono Valančiūno taškai! Lietuvis pelnė taškus po gero D.DeRozano perdavimo. Jau kitoje atakoje Jonas atsikovojo kamuolį puolime po N.Powello pramestos baudos.

Pražanga prieš lietuvį ir abi taiklios baudos, „Raptors“ priekyje 7:2.

19:49

„Pacers“ pagrindinis vidurio puolėjas prasižengė puolime. Tai antroji jo pražanga ir „centras“ sėdo ant suolo. Vis dėlto „Raptors“ lyderiai aliko du skubotus metimus, o M.Ellisas tritaškiu išlygino rezultatą – 7:7.

19:51

J.Valančiūnas pataikė antrą savo metimą po gražaus apsisukimo. Lietuvos liko vienintelis Toronto krepšininkas, kol kas pataikęs iš žaidimo. Netrukus metimą pataikė ir L.Scola – 11:7.

19:56

Ketvirčio viduryje D.Casey paprašė minutės pertraukėlės, po kurios J.Valančiūnas gavo bloką nuo M.Turnerio. M.Ellisas išlygino rezultatą ties 11:11.

19:59

Po dviejų iš eilės atkovotų kamuolių J.Valančiūnas turėjo jau penkis, tačiau „Raptors“ atakos strigo. Nekrito niekam, o L.Scola gavo bloką nuo M.Turnerio. „Pacers“ naujokas jau blokavo tris metimus.

20:01

Jau trečias J.Valančiūno puolime atkovotas kamuolys (6 atk. kam.). Netrukus K.Lowry pataikė pirmąjį Toronto tritaškį rungtynėse, o į aikštę žengęs D.Carrollas pridėjo du taškus – 16:11.

20:05

Po „Pacers“ minutės pertraukėlės J.Valančiūnas atkovojo jau 8-ąjį kamuolį ir netrukus pelnė 8-ąjį tašką – 18:11.

20:07

Keturis iš eilės taškus įmetė P.George'as, o J.Valančiūnas po 9-ojo atkovoto kamuolio buvo pasodintas poilsiui. Jį pakeitė B.Biyombo.

20:10

Pirmasis ketvirtis baigėsi „Raptors“ pirmaujant 24:19. J.Valančiūno indėlis – 8 tšk., 9 atk. kam.

20:12

ANTRASIS KĖLINYS: „Raptors“ –​ „Pacers“ 45:43 (24:19, 21:24)

20:14

Jonas Valančiūnas tapo pirmuoju žaidėju nuo 2010 m., atrkintamosiose varžybose per pirmąjį ketvirtį surinkusiu 9 atkovotus kamuolius.

20:16

Antrą ketvirtį dviem iš eilės dvitaškiais pradėjo R.Stuckey ir „Pacers“ priartėjo iki 23:24.

20:19

Sužaidus 4 min. antrajame ketvirtyje „Raptors“ pirmavo 31:28. C.Josephas tapo antruoju Toronto žaidėju, pataikiusiu tritaškį.

20:26

Dvi minutes abi komandos nepelnė nė taško, tačiau tylą nutraukė C.Josepho tritaškis ir netrukus P.Pattersono pataikytas tritaškis – 36:28. C.Josephas su 9 taškais tapo rezultatyviausiu „Raptors“ žaidėju.

20:30

Po „Pacers“ paprašytos minutės pertraukėlės J.Valančiūnas grįžo į aikštę. Lietuvis prasižengė prieš I.Mahinmi, bet atkovojo 10-ąjį kamuolį po varžovo pramestos baudos.

20:32

J.Valančiūnas tris kartus iš eilės bandė įmušti kamuolį į krepšį, tad statistikoje įsirašė tris atkovotus kamuolius puolime, bet ir tris pramestus metimus (8+13).

20:34

Antra iš eilės komiška situacija: C.Josephas prametė antrą baudą, J.Valančiūnas du kartus iš eilės vėl bandė įmušti kamuolį į krepšį, tačiau abukart nepataikė.

Netrukus susinervinęs JV gavo pražangą kovoje dėl kamuolio – tai buvo trečioji pražanga ir Jonas sėdo ant suolo su 15 atkovotų kamuolių.

20:35

Rungtynių komentatoriai teigė, kad J.Valančiūnui trečia pražanga skirta neteisingai – tai turėjo būti pražanga M.Tureneriui. Vis dėlto „Pacers“ žaidėjas to išvengė, o po C.J.Mileso 5 iš eilės taškų „Pacers“ priartėjo iki 36:39.

20:39

D.Derozanas pataikė tik antrą iš 8 metimų iš žaidimo. Likus žaisti minutę M.Elliso tritaškis išlygino rezultatą – 41:41.

20:44

K.Lowry dvitaškis, perimtas kamuolys ir gražus perdavimas D.Carrollui – 45:41. Prieš pat pertraukę G.Hillas dvitaškiu sumažino Toronto persvarą. Likus žaisti 2,3 sek. į aikštę grįžo J.Valančiūnas, tačiau „Raptors“ taškų nebepelnė – 45:43

20:49

Po trečiosios J.Valančiūno pražangos D.Casey ilgai aiškinosi su mačo teisėjais, nepripažindamas lietuvio prasižengimo.

J.Valančiūnas pirmąją mačo dalį baigė su 8 taškais (3/9 dvit.) ir 15 atkovotų kamuolių (9 puolime). JV yra tik per tris atkovotus kamuolius nuo karjeros NBA rekordo.

Nesiseka Toronto lyderiams: K.Lowry prametė penkis tritaškius iš šešių, o D.DeRozanas pataikė tik 2 metimus iš žaidimo (2/8).

21:01

​TREČIASIS KĖLINYS: „Raptors“ –​ „Pacers“ 67:69 (24:19, 21:24, 22:26)

21:03

„Pacers“ ketvirčio pradžioje pirmą kartą išsiveržė į priekį. M.Ellisas sumetė baudas, o P.George'as smeigė tritaškį – 48:45.

21:05

J.Valančiūnas išrašė bloką L.Allenui, o N.Powellas antru iš eilės dvitaškiu persvėrė rezultatą Toronto naudai – 49:48.

21:06

Ir vėl identiška situacija. J.Valančiūnas tris kartus iš eilės bando pataisyti metimą, tačiau visus prameta. Jis įsirašė dar du atkovotus kamuolius, o netrukus gynyboje sugriebė dar vieną ir su 18 atkovotų kamuolių pakartojo karjeros NBA rekordą!

21:08

Sužaidus keturias trečiojo kėlinio minutes „Raptors“ po D.DeRozano baudos metimo pirmavo 52:50.

21:10

J.Valančiūnas išprovokavo pražangą, sumetė baudas ir užfiksavo dvigubą dublį – 10+19. Netrukus JV galingai įkalė iš viršaus – 56:52.

21:16

L.Allenas antrą kartą gavo stogą nuo J.Valančiūno, kuris netrukus atkovojo 19-ąjį kamuolį. Tai „Raptors“ visų laikų atkrintamųjų rekordas ir J.Valančiūno karjeros rekordas.

21:18

Kėliniui įpusėjus J.Valančiūnas gavo ketvirtąją pražangą, tad D.Casey teko lietuvį sodinti ant suolo. Po K.Lowry dvitaškio „Raptors“ priekyje tik 58:55.

21:25

„Raptors“ lyderiai ir toliau švaistė netaiklius metimus, o M.Ellisas tritaškiu persvėrė rezultatą (60:58).

21:28

Į aikštę pagaliau grąžintas C.Josephas, dar neprametęs nė vieno metimo (10 tšk.). Po S.Hillo baudų metimų Indiana pirmavo 64:61. C.Lowry metė tris baudų metimus, tačiau pataikė tik du, o P.George'as smeigė tritaškį – 67:63.

21:34

Įsisiautėjęs „Pacers“ lyderis P.George'as krepšį sudrebino dėjimu (22 tšk.). Jis vien per trečiąjį ketvirtį surinko 16 taškų. Prieš pertrauką dar vieną dvitaškį pridėjo D.DeRozanas, tačiau metimo su sirena jau nebepataikė, „Pacers“ pirmavo 69:67.

21:34

KETVIRTASIS KĖLINYS

21:42

Sužaidus pusantros minutės po B.Biyombo taškų J.Valančiūnas grįžo į aikštę. P.Pattersonas įmetė du taškus, tačiau J.Valančiūnas iškart gavo penktąją pražangą ir vėl sėdo ant suolo. „Pacers“ priekyje 74:71.

21:45

Pagaliau pavyko išlyginti rezultatą (74:74) – tritaškį smeigė T.Rossas.

21:55

Po B.Biyombo baudų metimų R.Stuckey pataikė tritaškį (79:76), tačiau čia pat dvitaškiu atsakė D.DeRozanas. Po Toronto minutės pertraukėlės dar vieną tolimą metimą pataikė P.George'as – 82:78. Liko žaisti 6 minutės.

22:00

Likus žaisti 4 min. ir „Pacers“ pirmaujant 84:80 į aikštę grįžo J.Valančiūnas.

22:02

K.Lowry du kartus iš eilės pataikė tik po vieną baudą. Po abiejų epizodų M.Turneris patakė po dvitaškį ir „Pacers“ persvara padidėjo iki rekordinės – 88:82.

22:05

„Raptors“ lyderis K.Lowry skandino klubą. Jo klaidą kainavo P.George'o taškus greitoje atakoje – 90:82. D.Casey paprašė minutės pertraukėlės.

22:09

Po minutės pertraukėlės – jau šeštoji K.Lowry klaida, pražanga puolime. Netrukus J.Valančiūno rungtynės baigėsi – lietuvis prasižengė šeštąjį kartą kovodamas dėl kamuolio.

22:13

„Raptors“ minutės pertraukėlė nedavė vaisių. M.Ellisas tritaškiu nužudė Toronto ekipą – 95:82.