2021 03 01

Rekordinis vakaras: J.Valančiūnas ir „Grizzlies“ šventė didžiausią pergalę klubo istorijoje

„Memphis Grizzlies“ (15-15) klubas net ir praktiškai be Jono Valančiūno pagalbos pasiekė neįtikėtiną pergalę Hjustone. „Grizliai“ net 133:84 (25:18, 38:19, 32:23, 38:24) sudaužė „Houston Rockets“ (11-21) krepšininkus.
Jonas Valančiūnas (dešinėje)
Jonas Valančiūnas (dešinėje) / „Scanpix“ nuotr.

49 taškais pasiekta pergalė yra didžiausia 26-us metus skaičiuojančios „Grizzlies“ komandos istorijoje.

Ankstesnį rekordą Memfio krepšininkai buvo užfiksavę dar 2003-2004 m. sezone, kai tuometinius „New Jersey Nets“ krepšininkus sudaužė 47 taškais.

Pasiekti įspūdingai pergalei „grizliams“ beveik neprireikė Jono Valančiūno, kuris galėjo atsipūsti ir stebėti iš šalies nuostabų komandos draugų pasirodymą.

Lietuvis per 12,5 minutes įmetė 6 taškus (3/6 dvit.), atkovojo 6 kamuolius, du kartus suklydo ir penkis sykius prasižengė.

JV buvo vienintelis komandos žaidėjas, kuriam esant aikštėje „grizliai“ atsiliko nuo varžovų. Tiesa, skirtumas buvo vos 1 taškas „raketų“ naudai.

Net ir be didesnio Jono indėlio „Grizzlies“ beveik visų rungtynių metu tiesiog talžė oponentus.

„Rockets“ atsilaikė tik pirmąjį kėlinį, kurį svečiai iš Memfio laimėjo 25:18, bet jau antrajame ketvirtyje skirtumas tarp komandų pasiekė 26 taškus (63:37), o po ilgosios pertraukos „Grizzlies“ pranašumas tapo nepadorus – 88:50.

Jau po trijų kėlinių Memfis pirmavo 35 taškais, o tai taip pat buvo rekordinis „Grizzlies“ pranašumas tokioje rungtynių stadijoje.

Ketvirtajame kėlinyje rungtyniavę atsarginiai Memfio žaidėjai tik dar labiau padidino savo komandos pranašumą, kuris galiausiai pasiekė beveik pusšimčio ribą.

Vien „Grizzlies“ atsarginiai žaidėjai šiose rungtynėse įmetė net 85 taškus – daugiau už visą varžovų komandą. Tai yra daugiausiai taškų, kiek kada nors per rungtynes yra pelnę nuo suolo pakilę „Grizzlies“ krepšininkai. Net penki iš jų surinko dviženklį taškų skaičių.

Savo ruožtu „Rockets“ tai buvo jau 11-oji nesėkmė iš eilės. Į Vakarų konferencijos dugną grimztanti komanda dabar jau lenkia tik absoliučius autsaiderius „Minnesota Timberwolves“ krepšininkus.

„Rockets“: Johnas Wallas(4/16 metimai) ir Jae'Seanas Tate'as po 14, Masonas Jonesas 12, Davidas Nwaba 11, Justinas Pattonas 10.

„Grizzlies“: Justise'as Winslow 20, Brandonas Clarke'as 16 (7/7 dvit., 12 atk. kam.), Desmondas Bane'as 15 (7 atk. kam.), De'Anthony Meltonas 14, Kyle'as Andersonas (0/7 trit.) ir Tyusas Jonesas po 13, Gorgui Diengas 12.