2016 10 16

Rezultatyviausias „Knicks“ žaidėjas: Mindaugas Kuzminskas pribloškė Niujorką

Mindaugas Kuzminskas įrodinėja, kad nusipelnė gauti gerokai daugiau minučių NBA. Ikisezoninėse rungtynėse 26-erių lietuvis po pertraukos surengė tikrą šou. Nors „New York Knicks“ pralaimėjo „Boston Celtics“ komandai 107:119 (25:28, 25:31, 28:31, 29:29), trečiajame kėlinyje į aikštę išbėgęs puolėjas tapo rezultatyviausiu „Knicks“ krepšininku.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Treneris Jeffas Hornacekas lietuvį nuo suolo pakėlė tik ketvirtąją trečiojo kėlinio minutę, kai „Knicks“ atsiliko 57:65.

Prabėgus vos minutei, M.Kuzminskas sužibėjo per 25 sekundžių atkarpą pelnydamas 6 taškus.

Per visą trečiąjį ketvirtį, o tiksliau – 8 minutes ir 33 sekundes, M.Kuzminskas iš viso pelnė net 13 taškų.

Ketvirtajame žaidėjas buvo trumpam pakeistas, bet prasėdėjęs ant suolo pusantros minutės, grįžo į aikštę ir pabaigė rungtynes.

Iš viso jis per 19 minučių pelnė 18 taškų (4/9 dvit., 3/7 trit., 1/1 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Jam būnant aikštėje „Knicks“ pelnė trimis taškais daugiau nei „Celtics“.

Dvigubą dublį užfiksavęs M.Kuzminskas buvo ne tik rezultatyviausias, bet ir daugiausiai metimų atlikęs žaidėjas visoje „Knicks“ komandoje. Jam neprilygo net Carmelo Anthony, kuris per 23 minutes įmetė 15 taškų (5/14 met.).

„Knicks“ pasirengimą sezonui apkartino Kristapo Porzingio trauma.

Kirkšnį susižeidęs latvis po pertraukos aikštėje daugiau nebepasirodė. Tačiau trauma neatrodo rimta – tiesiog treneriai tausojo vieną lyderių.

Pirmąsias rungtynes su „Knicks“ apranga sužaidė klubo vasaros pirkinys, vidurio puolėjas Joakimas Noah. Starto penkete susitikimą pradėjęs 31 metų krepšininkas per 19 minučių pelnė 5 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Nors J.Hornačekas nepasitikėjo M.Kuzminsku pirmuosiuose kontroliniuose mačuose, galbūt Mindaugo pasirodymas prieš „Celtics“ privers trenerį geriau apgalvoti lietuvio vaidmenį „Knicks“ klube.

Draugiškų rungtynių maratoną „Knicks“ baigs spalio 20-ąją – iki tol sužais dar dvejas rungtynes su „Celtics“ ir „Brooklyn Nets“. NBA sezonas oficialiai startuoja spalio 25-ąją.

„Knicks“: M.Kuzminskas 18 (10 atk. kam.), Carmelo Anthony 15, Saša Vujačičius ir Jrue Holiday po 13, Willy Hernangomezas 12 (12 atk. kam.).

„Celtics“: R.J.Hunteris 17, Avery Bradley 15, Jaylenas Brownas ir Alas Horfordas po 12.