2017 03 25

„Rockets“ įveikė D.Motiejūno komandą, „Lakers“ pergalei įkvėpė Shaqo pasirodymas arenoje

„Houston Rockets“ (50-22) trečią kartą per pastaruosius ketverius metus NBA lygoje pasiekė 50-ties pergalių ribą. Jameso Hardeno vedamos „raketos“ namuose 117:107 (28:33, 21:17, 31:29, 37:28) nugalėjo „New Orleans Pelicans“ (30-42), kurios gretose ir vėl nežaidė Donatas Motiejūnas.
Anthony Davisas ir Jamesas Hardenas
Anthony Davisas ir Jamesas Hardenas / „Scanpix“ nuotr.

„60 pergalių būtų smagiau. Švęstume, jei pasiektume tiek pergalių, o ne 50“, – sakė „Rockets“ treneris Mike'as D'Antoni.

J.Hardenas pelnė 38 taškus ir atliko 17 rezultatyvių perdavimų, pakartodamas karjeros rekordą.

Likus žaisti 1 min. ir 45 sekundes, „Rockets“ persvara siekė tik 2 taškus (107:105), tačiau tuomet J.Hardenas sumetė tris baudos metimus, pataikė tritaškį, o „Rockets“ pergalingai nutolo.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 38 (17 rez. perd., 7 atk. kam.), Patrickas Beverley 17, Ericas Gordonas 14, Ryanas Andersonas 13.

„Pelicans“: Anthony Davisas 33 (16 atk. kam.), DeMarcusas Cousinsas 29, Jrue Holiday 18.

Klay'us Thompsonas pakartojo asmeninį sezono rezultatyvumo antirekordą, tačiau „Golden State Warriors“ (58-14) namuose 114:100 (27:20, 30:30, 35:22, 22:28) nugalėjo „Sacramento Kings“ (27-45). Tai šeštoji „Warriors“ pergalė iš eilės.

K.Thompsonas per 30 minučių pelnė 8 taškus (1/7 dvit., 2/7 trit.). Tai tik antras kartas šį sezoną, kai vienas „Warriors“ lyderių nepasiekė dviženklės ribos. Sausį į „Grizzlies“ krepšį K.Thompsonas taip pat buvo įmetęs tik 8 taškus.

„Warriors“ atliko 37 rezultatyvius perdavimus ir pagerino klubo rekordą. Tai jau 44 kartas, kai „Warriors“ šį sezoną atliko 30 arba daugiau rezultatyvių perdavimų. Praėjusį sezoną komanda tai buvo padariusi 43 kartus, ir tai buvo geriausias „Warriors“ rezultatas istorijoje.

„Mes esame geriausi, kai dalijamės kamuoliu ir kiekvienas yra įtraukiamas. 37 perdavimai... Oho, turint omeny, kad prametėme net 21 tritaškį (10/31)“, – po rungtynių kalbėjo Stephenas Curry.

„Warriors“: Stephenas Curry 27 (12 rez. perd.), Draymondas Greenas 23, Ianas Clarkas 10.

„Kings“: Buddy Hieldas 22, Ty Lawsonas 20, Willie Cauley-Steinas 12, Benas McLemore'as 11.

Vos antrą pergalę per 16 rungtynių iškovojo „Los Angeles Lakers“ (21-51), namuose po pratęsimo 130:119 (26:27, 28:40, 26:21, 29:21, 21:10) nugalėjusi „Minnesota Timberwolves“ (28-43).

Tai rezultatyviausios „Lakers“ rungtynės nuo 2014 metų balandžio, kai „Rockets“ komandai pralaimėjo 130:145.

„Lakers“ treneris ir žaidėjai po rungtynių kalbėjo, kad komandą pergalei įkvėpė Shaquille'o O'Nealo pasirodymas arenoje.

Shaqas visų dėmesį prikaustė „Staples Centrer“ arenoje pasirodydamas antrajame kėlinyje ir atsisėdęs visai šalia savo buvusios komandos suolelio.

„Visa arena sureagavo maždaug taip: “Oho, Shaqas čia!„. Jis to nusipelnė, o mums buvo garbė žaisti jo akivaizdoje. Džiaugiuosi, kad pavyko laimėti“, – sakė Larry Nance'as.

„Shaqo pasirodymas suteikė komandai labai daug energijos. Iki pertraukos mes neįėjome į vėžes, tačiau po pertraukos pradėjome išties gintis. Neabejotinai, tai (Shaqo pasirodymas) suteikė stimulą“, – kalbėjo „Lakers“ treneris Luke'as Waltonas.

„Lakers“: Jordanas Clarksonas 35, Julius Randle'as 23, D'Angelo Russellas 15, Larry Nance'as 13.

„Timberwolves“: Andrew Wigginsas 36, Karl-Anthony Townsas 25 (13 atk. kam.), Ricky Rubio 19 (15 rez. perd.), Gorgui Dengas 14.