Publikuota: 2018 gegužės 29d. 12:05

„Rockets“ košmaras – pribloškiantis antirekordas ir pasiteisinimai

Jamesas Hardenas ir Stephenas Curry
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jamesas Hardenas ir Stephenas Curry

Pačiu svarbiausiu metu „Houston Rockets“ raketa ne tik, kad neiššovė, bet ir užstrigo. Septintąsias NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynes „Golden State Warriors“ ekipai pralaimėjęs klubas liejo nuoskaudą ir žėrė pasiteisinimus.

NBA čempionai 101:92 (19:24, 24:30, 33:13, 25:23) nugalėjo Hjustono klubą ir ketvirtą sezoną iš eilės žais superfinale. Pirmoje rungtynių pusėje Teksaso klubas turėjo 15 taškų pranašumą, bet po didžiosios pertraukos tritaškių salvėmis pratrūko Stephenas Curry.

Kaip „Rockets“ sugebėjo iššvaistyti susikauptą pranašumą? Atsakymas slepiasi už naujo NBA antirekordo.

„Rockets“ lemiamose rungtynėse nepataikė net 27 tritaškių iš eilės. Per šį periodą Hjustono klubas perėjo nuo 15 taškų pranašumo iki 13 taškų deficito.

Skausmingą Hjustono ekipos sirgaliams seriją internautai greitai įamžino ir vaizdo įraše. Šis trunka net 90 sekundžių. Iš viso „Rockets“ septintosiose rungtynėse pataikė tik 7 tritaškius iš 44.

Draymondas Greenas reziumavo varžovų košmarą: „Tu gyveni ir miršti prie tritaškio linijos.“

„Rockets“ generalinis direktorius Darylas Morey po pralaimėjimo nedaugžodžiavo: „Mes turėjome laimėti. Neturiu, ką daugiau pasakyti.“

„Rockets“ žaidėjai buvo kalbesni ir pateikė įvairių pasiteisinimų. Jamesas Hardenas priminė, kad „Warriors“ turi net keturis žaidėjus, pasirodžiusius „All Star“ rungtynėse.

Ericas Gordonas įsitikinęs, kad „Rockets“ būtų laimėjusi, jei ne Chriso Paulo trauma.

„Jeigu jis būtų žaidęs, mes ketvirtadienį dalyvautume NBA finale“, – pareiškė krepšininkas.

Mes buvome priremti prie sienos, neturėjome aikštės pranašumo. Mums taip dar nėra buvę.

Įžaidėjas dėl traumos praleido paskutines dvejas serijos rungtynes. E.Gordono teorija greičiausiai turi pagrindo. Vienas komandos lyderių galėjo sureguliuoti pakrikusį „Rockets“ žaidimą trečiajame kėlinyje ir sustiprinti gynybą prieš iššovusį Stepheną Curry.

Pats „Warriors“ pergalės kalvis negalėjo paaiškinti, kodėl jam taip gerai sekasi žaisti trečiajame kėlinyje.

„Akivaizdu, kad šioje serijoje geriausiai žaidžiau būtent trečiajame kėlinyje. Čia atkrintamosios. Visada sakau, kad privalome išlikti ryžtingi ir niekada nepasiduoti iki pabaigos. Po pertraukos išėjau susikaupęs ir pataikiau gerus metimus, atsipalaidavau ir galėjau žaisti dar geriau“, – kalbėjo S.Curry.

Tu gyveni ir miršti prie tritaškio linijos.

„Warriors“ lyderis pabrėžė, kad tai ypatingas pasiekimas: „Apie tai kalbėjome po penktų rungtynių. Mes buvome priremti prie sienos, neturėjome aikštės pranašumo. Mums taip dar nėra buvę. Tai tikras įrodymas, kaip sunku yra žaisti finale.“

„Warriors“ treneris Steve'as Kerras siuto ant komandos pirmoje rungtynių pusėje ir pertraukos metu pasakė savo komandai, kad jos neatpažįsta.

„Mūsų talentas išryškėjo po pertraukos. Tai taip paprasta. Mes turime tris geriausius metikus NBA. Jie visi iššovė skirtingu metu antroje rungtynių pusėje“, – aiškino S.Kerras.

Aktualu

Streikuojantys Klaipėdos mokytojai išeis į gatves: „Tai gaisras, kurį gesinti reikia tuoj pat“

Verslas

Seime prasidėjo diskusijos dėl PVM lengvatų elektromobiliams, malkoms ir vaikų maistui

Aktualu

Justinas Mickus: Tikra Europos armija? Verčiau pakalbėkime apie tikrąją PESCO naudą

15min studijoje – iš ekstremalios kelionės grįžę L.Pobedonoscevas ir A.Bružas

Verslas

Seimas pritarė naujovėms: individualiai veiklai – mažesni mokesčiai, o „Sodrai“ – įrankis prieš sukčius

Eimunto Nekrošiaus netektis: „Mirė visa lietuviška teatro epocha. Kurti toliau bus labai sunku“

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Saulius Čiučelis

Kultūra

Mirė režisierius Eimuntas Nekrošius: artimųjų pageidavimu laidotuvės bus privačios

15min iš Belgrado Sportas

Serbų mačas su lietuviais Belgrade – vertas milijono

Aktualu

Garsus fotografas drėbtelėjo: niekas nepasikeis, kol asocialams leidžiama daugintis

Mokslas.IT

Pasaulyje sutriko „Facebook“ ir „Instagram“ veikla

Gazas

Ar automobilis gali degalams naudoti vandenį?

Aktualu

Dailininkės A.Každailytės artimieji neiškovojo didesnės bausmės jos žudikui

Mokslas.IT

Tiesos serumas: filmų kūrėjų pramanas ar realiai egzistuojanti tardymo priemonė?

Aktualu

Visiškai girtas BMW vairuotojas Kaune sukėlė kraupią avariją

Verslas

Seimas po svarstymo pritarė vaiko pinigų didinimui iki 50 eurų

R.Mačiulytės skriaudėjo nepasigailėjo ir apeliacinis teismas: nelaisvės terminas prailgintas

Aktualu

Neprotestuojančios profsąjungos siūlo, kaip koreguoti atlyginimų pedagogams tvarką

Aktualu

Sprogimas per dvasininkų susitikimą Kabule pražudė mažiausiai 40 žmonių

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis su neurologe apie migrenos simptomus ir pasekmes

Aktualu

Kuriasi plačios aprėpties VDU: LEU studentai kurį laiką liks Vilniuje

Gyvenimas

Pedikiūro priemonės iš gamtos: kuo naudingos medetkos ir cinkas?

Aktualu

Rekordinę šiemet kontrabandą į Lietuvą vežusio baltarusio įžūlumas nustebino muitininkus

Aktualu

Prieš NSGK tyrimo išvadas – advokatų perspėjimas

Mėsos atsisakiusi Neringa Nekrašiūtė: „Mama stebėdavosi, kaip žiemą išgyvenu be „tauko“

Gyvenimas

Kaip kalbėtis su vaikais apie kūną, saugumą, kad jie netaptų seksualinės prievartos aukomis

Aktualu

Prieš naujo vadovo rinkimus Seime etikos sargai išsisuko nuo tyrimo dėl S.Skvernelio

Sportas

Egipto teisininkas parengė protu nesuvokiamos vertės ieškinį prieš S.Ramosą

Verslas

Programišiai įsibrovė į dviejų Kanados bankų sistemas, pareikalavo išpirkos kriptovaliuta

Mokslas.IT

Nuo birželio vidurio vėl pigs mobiliojo ryšio paslaugos užsienyje

24sek

Renaldo Seibučio oro bučinys: ir jį įžeidinėjusiems žiūrovams, ir „Lietuvos rytui“

Aktualu

Ekonomistas dr. Ž.Mauricas: Lietuvos laukia gera arba labai gera ateitis

„Golden Age“ pristato Dubajuje nufilmuotą, karščiu dvelkiantį vaizdo klipą „Feel for you“

Aktualu

„Tvarkiečiai“ siūlo partijoms mažinti kartelę į Seimą, steigėjų skaičių

Aktualu

Seulas: Šiaurės Korėjos generolas vyksta į JAV prieš planuojamą viršūnių susitikimą

Mokslas.IT

Mirties bausmė giljotinuojant: ar tikrai žmonės nieko nejausdavo?

Verslas

Azerbaidžanas pradeda dujų eksporto į Europą projektą

Verslas

„Ryanair“ gresia vasaros streikas

Aktualu

Vilniaus universiteto glėbin atsiduodanti Šiaulių Alma mater – saldainis ar skandalų puokštė?

Verslas

„Nacionalinio interjero konkurso“ finalas – nuo Jūsų balso priklauso, kuris interjeras pelnys šį titulą