2018 05 24

Rytų konferencijos finale – peštynės ir „Celtics“ pergalė

NBA Rytų konferencijos finale įtampa kaista. Kovai sugrįžus į Bostoną pergalę 96:83 (32:19, 21:23, 23:18, 20:23) šventė ir serijoje iki keturių pergalių į priekį 3:2 išsiveržė „Celtics“.
Larry Nance'o ir Marcuso Morriso konfliktas
Larry Nance'o ir Marcuso Morriso konfliktas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lygos naujokas Jaysonas Tatumas pelnė 24 taškus. Alas Horfordas pridėjo 15 ir atkovojo 12 kamuolių. LeBrono Jameso pastangų šiam tandemui numalšinti nepakako.

Klivlando ekipos lyderis pelnė 26 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. 14 taškų pridėjo Kevinas Love'as, bet daugiau niekas iš komandos draugų neperžengė dviženklio taškų skaičiaus.

Bostono klubas jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir ją išlaikė visų rungtynių metu. „Cavaliers“ arčiausiai buvo priartėję, kai sumažino skirtumą 71:83.

Antrajame kėlinyje susikibo Larry Nance'as jaunesnysis ir Marcusas Morrisas. Teisėjai abiems paskyrė technines pražangas.

Tai buvo jau dešimta iš eilės Bostono ekipos pergalė namuose atkrintamosiose. Savo tvirtovėje jie dar nebuvo nugalėti.

Jeigu laimės šeštąsias serijos rungtynes, „Celtics“ į NBA finalą pateks pirmą kartą nuo 2010 metų.

„Cavaliers“ siekia finale žaisti ketvirtą kartą iš eilės, LeBronas – aštuntą.

Šeštosios serijos rungtynės penktadienį vyks Klivlande. Šioje serijoje kol kas komandos šventė pergales tik namuose.

„Celtics“: J.Tatumas 24, J.Brownas 17, A.Horfordas 15, M.Smartas ir M.Morrisas po 13.

„Cavaliers“: L.Jamesas 26, K.Love'as 14.