2019 05 11 /09:08

S.Curry ištempė „Warriors“ į Vakarų konferencijos finalą – „Rockets“ kelionė baigėsi

Lemiamu metu lyderio vaidmens ėmęsis Stephenas Curry ištempė „Golden State Warriors“ į NBA Vakarų konferencijos finalą. „Warriors“ 118:113 (27:28, 30:29, 25:30, 36:26) laimėjo itin atkaklias rungtynes Hjustone ir seriją su Jameso Hardeno vedama „Houston Rockets“ užbaigė 4-2.
„Rockets“ – „Warriors“
„Rockets“ – „Warriors“ / „Scanpix“ nuotr.

Konferencijos finale „Warriors“ žais penktus metus iš eilės.

„Warriors“ žaidė be traumuoto Kevino Duranto, o S.Curry visus 33 taškus pelnė po didžiosios pertraukos, per pirmus du kėlinius nepasižymėdamas nė karto. 23 taškus surinko vien per ketvirtą kėlinį.

„Jei šios rungtynės neapibūdina Stepho Curry, tai nežinau, kas“, – krepšininko tėvams Dellui ir Sonya Curry pasakė Steve'as Kerras, sutikęs juos arenos užkulisiuose.

Pats S.Curry sakė, kad „tokie vakarai nenutinka be pasitikėjimo savimi“.

Per 102 karjeros rungtynes atkrintamosiose S.Curry pirmą kartą pirmuosius du kėlinius pabaigė be taškų.

Nepaisant to, lygi kova aikštėje virė nuo pirmųjų minučių.

„Scanpix“ nuotr./„Rockets“ – „Warriors“

Per pirmąsias 19 minučių nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnės nei keturių taškų persvaros.

Galiausiai nedidelis spurtas leido „Warriors“ išsiveržti 8 taškais į priekį (50:42), tačiau šeimininkai netruko rezultatą išlyginti (55:55).

Po Chriso Paulo tritaškio trečio kėlinio pradžioje jau „Rockets“ pirmavo 68:62, bet „Warriors“ per 75 sekundes grąžino rezultatą ant svarstyklių (68:68).

Prieš lemiamą ketvirtį „Rockets“ turėjo penkių taškų persvarą (87:82). Ch.Paulas prasidėjus ketvirtajam kėliniui jį dar kiek padidino (89:82).

Bet labiau atitrūkti „raketoms“ ir vėl nepavyko (95:95).

Pirmoje mačo pusėje blankiai žaidęs Stephenas Curry ėmė tempti „Warriors“ lemiamu metu ir, likus pusantros minutės, padidino „karių“ pranašumą 107:102.

„Warriors“ dar kartą meistriškai ištampė šeimininkų gynybą ir Klay'aus Thompsono tritaškiu pasiuntė „Rockets“ link bedugnės (110:104). Likusių 36 sekundžių neužteko „raketoms“ išsigelbėti.

„Warriors“ neklydo prie baudų metimo linijos, iškovojo pergalę ir pelnė kelialapį į NBA Vakarų konferencijos finalą.

„Mes leidome daugybei galimybių išslysti... Kai paleidi galimybes, atsiduriu pralaimėjusiųjų pusėje“, – po mačo sakė Jamesas Hardenas, „Rockets“ lyderis.

„Tai paliks žymę. Tai nėra kažkas, ką lengvai pamirši. Skaudu. Mes žaidėme savo geriausią krepšinį, bet ir jie tai darė. Tai buvo lyg sunkiasvorių dvikova. Mūs smūgiai nepasiekė savo tikslo“, – sakė „Rockets“ treneris Mike'as D'Antoni.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 35, Chrisas Paulas 27, PJ Tuckeris 15, Clintas Capela 10.

„Warriors“: Stephenas Curry 33, Klay'us Thompsonas 27, Andre Iguodala 17, Kevonas Looney 14.