2021 01 09

S.Curry tritaškių lietumi nuprausė vienus NBA favoritų, „kariai“ panaikino didelį deficitą

Stephenas Curry varžovus užliejo įspūdingu tritaškių lietumi, o jo vedama „Golden State Warriors“ (5-4) išsiropštė iš nepavydėtinos situacijos ir vos per kiek daugiau nei kėlinį sudavė mirtiną smūgį vieniems lygos favoritų „Los Angeles Clippers“ (6-4), juos įveikdami 115:105 (22:30, 29:35, 30:22, 34:18).
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečiajame kėlinyje likus 3 min. iki ketvirčio pabaigos Kawhi Leonardas taikliais baudų metimais svečiams sukūrė rekordinę 22 taškų persvarą (85:63), tačiau „Warriors“ iš kovos nesitraukė.

Vienu kariu mūšio lauke iki tol buvęs Stephenas Curry dar iki šio momento buvo pelnęs 20 taškų ir pridaręs daug rūpesčių varžovų gynybai, tačiau per likusią kėlinio dalį surengė dar įspūdingesnį šou.

Gynėjas per trumpą atkarpą surinko 13 taškų, o visai nepastebimai ekipas skyrė jau tik šeši taškai (81:87).

Į lemiamą šturmą kartu su S.Curry pakilo ir kiti „Warriors“ krepšininkai. Stephas per ketvirtą kėlinį pelnė 5 taškus, tačiau kiti „kariai“ pridėjo dar 29, o varžovus gynyboje surakinę šeimininkai šventė įsimintiną pergalę.

Dukart NBA reguliaraus sezono MVP iš viso pelnė net 38 taškus, iš kurių 24 – per antrą rungtynių pusę, pataikydamas 9 tritaškius iš 14, o taip pat savo komandos draugams išskirstydamas 11 rezultatyvių perdavimų.

Siekdami sustabdyti įsiliepsnojusį Stephą, „Clippers“ gynėjai net nebedvigubindavo, o trigubindavo varžovų lyderį, tačiau ir tai buvo bergždžios pastangos.

Beje, tai buvo jubiliejinės 50-osios rungtynės, kuomet S.Curry per mačą pataiko bent 8 tritaškius. Jo artimiausiems persekiotojams – Jamesui Hardenui (21) ir Damianui Lillardui (20) – iki vieno geriausių visų laikų metikų trūksta labai daug.

„Golden State Warriors“: Stephenas Curry 38, Andrew Wigginsas 16, Ericas Paschallas 12.

„Los Angeles Clippers“: Paulas George'as 25 (7 rez. perd.), Kawhi Leonardas 24, Serge'as Ibaka 19 (7 atk. kam.), Nicolas Batumas 10.

Kiti penktadienio rezultatai:

„Detroit Pistons“ – „Phoenix Suns“ po pratęsimo 110:105 (J.Grantas 31 / D.Bookeris 23);

„Boston Celtics“ – „Washington Wizards“ 116:107 (J.Tatumas 32 / B.Bealas 41);

„New York Knicks“ – „Oklahoma City Thunder“ 89:101 (RJ Barrettas 19 / S.Gilgeous-Alexanderis 25);

„New Orleans Pelicans“ – „Charlotte Hornets“ 110:118 (Z.Williamsonas 26 / G.Haywardas 26);

„Houston Rockets“ – „Orlando Magic“ 132:90 (C.Woodas 22 / N.Vucevičius 22);

„Memphis Grizzlies“ – „Brooklyn Nets“ 115:110 (D.Brooksas 24 / C.LeVertas 43);

„Milwaukee Bucks“ – „Utah Jazz“ 118:131 (G.Antetokounmpo 35 / D.Mitchellas 32);

„Los Angeles Lakers“ – „Chicago Bulls“ 117:115 (L.Jamesas 28 / Z.LaVine'as 38);

„Sacramento Kings“ – „Toronto Raptors“ 123:144 (D.Foxas 23 / F.VanVleetas 34).