2023 11 11

Su D.Brooksu sukibirkščiavęs J.Valančiūnas naują turnyrą pradėjo nesėkme

„New Orleans Pelicans“ (4-5) klubui nepavyko pergalingai pradėti naujojo NBA sezono vidurio turnyro. Jono Valančiūno atstovaujama ekipa svečiuose 101:104 (31:26, 17:28, 31:16, 22:34) nusileido „Houston Rockets“ (5-3) komandai.

Šios rungtynės skaičiuojasi tiek į komandų reguliariojo sezono rezultatą, tiek į naująjį sezono vidurio turnyrą, kuriame visi NBA klubai yra išskirstyti į šešias grupes. „Pelicans“ ir „Rockets“ grumiasi B grupėje, kur dar varžosi „Denver Nuggets“, „Dallas Mavericks“ ir „Los Angeles Clippers“.

Visos komandos sužais tarpusavyje lapkričio mėnesį, o pirmąją vietą užėmusi ekipa pateks į finalinį etapą Las Vegase, kuris vyks gruodžio pradžioje, o jame varžysis aštuonios ekipos (šeši grupių nugalėtojai ir dar dvi geriausiai pasirodžiusios komandos).

Ant ryškaus Hjustono arenos parketo žaidęs J.Valančiūnas savo komandai per 29 minutes pelnė 15 taškų (6/11 dvit., 1/1 trit., 0/1 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, du kartus suklydo ir išnaudojo pražangų limitą taisykles pažeisdamas šešis kartus.

4 blokai yra pakartotas J.Valančiūno rekordas atstovaujant „Pelicans“ klubui – tiek kartų varžovų metimus jis nupūtė tik antrąsyk žaisdamas Naujojo Orleano ekipoje. Lietuvio karjeros rekordas, pasiektas dar „Toronto Raptors“ laikais, yra 7 blokai per vieną susitikimą.

Akistatoje su „Rockets“ uteniškis sudalyvavo ir keliuose daug kalbų sukėlusiuose epizoduose.

Ketvirtajame kėlinyje jis ne juokais dėl kamuolio susikibo su buvusiu komandos draugu Dillonu Brooksu. Po teisėjo švilpuko nei lietuvis, nei kanadietis nenorėjo paleisti kamuolio ir laikėsi į jį įsikibę, kol galiausiai J.Valančiūnas griežtu veiksmu atėmė kamuolį iš varžovo.

Kitoje atakoje lietuvis įmetė dvitaškį su pražanga ir pirštu gestais reiškė emocijas, padidindamas savo komandos pranašumą iki 7 taškų likus žaisti daugiau nei tris minutes – 95:88. Tačiau netrukus JV gavo dvi pražangas iš eilės, vieną jų prieš D.Brooksą, ir buvo pašalintas iš aikštės dėl išnaudoto pražangų limito.

Jam sunkiai sekėsi pažaboti ir varžovų gretose sezono pradžioje siaučiantį turką Alpereną Šenguną. Pirmajame kėlinyje jis įveikė lietuvį ypač gražiu veiksmu, o susitikimą užbaigė su 24 taškais (11/13 dvit., 0/2 trit., 2/5 baud.), 8 atkovotais kamuoliais ir 3 rezultatyviais perdavimais.

Hjustono klubui tai jau penktoji pergalė iš eilės. „Rockets“ tokios ilgos serijos neturėjo nuo 2021 m. sausio.

„Pelikanų“ gretose šiose rungtynėse jau žaidė pastarąsias rungtynes praleidę Zionas Williamsonas ir Brandonas Ingramas, tačiau Luizianos valstijos komanda ir toliau vertėsi be CJ McCollumo, Jose Alvarado, Naji Marshallo ir Herbo Joneso.

„Rockets“: Jalenas Greenas 25 (7/18 met.), Alperenas Šengunas 24 (11/13 dvit., 8 atk. kam.), Fredas VanVleetas 20 (4/9 trit., 8 rez. perd.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 31 (8/15 dvit., 3/11 trit., 6 atk. kam.), Zionas Williamsonas 24 (8/16 dvit., 8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 15 (9 atk. kam., 4 blk.), Jordanas Hawkinsas 14 (7 atk. kam.).