2020 03 01

Su trigubu dubliu vėl flirtavęs D.Sabonis – tarp „Pacers“ pergalės kalvių

Domantas Sabonis antrą kartą per pastarąsias trejas rungtynes buvo per vieną rezultatyvų perdavimą nuo trigubo dublio, o lietuvio atstovaujama „Indiana Pacers“ (36-24) pamažu įgauna pagreitį. Indianapolio klubas išvykoje 113:104 (30:31, 26:27, 30:28, 27:18) palaužė „Cleveland Cavaliers“ (17-43) ir iškovojo jau trečiąją pergalę iš eilės.

D.Sabonis žaidė net 42 minutes, per kurias pelnė 18 taškų (8/12 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud.), sugriebė 13 ir perėmė 2 kamuolius, išskirstė 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, nė sykio nesuklydo ir dukart prasižengė.

Lietuviui vieno perdavimo iki trigubo dublio pritrūksta jau trečią kartą šį sezoną, tačiau su keturiais trigubais dubliais jis išlieka tarp NBA sezono lyderių – daugiau yra atlikę tik Luka Dončičius (13), LeBronas Jamesas (12), Nikola Jokičius (11), Russellas Westbrookas (8) ir Benas Simmonsas (6), o tiek pat – Giannis Antetokounmpo.

46-ą kartą dvigubą dublį surinkęs D.Sabonis pagal šį rodiklį yra dar aukščiau – antrąją vietą jis dalinasi su Andre Drummondu ir Hassanu Whiteside'u. Daugiau – 48 – dublius atliko tik Giannis.

Nors žaidė prieš vienus Rytų konferencijos autsaiderių, pergalę „Pacers“ pasiekė nelengvai.

Svečiai atsiliko didesnę pirmų trijų kėlinių dalį, o įpusėjus ketvirtajam „Cavs“ dar pirmavo 95:94.

Tačiau pamažu T.J.Warreno vedami Indianos krepšininkai perėmė iniciatyvą – puolėjas per paskutinę atkarpą pelnė 8 taškus, o „Pacers“ paskutinę minutę jau turėjo solidų 9 taškų pranašumą.

Metimą, galutinai pražudžiusį varžovus, kaip ir prieš kelias naktis vėl pataikė Mylesas Turneris po D.Sabonio perdavimo.

Rungtynėse Klivlande buvo ir daugiau lietuviškų akcentų – joms teisėjavo vienintelis NBA lygoje dirbantis teisėjas iš Lietuvos Gediminas Petraitis.

„Pacers“ Rytų konferencijoje bando persekioti aukščiau įsikūrusias komandas – 6-oje vietoje esanti D.Sabonio ekipa nuo „Miami Heat“ atsilieka dviem, o nuo „Philadelphia 76ers“ – viena pergale.

„Cavaliers“: Andre Drummondas 27 (12/18 dvit., 13 atk. kam.), Kevinas Love'as 20 (12 atk. kam., 7 rez. perd.), Collinas Sextonas 16, Kevinas Porteris 14, Dariusas Garlandas 10.

„Pacers“: T.J.Warrenas 30 (14/20 metimai, 6 rez. perd.), Malcolmas Brogdonas 22 (9/12 dvit., 8 rez. perd.), Victoras Oladipo 19 (7/15 metimai), Domantas Sabonis 18 (13 atk. kam., 9 rez. perd.), Mylesas Turneris 10 (10 atk. kam., 4 blk.).