2020 12 28

Super Domas išplėšė „Pacers“ pergalę paskutiniu metimu

Sezoną karjeros rezultatyvumo rekordu ir trigubu dubliu pradėjęs Domantas Sabonis trečiajame susitikime iš savo arsenalo ištraukė ir pergalingą metimą. Lietuvio kirtis parklupdė vienus NBA favoritų – „Indiana Pacers“ (3-0) 108:107 (19:23, 30:32, 39:28, 20:24) palaužė „Boston Celtics“ (1-2).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

Net 40,5 minutės rungtyniavęs lietuvis pelnė 19 taškų (6/14 dvit., 2/4 trit., 1/3 baud.), sugriebė 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, keturis sykius suklydo ir dukart prasižengė.

„Celtics“ pavyko Domą „išjungti“, bet tik viename kėlinyje.

Per pirmąjį ketvirtį D.Sabonis nepataikė nė vieno iš keturių metimų ir pirmą kartą šį sezoną per kėlinį nepelnė nė taško, o „Pacers“ vienu metu atsiliko 11 taškų skirtumu.

Atsidaręs taškų sąskaitą antrajame kėlinyje, D.Sabonis leido „Pacers“ pristabdyti varžovų bėgimą, o vieną svarbiausių rungtynių atkarpų Indianapolio ekipa sužaidė trečiajame kėlinyje, kurį pradėjusi 25:8 pabėgo dviženkliu skirtumu – 74:63.

Nepaisant susikrauto pranašumo, rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis.

D.Sabonis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų likus 24,9 sek. ir padidino „Pacers“ persvarą iki 3 taškų (106:103), bet į tai dviem baudų metimais po lietuvio pražangos atsakė Jaysonas Tatumas, o netrukus „Pacers“ apmaudžiai prarado kamuolį aikštės viduryje ir Marcusas Smartas likus žaisti 11,8 sek. išvedė „Celtics“ į priekį – 107:106.

Bet tada atėjo Super Domo eilė.

Lietuvis po minutės pertraukėlės įvertė du taškus su Roberto Williamso pražanga ir išvedė „Pacers“ į priekį likus 8,4 sek. – 108:107.

Baudos metimą D.Sabonis prametė, bet kitoje aikštės pusėje vieną pergalingą metimą šį sezoną jau pataikiusio J.Tatumo šūvis buvo netikslus ir „Pacers“ išsaugojo pergalę – jau trečiąją šį sezoną.

Tai buvo jau trečias D.Sabonio dvigubas dublis šį sezoną ir jubiliejinis 100-asis per jo penktą sezoną trunkančią karjerą.

Per tris jau sužaistus susitikimus lietuvis šį sezoną renka po 24,3 taško, atkovoja po 11 kamuolių ir išdalina po 7 rezultatyvius perdavimus.

Pergalę lietuvio komanda pasiekė nepaisant to, jog vertėsi be vieno iš lyderių Victoro Oladipo. Gynėjui vyriausiasis treneris Nate'as Bjorkgrenas suteikė poilsio po rungtynių Čikagoje, kurias „Pacers“ žaidė naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

„Pacers“ kartu su „Cleveland Cavaliers“, „Orlando Magic“ ir „Atlanta Hawks“ išlieka vienintelėmis Rytų konferencijos komandomis, vis dar nepatyrusiomis pralaimėjimo kartėlio.

Jau naktį iš antradienio į trečiadienį „Pacers“ ir „Celtics“ Indianapolyje susidurs dar kartą.

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 25 (9/13 dvit., 5 rez. perd.), Domantas Sabonis 19 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), TJ Warrenas 17 (8/13 dvit.), Dougas McDermottas 16, Justinas Holiday 13, Mylesas Turneris 10 (7 atk. kam., 5 blk.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 25 (6/12 dvit., 3/9 trit., 11 atk. kam., 5 rez. perd.), Jaylenas Brownas 18 (8/12 dvit.), Paytonas Pritchardas 13, Robertas Williamsas 12, Marcusas Smartas 11 (6 rez. perd.).