Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 balandžio 26d. 14:08

„Thunder“ ateitis: kas laukia Domanto Sabonio ir Russello Westbrooko?

Domantas Sabonis ir Russellas Westbrookas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Domantas Sabonis ir Russellas Westbrookas

Domantas Sabonis baigė savo debiutinį sezoną NBA nuleista galva. Niekam nekilo daug klausimų, kad lietuvio kelionė atkrintamosiose su „Oklahoma City Thunder“ neužtruks. Daug daugiau klaustukų kyla dėl „Thunder“ ateities. Kokį vaidmenį joje užima 20-metis ir kokie didžiausi iššūkiai laukia Russello Westbrooko komandos?

Russellas Westbrookas iš NBA atkrintamųjų varžybų buvo eliminuotas 7 kartus. Ir kaskart vaizdelis buvo panašus, išsamiame straipsnyje apie „Thunder“ laukiančius iššūkius rašo Royce'as Youngas iš ESPN.

Alexas Abrinesas dar nespėjo išmesti savo metimo iš vidurio aikštės su ketvirtojo kėlinio sirena, kai „Thunder“ vedlys, nuleidęs galvą, jau žygiavo tuneliu rūbinės link.

Istorinis R.Westbrooko sezonas baigėsi skyriumi su 47 taškais, 11 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyviais perdavimais, 15 metimų iš 34, iš kurių 5 tritaškiai iš 18.

Tas sezonas buvo sensacingas. Bet drauge labai banguotas. Toks, kaip visa Russello istorija 2017-aisiais.

„Thunder“ grįžta namo iš Hjustono nusivylę – juk su R.Westbrooku komanda buvo taip arti tų pergalių, nepaisant serijos baigties 1-4.

Bet kita vertus, „Thunder“ įrodė, kad gali egzistuoti atkrintamosiose varžybose net ir be Kevino Duranto, kai visi galvojo, jog NBA superžvaigždės išėjimas nušluos Oklahomos organizaciją nuo žemės paviršiaus.

NBA istorijoje dar jokia komanda taip smarkiai nesirėmė vienu žaidėju.

Bet dabar kyla tas pats klausimas, kurio vadovų R.Westbrookas klausė po išsiskyrimo su K.Durantu: kas toliau?

O planas buvo visai kitoks

„Thunder“ generalinis direktorius Samas Presti 2016–2017 metus pavadino atradimų sezonu.

Klubo vadovas planavo starto penketą su R.Westbrooku, K.Durantu ir Alu Horfordu bei Victoru Oladipo ir Enesu Kanteriu ant suolo, bet viskas baigėsi tuo, kad „pagalbiniai“ žaidėjai tapo pagrindiniais Russello ginklanešiais, o K.Duranto išvykimas atbaidė A.Horfordą nuo minties vėl dirbti išvien su buvusiu treneriu koledže B.Donovanu.

Staiga galinga ir gausi sudėtis tapo vieno žmogaus komanda. Nors B.Donovanas ir nėrėsi iš kailio, kaip sulipdyti komandą aplink R.Westbrooko stiprybes, bet viskas baigėsi žaidimu, maždaug: „Na, Russai, daryk ką nors.“

NBA istorijoje dar jokia komanda taip smarkiai nesirėmė vienu žaidėju. R.Westbrooko išnaudojimo reitingas siekė net 42,5 procento. Tai reiškia, kad įžaidėjas prisidėjo prie 42,5 proc. „Thunder“ taškų savo įmestais taškais arba rezultatyviais perdavimais.

Su įspūdinga R.Westbrooko statistika „Thunder“ gyveno ir mirė.

O tai surakino kitų komandos narių tobulėjimą. Tarp jų – ir Domanto Sabonio.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Russellas Westbrookas ir Domantas Sabonis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Russellas Westbrookas ir Domantas Sabonis

Kai organizacija išsiskiria su jos veidu ir pradeda persitvarkymą, viskas prasideda nuo jaunų žaidėjų ir jų auginimo. „Thunder“ buvo jauniausia NBA atkrintamųjų komanda, viena jauniausių visoje lygoje, todėl vadovams nereikia taškyti sudėties ir daryti kardinalių reformų.

S.Presti gali sudaryti ramaus, viską apskaičiavusio ir arogantiško vadovo su nepriekaištingai sušukuotais plaukais ir brangiausiais akiniais įvaizdį. Bet „Thunder“ tikrai medžios mainus, kuriais sustiprintų komandą. Ir didžiąją dalį „Thunder“ žaidėjų galite pasižymėti kaip „mainomus“.

Tačiau Oklahomos komandos kryptis nesikeis.

Tiki Saboniu

„Thunder“ labai tiki jaunaisiais A.Abrinesu bei D.Saboniu, kad šie subręs iki gerokai aukštesnio lygio pagalbininkų R.Westbrookui.

Stevenui Adamsui, Alexui Abrinesui, Victorui Oladipo, Andre Robersonui, Jerami Grantui, Enesui Kanteriui, Domantui Saboniui ir Dougui McDermottui dar nėra 25-erių.

Kai daugelis kėlė problemą, kad R.Westbrookas neturi geros komandos aplinkui save, visi pamiršo, kad jis į priekį vedė vieną jauniausių kompanijų NBA. Visi jie gali visai kitaip atrodyti ateityje.

J.Granto mainai sezono pradžioje buvo geras S.Presti požiūrio į pertvarkas pavyzdys. „Thunder“ atidavė 29-erių puolėją Ersaną Ilyasovą su besibaigiančia sutartimi ir pasiėmė universalų gamtos apdovanotą atletą 23-ejų J.Grantą su kontroliuojama sutartimi.

„Thunder“ investuoja į jaunus žaidėjus ir, kaip rašo ESPN, klubas labai tiki jaunaisiais A.Abrinesu bei D.Saboniu, kad šie subręs iki gerokai aukštesnio lygio pagalbininkų R.Westbrookui.

„Thunder“ naujokų statistika
Domantas Sabonis 20,1 min. | 5,9 tšk., 39,9% met. | 3,6 kam. | 1 perd.
Alexas Abrinesas 15,5 min. | 6 tšk., 39,3% met. | 1,3 kam. | 0,6 perd.

Užkulisiuose R.Westbrookas yra prasitaręs, kad yra labai laimingas jį supančiais vyrukais. Kita vertus, jis ne iš tų žmonių, kurie skųstųsi ir nuolat belstųsi į klubo generalinio direktoriaus kabineto duris.

Kaip praneša ESPN šaltiniai, R.Westbrookas niekada nepriekaištavo vadovams dėl turimų žaidėjų tiek šiemet, tiek praeityje. Ir jis vengia dalyvauti klubo vadovybės diskusijose dėl komandos vizijos.

„Scanpix“/AP nuotr./Russellas Westbrookas
„Scanpix“/AP nuotr./Russellas Westbrookas

Vienintelis „Thunder“ nežinomasis prieš vasarą – Andre Robersonas: apribotasis laisvasis agentas su besibaigiančia sutartimi. 25-erių puolėjas labai ribotas puolime (2/12 baudų metimų mače su „Rockets“), bet yra vienas geriausiai besiginančių NBA puolėjų. Su protingu tobulėjimu ir daugiau žaidimo veržiantis, nei atakuojant iš tolimesnių distancijų, „Thunder“ būtų linkę jį pasilikti.

220 milijonų sutartis

Yra dar vienas svarbus klausimas, į kurį teks atsakyti dėl naujos NBA žaidėjų asociacijos ir lygos vadovų sutarties. Nors R.Westbrookas praėjusią vasarą su „Thunder“ pasirašė naują 3 metų 85 milijonų sutartį (27 mln. per metus), pagal NBA taisykles, vasarą Russas galės persirašyti naują 5 metų 220 milijonų sutartį.

Ir planuojama, kad „Thunder“ jį pateiks, nes po kito sezono R.Westbrooko sutartyje numatyta galimybė savavališkai nutraukti 2018–2019 m. sezono įsipareigojimus.

„Thunder“ norės apsisaugoti nuo dar vienos galimos K.Duranto istorijos.

Pratęsęs sutartį su Oklahoma pernai, R.Westbrookas parodė, kad sieja savo ateitį su „Thunder“, net jei ir komandą paliko K.Durantas. Ir kodėl gi nežaisti mylimoje organizacijoje, gaunant po 40 milijonų dolerių per metus?

„Scanpix“ nuotr./Russellas Westbrookas
„Scanpix“ nuotr./Russellas Westbrookas

Bet kad išlaikytų R.Westbrooką, „Thunder“ turės rimtai paprakaituoti. Dėl to klubas prieš pat mainų lango užsidarymą iš „Chicago Bulls“ pasičiupo 31-erių Tają Gibsoną, kad šis padėtų žvaigždei atkrintamosiose.

T.Gibsonas yra geras pavyzdys, kokie žaidėjai tinka šalia R.Westbrooko. Nes tokiam krepšiniui tinka tik atitinkamų fizinių galimybių ir požiūrio žaidėjai. „Thunder“ tai buvo savotiškas pasitikrinimo sezonas.

Paklauskite bet kurio „Thunder“ organizacijos nario, ar tai buvo sėkmingas sezonas. Ir jie juoksis.

„Thunder“ šį sezoną tyrinėjo R.Westbrooką ir ne tik savo pirkiniais bandys papildyti jo puolimo arsenalą, bet ir padės lyderiui tobulėti taip, kad šis geriau išnaudotų komandos draugus.

„Thunder“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Troy'us Weaveris teigė, kad R.Westbrookas kitą sezoną bus dar geresnis žaidėjas, nes pastarąjį kartą tikrinosi save, komandą ir naują žaidimo braižą.

Paklauskite bet kurio „Thunder“ organizacijos nario, ar tai buvo sėkmingas sezonas. Ir jie juoksis. Nes pasiekti 47 pergales ir pagirtinai priešintis atkrintamosioms praradus tokio kalibro žaidėją kaip K.Durantas (negavus nieko atgal) yra neįtikėtinas pasiekimas.

Tai buvo R.Westbrooko ir jo išpuolio prieš NBA istoriją sezonas. O „Thunder“ organizacijai tai buvo stabilumo ir atsikūrimo sezonas. Oklahomos klubas laimėjo tik 8 rungtynėmis mažiau nei pernai su K.Durantu. Tai rezultatas, kuriuo komanda gali didžiuotis.

Kokie bus antrieji metai be K.Duranto? Štai čia ir prasidės tikroji komandos atsistatymo stadija. Ir drauge padidės spaudimas sugrįžti į elitą.

Westbrooko žaidimo įkaitai?

„Scanpix“/AP nuotr./Russellas Westbrookas
„Scanpix“/AP nuotr./Russellas Westbrookas

Deja, ESPN apžvalgininkų komanda – Aminas Elhassanas, Tomas Haberstroh, Jeremias Engelmannas, Kevinas Peltonas ir Briandas Windhorstas – piešia niūrią ateitį „Thunder“ organizacijai.

Įdomiausios jų mintys:

  • Ko gero, klaidinga manyti, kad „Thunder“ taip žais amžinai. Westbrookas yra protingas žaidėjas ir jis supranta, kad toks žaidimo stilius čempionų žiedų neatneš. Todėl prisitaikyti turės ir jis, ir komanda.
  • Tai buvo Russo sezonas. Kitas sezonas turi būti OKC. Šį sezoną visi stengėsi, kad Westbrookas atrodytų didis žaidėjas, net jei tai ir kainavo komandos pergales. Bet dabar Oklahoma turi rasti antrą žvaigždę, kuri norėtų žaisti su krepšininku, kuris rečiausiai NBA skiriasi su kamuoliu.
  • „Thunder“ būtų logiška pratęsti sutartį su Andre Robersonu, bet ar galima mokėti 15 milijonų per metus žmogui, kuris tritaškius meta 26, o baudas – 49 procentų taiklumu?
  • Kad sustiprėtų, „Thunder“ turėtų naujokų biržoje rasti gerą patikimą atsarginį įžaidėją, kuris keistų R.Westbrooką. O laisvųjų agentų rinkoje daugiau investuoti į snaiperius bei pratęsti sutartį su Taju Gibsonu.
  • „Thunder“ turi iškeisti vidurio puolėją Enesą Kanterį, nes jis yra prasčiausiai besiginantis vidurio puolėjas NBA. Klausimas, kiek jis bus paklausus rinkoje, bet jo puolimo potencialas gali sužavėti tokias komandas kaip „New York Knicks“ ar „Sacramento Kings“. Bet gauti už E.Kanterį vertingą pamainą – tai kaip ieškoti kvailių.
15min nuotr./Kevinas Durantas ir Russellas Westbrookas
15min nuotr./Kevinas Durantas ir Russellas Westbrookas
  • Sunku įsivaizduoti, kaip organizacija privers R.Westbrooką pakeisti savo žaidimo stilių. Bet sunku įsivaizduoti kitą NBA žvaigždę, kuri norėtų žaisti su Russellu vienoje komandoje. Tai turėjo būti S.Adamso ir V.Oladipo proveržio sezonas, tačiau baisu, kad R.Westbrooko žaidimo stilius galėjo sustabdyti jų tobulėjimą. Kitą sezoną, ko gero, galima tikėtis bendro komandos regreso.
  • Labai daug ką lems „Thunder“ vadovų veiksmai. Nuo 2009-ųjų, kai NBA naujokų biržoje pašaukė Jamesą Hardeną 3-iuoju šaukimu, Oklahomos komandos vadovybė nenuveikė nieko doro.
  • Kitaip nei daugelį, manęs (rašo žurnalistas K.Peltonas) nežavi „Thunder“ jauni žaidėjai. Ir bijau, kad kai pasieks ketvirtą dešimtį (R.Westbrookui 28-eri), jo žaidimo stilius gali nebevežti komandos į priekį. Ir gali būti, kad tai buvo paskutinis sezonas, kai „Thunder“ dar buvo pirmoje Vakarų konferencijos turnyro lentelės pusėje.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kieta Širvintų ūkininko širdis: eržilą pasmerkė tamsai ir vienatvei, bejėgį kumeliuką – visiškam išsekimui

Gyvenimas

Išbandyta. Karinis kliūčių ruožas Rukloje – kai geriausiais draugais tampa pelkė ir purvas

Interviu Aktualu

Istorikas G.Kulikauskas – apie būdingiausius lietuvių bruožus: „Mes turime daug net XIX amžių siekiančių šaknų“

Sportas

Čempionų lygos finalininkų vertė – „Liverpool“ lyderis pranoksta C.Ronaldo

Gazas

Kasdienė bėda kai kuriems kauniečiams – neįrengti šaligatviai

15min recenzija Kultūra

Sotūs, nukerėti vaiduokliai: 13-oji Baltijos trienalė Šiuolaikinio meno centre

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 gegužės 20 – 26 d.)

Vardai

Šeštą mėnesį nėščia Greta Lebedeva atrodo stulbinamai: kaip jai pavyko išsaugoti tokią figūrą?

Interviu Sportas

Džiugas Bartkus – apie A.Skarbalių, klaidą sudarant sutartį ir simpatijas Prancūzijai

Aktualu

Orai.lt: savaitgalis bus karštas

Aktualu

Pabėgėlių perkėlimas į Lietuvą įstrigo

Vardai

Virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas santuokos recepto dar nerado: teismas išskyrė jį su žmona Milda

Maistas

Kai tingisi gaminti: 3 sveiki ir greiti receptai vasarai

Gyvenimas

Kokios naminės priemonės padės atbaidyti erkes?

Vardai

„Eurovizijos“ žvaigždė, švedas Mansas Zelmerlowas tapo tėvu: aktorė Ciara Jonson pagimdė sūnų

Deuce

Trečioji pasaulio raketė: „Galvoju, kaip įveikti Ričardą Berankį“

24sek

Dar vienas galingas LeBrono pasirodymas: NBA Rytuose prireiks septintųjų rungtynių 

Laikas griliui

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Nuosaikumo ilgesys

Naujienos

Aktualu

Kieta Širvintų ūkininko širdis: eržilą pasmerkė tamsai ir vienatvei, bejėgį kumeliuką – visiškam išsekimui

Gyvenimas

Išbandyta. Karinis kliūčių ruožas Rukloje – kai geriausiais draugais tampa pelkė ir purvas

Interviu Aktualu

Istorikas G.Kulikauskas – apie būdingiausius lietuvių bruožus: „Mes turime daug net XIX amžių siekiančių šaknų“

Sportas

Čempionų lygos finalininkų vertė – „Liverpool“ lyderis pranoksta C.Ronaldo

Gazas

Kasdienė bėda kai kuriems kauniečiams – neįrengti šaligatviai

15min recenzija Kultūra

Sotūs, nukerėti vaiduokliai: 13-oji Baltijos trienalė Šiuolaikinio meno centre

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 gegužės 20 – 26 d.)

Vardai

Šeštą mėnesį nėščia Greta Lebedeva atrodo stulbinamai: kaip jai pavyko išsaugoti tokią figūrą?

Interviu Sportas

Džiugas Bartkus – apie A.Skarbalių, klaidą sudarant sutartį ir simpatijas Prancūzijai

Aktualu

Orai.lt: savaitgalis bus karštas

Aktualu

Pabėgėlių perkėlimas į Lietuvą įstrigo

Vardai

Virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas santuokos recepto dar nerado: teismas išskyrė jį su žmona Milda

Maistas

Kai tingisi gaminti: 3 sveiki ir greiti receptai vasarai

Gyvenimas

Kokios naminės priemonės padės atbaidyti erkes?

Vardai

„Eurovizijos“ žvaigždė, švedas Mansas Zelmerlowas tapo tėvu: aktorė Ciara Jonson pagimdė sūnų

Deuce

Trečioji pasaulio raketė: „Galvoju, kaip įveikti Ričardą Berankį“

24sek

Dar vienas galingas LeBrono pasirodymas: NBA Rytuose prireiks septintųjų rungtynių 

Laikas griliui

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Nuosaikumo ilgesys

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek