2018 05 06

Toronto košmaras – Jono Valančiūno klubą pražudė kosminis LeBrono metimas

„Toronto Raptors“ košmaras NBA Rytų konferencijos pusfinalyje tęsiasi. LeBronas Jamesas Klivlande paskutiniu metimu 105:103 (24:19, 31:21, 24:25, 26:38) išplėšė pergalę „Cavaliers“ ekipai ir išvedė į priekį jau 3:0.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Iki konferencijos finalo Klivlando klubui trūksta tik vienos pergalės ir Toronto sezonas suduš į šipulius. Jau sunku prisiminti, kad prieš serijos pradžią būtent „Raptors“ buvo laikomi favoritais.

Pergalingą LeBrono metimą net sunku paaiškinti. „Cavaliers“ lyderis, likus žaisti keturias sekundes, tiesiog pasileido į varžovų teritoriją ir paleido neįtikėtiną „floaterį“ viena ranka, po kurio Klivlando arena pratrūko, o žaidėjai puolė į gelbėtojo glėbį.

Dar prieš akimirką atrodė, kad „Raptors“ Klivlande išplėš pratęsimą, kai likus žaisti 8 sekundes, tritaškį pataikė OG Anunoby, tačiau LeBronas diktuoja šią seriją.

Šįkart jis pelnė 38 taškus ir nustūmė „Raptors“ ant bedugnės krašto. Jam talkino 21 tašką surinkęs ir 18 kamuolių atkovojęs Kevinas Love'as ir 18 pelnęs Kyle'as Korveris.

Jonas Valančiūnas šįkart žaidė mažiausiai iš startinio penketo – 20 minučių, per kurias spėjo pelnyti 10 taškų (3/6 dvitašk., 4/4 baud.) ir atkovoti 11 kamuolių. Lietuvis taip pat blokavo du metimus, 4 kartus suklydo ir dukart prasižengė.

Toronto klubas bandė išsigelbėti ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo 38:26. Kyle'as Lowry buvo rezultatyviausias su 27 taškais, o DeMaras DeRozanas paskutiniame kėlinyje sėdėjo ant suolo ir pelnė vos 8 taškus.

Pirmadienį Klivlando klubas turi šansą antrus metus sausai nušluoti Toronto klubą, kuris svajojo, kad būtent šie metai atkrintamosiose virs sėkme.

Iš 129 komandų, kurios serijoje atsiliko 0:3, nei viena nėra išsigelbėjusi.

„Cavaliers“: L.Jamesas 38, K.Love'as 21, K.Korveris 18, G.Hillas 12, J.Greenas 11.

„Raptors“: K.Lowry 27, O.Anunoby 18, C.Milesas 13, S.Ibaka 11, J.Valančiūnas 10.