2016 04 24

Triuškinanti D.Motiejūno nesėkmė pažymėta įspūdingu rekordu ir S.Curry trauma

Pirmoje dvikovos dalyje į atlapus varžovams kibusiems „Houston Rockets“ krepšininkams galiausiai pristigo parako. Įsivažiavusiai „Golden State Warriors“ taškų mašinai kortų nesumaišė net ir dar viena Stepheno Curry trauma. Sekmadienį vykusiose NBA atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio serijos rungtynėse triuškinančią pergalę 121:94 (29:29, 27:27, 41:20, 24:18) iškovoję Auksinės valstijos „kariai“ į Ouklandą sugrįžta plačiai šypsodamiesi.
NBA atkrintamosios: „Houston Rockets“ – „Golden State Warriors“
NBA atkrintamosios: „Houston Rockets“ – „Golden State Warriors“ / „Scanpix“ nuotr.

Donato Motiejūno atstovaujamą „Rockets“ ekipą nugalėjęs „Warriors“ klubas ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 3:1 ir jau kitą savaitę turės progą visus reikalus užbaigti „Oracle“ arenoje Oklande.

Sekmadienį Auksinės valstijos klubas pamušė ir įspūdingą NBA rekordą. Steve’o Kerro auklėtiniai tapo daugiausiai vieneriose atkrintamųjų rungtynėse tritaškių pataikiusia komanda. Jų „Warriors“ pataikė net 21. Iki šiol šis rekordas priklausė „Supersonics“, „Mavericks“, „Cavaliers“ ir pačiam „Warriors“ klubui.

25-erių metų Lietuvos krepšininkas per 25 praleistas minutes pelnė 8 taškus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, 4 kartus suklydo ir dukart prasižengė.

Iki trečiojo ketvirčio pabaigos „raketos“ NBA čempionams kibo į atlapus. Hjustono klube dar nespėjus pasibaigti antram kėliniui Dwightas Howardas surinko dvigubą dublį, o Jamesas Hardenas negaliėjo tiek taškų, tiek rezultatyvių perdavimų komandos draugams.

Tačiau po ilgosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Nors antrojo kėlinio pabaigoje S.Curry patyrė traumą ir daugiau aikštėje nepasirodė, „Warriors“ tai problemų nesukėlė. „Kariai“ trečiame kėlinuke pataikė 8 iš 13 tritaškių ir ketvirtį laimėjo triuškinančiai – 41:20.

Lemiamame kėlinuke S.Kerro krepšininkai išsaugojo persvarą ir iškovojo triuškinančią pergalę.

„Rockets“: D.Howardas (15 atk. kam.) 19, J.Hardenas (10 rez. perd., 7 atk. kam.) 18, M.Beasley 17.

„Warriors“: K.Thompsonas 23, A.Iguodala 22, D.Greenas (8 atk. kam., 6 rez. perd.) 18.

1 ketvirtis

1 min. „Rockets“ rungtynes pradėjo taikliu dvitaškiu, tačiau K.Thompsonas netrukus atsakė tritaškiu.

1 ketvirtis

2 min. Starto penkete pradėjęs D.Motiejūnas D.Howardui atliko puikų perdavimą, o „centras“ ataką užbaigė dėjimu.

1 ketvirtis

5 min. Po lengvos traumos atsigaunantis S.Curry rungtynes pradėjo trimis netiksliais tritaškiais, tačiau išprovokavo P.Beverley pražangą ir vėliau pataikė baudos metimą – 11:9.

1 ketvirtis

7 min. K.Thompsonas smeigia tritaškį ir J.B.Bickerstaffas priverstas paprašyti minutės pertraukėles – 14:9.

1 ketvirtis

8 min. D.Motiejūnas kol kas nepataikė nė vieno iš dviejų tritaškių, tačiau pasižymėjo 1 rezultatyviu perdavimu ir 2 atkovotais kamuoliais.

1 ketvirtis

9 min. D.Motiejūnas deda į krepšį! Pirmi lietuvio taškai. 19:13 pirmauja „Warriors“.

23:10

11 min. A.Iguodala pataikė tritaškį, o „Warriors“ jau turi dviženklę persvarą – 17:27.

23:15

12 min. Puiki „Rockets“ kėlinuko pabaiga. J.Hardenas pataikė tritaškį su sirena, o paskutinę atkarpą Hjustono klubas laimėjo 12:2. Po pirmojo ketvirčio rezultatas lygus – 29:29.

2 ketvirtis

1 min. D.Motiejūnas pirmą ketvirtį baigė su 2 taškais, 3 atkovotais kamuoliais ir 1 rezultatyviu perdavimu.

2 ketvirtis

2 min. Antrą ketvirtį „Rockets“ pradėjo užsivedę. Hjustono klubas pirmauja 39:36.

2 ketvirtis

3 min. D.Howardas drebina „Warriors“ lanką. Trys dėjimai kėlinuke. „Rockets“ pirmauja 43:36.

2 ketvirtis

5 min. S.Curry smeigia pirmą tritaškį iš penkių mėginimų – 45:41.

2 ketvirtis

6 min. D.Howardas siautėja. Įpusėjus antram ketvirčiui aukštaūgis jau surinko dvigubą dublį – 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Hjustonas laimi 45:43.

2 ketvirtis

7 min. J.Hardenas perėmė kamuolį ir įdėjo į „Warriors“ krepšį. „Rockets“ persvaros neketina švaistyti – 50:43.

2 ketvirtis

9 min. Nerezultatyvi komandų atkarpa. Per pastarąsias 2 minutes vieninteliai „kariai“ sukrapštė 3 taškus.

2 ketvirtis

10 min. Du „Warriors“ tritaškiai iš eilės ir S.Kerro auklėtiniai pirmą kartą nuo pirmo ketvirčio pabaigos pirmauja – 51:52. D.Motiejūną pakeitė M.Beasley.

2 ketvirtis

11 min. D-Mo ilgai nepailsėjo. J.B.Bickerstaffas lietuvį vėl meta į mūšio lauką. „Rockets“ pirmauja 55:54.

2 ketvirtis

12 min. S.Curry aikštę paliko šlubuodamas.

2 ketvirtis

12 min. Paskutinė minutė D.Motiejūnui susiklostė nesėkmingai. 25-erių lietuvis prarado kamuolį ir gavo dėjimą iš A.Iguodalos.

3 ketvirtis

3 min. Trečiąjį ketvirtį Oklando klubas pradėjo atkarpa 8:3. „Kariai“ jau pirmauja 59:64. D.Motiejūnas pelnė du taškus.

3 ketvirtis

3 min. Blogos naujienos A.Bogutui. „Warriors“ „centras“ jau turi 5 pražangas.

3 ketvirtis

4 min. D.Motiejūnas prametė dvi baudas ir prarado kamuolį, tačiau netrukus atsigriebė taikliu tritaškiu 62:69.

3 ketvirtis

5 min. D.Greenas pradėjo siautėti. Trečiam ketvirtyje „Warriors“ puolėjas pataikė 3 tritaškius ir 1 dvitaškį. Oklando klubas veržiasi į priekį – 65:74.

3 ketvirtis

7 min. K.Thompsonas smeigia du tritaškius iš eilės ir „Warriors“ jau pirmauja 69:80.

3 ketvirtis

8 min. „Rockets“ pradėjo stigti parako. „Kariai“ atitolo 15 taškų persvara – 74:89.

3 ketvirtis

12 min. Nereikia ir S.Curry. „Golden State Warriors“ ekipa savo varžovus triuškina 76:97.

4 ketvirtis

3 min. I.Clarkas taikliu tritaškiu pelno 100 „Warriors“ tašką. „Raketos“ šluojamos 78:102.

4 ketvirtis

5 min. „Warriors“ neketina sustoti ir toliau triuškina „raketas“ – 84:109.

4 ketvirtis

6 min. A.Bogutas yra vejamas iš aikštės, nes susirinko 6 pražangas.

4 ketvirtis

10 min. „Warriors“ pamušė daugiausiai atkrintamosiose rungtynėse pataikytų tritaškių rekordą. Jų „kariai“ šiąnakt pataikė net 21.

4 ketvirtis

12 min. „Warriors“ laimi ir serijoje į priekį išsiveržia 3:1.