2021 06 12

„Vanagų“ tvirtovėje dominavusi „76ers“ pusfinalio serijoje išsiveržė į priekį

Netikėtas antausis pirmosiose Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse stipriai užgavo Doco Riverso vyrų ambicijas, kurie naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku pirmą kartą šioje serijoje išsiveržė į priekį. „Philadelphia 76ers“ svečiuose 127:111 (28:20, 33:36, 34:19, 32:26) įveikė „Atlanta Hawks“ ir šiuo metu pirmauja 2:1.
Joelis Embiidas
Joelis Embiidas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šeimininkai pranašumu šiame mače džiaugėsi vos keletą akimirkų pirmajame kėlinyje. Ketvirčio viduryje „76ers“ pradėjo didinti persvarą ir nors „vanagai“ pirmoje susitikimo dalyje laikėsi koviniu atstumu, o komandoms žengiant į pertrauką atsiliko tik 5 taškais (56:61), svečių iš Filadelfijos jėgą išryškėjo krepšininkams sugrįžus į aikštę.

Lemiamo spurto metu „76ers“ pakylėjo lyderių trejetas – Joelis Embiidas, Benas Simmonsas ir Sethas Curry – pelnę pirmuosius 24 komandos taškus trečiajame kėlinyje, o svečiai šią atkarpą laimėjo 24:11 ir nutolo nebepavejamai bei iškovojo užtikrintą pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė J.Embiidas, buvęs labai arti sau reto trigubo dublio. Kamerūnietis pelnė 27 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Su įplyšusiu menisku rungtyniaujantis vidurio puolėjas šiame susižeidė ir čiurną, tačiau rungtynes galėjo tęsti.

„Viskas gerai, – po rungtynių kalbėjo jis. – Aš vis dar stoviu, vis dar vaikštau. Man pavyko baigti rungtynes. Aš ir toliau kelsiuosi ir toliau kovosiu. Toks jau aš esu nuo tuomet, kai pradėjau žaisti krepšinį.“

Nesėkmingai trečiosios pusfinalio serijos rungtynės susiklostė „76ers“ snaiperiui Danny Greenui, kuris neprabėgus nė 4 minutėms patyrė blauzdos traumą ir susitikimo tęsti negalėjo.

„Scanpix“ nuotr./Docas Riversas ir Danny Greenas

Ketvirtajame kėlinyje galvą susižeidė ir Tobias Harrisas, tačiau krepšininką apžiūrėjus medikams puolėjas sugrįžo į aikštę.

Būtent pastarasis nugalėtojams pridėjo 22 taškus, 18 – Beno Simmonso sąskaitoje.

„76ers“ nutraukė 13-os „Hawks“ laimėtų namų rungtynių seriją. Ketvirtosios Rytų konferencijos pusfinalio rungtynės bus žaidžiamos antradienį (2:30 val. ryto Lietuvos laiku).

„Atlanta Hawks“: Trae Youngas 28 (8 rez. perd.), Johnas Collinsas 23 (7 atk. kam.), Bogdanas Bogdanovičius 19, Danilo Gallinari 17.

„Philadelphia 76ers“: Joelis Embiidas 27 (12/16 baud., 9 atk. kam., 8 rez. perd.), Tobias Harrisas 22 (8 atk. kam.), Benas Simmonsas 18 (7 rez. perd.), Furkanas Korkmazas 14, Sethas Curry ir Dwightas Howardas po 12.