2022 05 30

Vieno metimo drama – Majamio karštį atlaikę „Celtics“ žais NBA finale

„Boston Celtics“ po 12 metų pertraukos vėl kausis dėl NBA titulo didžiajame finale. „Keltai“ lemiamose Rytų konferencijos finalo rungtynėse svečiuose 100:96 (32:17, 23:32, 27:26, 18:21) palaužė „Miami Heat“ ir laimėjo permainingą seriją 4-3.
Jimmy Butleris
Jimmy Butleris / „Scanpix“ nuotr.

Rungtynėse, susiklosčiusiose lyg pagal geriausių Holivudo režisierių scenarijų, nugalėtoją galiausiai lėmė vienas „Heat“ buldogo Jimmy Butlerio šūvis.

Prastai šeštas serijos rungtynes namuose sužaidę „Celtics“ padarė išvadas ir galingai pradėjo lemiamą susitikimą.

Varžovus sukaustęs Bostonas pirmavo 9:1, o dar pirmajame kėlinyje turėjo net 15 taškų persvarą – 24:9. Nors „Heat“ sugebėjo prabusti ir pelnyti 8 taškus iš eilės, „Celtics“ tuo pačiu užbaigė pirmą ketvirtį ir po 12 žaidimo minučių pirmavo 32:17.

Antrajame kėlinyje „Heat“ žaidimo vadžias į savo rankas tvirtai suėmė J.Butleris. Jis vienu metu pelnė net 13 taškų iš eilės, bet „Heat“ tai menkai padėjo, nes kur kas daugiau ginklų radę „Celtics“ toliau solidžiai pirmavo 50:34.

Majamio krepšininkams geriau pavyko tik užbaigti pirmąją mačo pusę – net 19 baudų metimų per antrą ketvirtį metę šeimininkai spurtavo 15:5 ir sužaidus 24 minutes atsiliko jau tik 49:55.

Įdomu tai, kad J.Butleris per pirmąją rungtynių pusę pelnė beveik pusę „Heat“ taškų – net 24.

Majamis iš karto po ilgosios pertraukos jau visai kvėpavo oponentams į nugaras, kai švieslentė rodė skaičius 56:54. Vis dėlto arbitrai po peržiūros nubraukė Maxo Struso tritaškį dėl užmintos šoninės linijos, „Celtics“ spurtavo ir vėl solidžiai atitrūko – 72:58.

„Heat“ komandą vėl prikėlė 10 taškų per trečiąjį kėlinį pelnęs Bamas Adebayo, kurio dėka Majamio klubas ketvirtojo kėlinio pradžioje priartėjo iki vieno metimo – 79:82.

Amerikietiškus kalnelius priminusiose rungtynėse iniciatyvą vėl perėmė „Celtics“, kai varžovams prametus 9 metimus iš eilės, po Jaysono Tatumo tritaškio jie pirmavo 93:81.

Dar likus mažiau nei keturioms minutėms Bostonas turėjo apčiuopiamą pranašumą (98:85), tačiau „Heat“ pakilo į lemiamą šturmą, kuris vos nesibaigė Majamio stebuklu ir „Celtics“ tragedija.

M.Strusas likus 50,7 sek. pataikė sudėtingą tritaškį ir nukirpo „Celtics“ persvarą iki 2 taškų (96:98), pratęsdamas „Heat“ spurtą iki 11:0.

Netrukus kitoje aikštės pusėje nepataikė Marcusas Smartas, o „Heat“ gavo šansą išplėšti pratęsimą ar net pergalę.

Juo bandė pasinaudoti be keitimų rungtyniavęs ir 35 taškus pelnęs J.Butleris, bet „Heat“ žvaigždės bandymas pelnyti tris taškus buvo netikslus ir „Celtics“ sugebėjo išsigelbėti.

Naudingiausio Rytų finalo žaidėjo prizas, pavadintas Larry Birdo vardu, atiteko „Celtics“ lyderiui Jaysonui Tatumui.

„Celtics“ į NBA finalą sugrįžo po 12 metų pertraukos – pastarąjį sykį dėl titulo Bostono klubas kovojo 2010-aisiais, kai 3-4 nusileido „Los Angeles Lakers“.

Būtent su Kalifornijos klubu „Celtics“ dalinasi daugiausiai NBA titulų turinčios komandos statusą – abi jos triumfavo po 17 kartų. Dabar „Celtics“ galės aplenkti „Lakers“, bet tam teks įveikti „Golden State Warriors“ klubą, sieksiantį ketvirto NBA trofėjaus per pastaruosius aštuonis sezonus.

Pirmosios NBA finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos naktį iš ketvirtadienio į penktadienį San Fransiske.

„Heat“: Jimmy Butleris 35 (10/20 dvit., 9 atk. kam.), Bamas Adebayo 25 (12/21 dvit., 11 atk. kam.), Kyle'as Lowry 15 (4/12 metimai, 7 atk. kam.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 26 (4/7 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Jaylenas Brownas (6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Marcusas Smartas (5/12 dvit., 3/10 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd.) po 24, Grantas Williamsas 11 (6 atk. kam.).