2017 03 12

Vos du tritaškius pataikiusi „Raptors“ pralaimėjo Majamyje, J.Valančiūnas vėl atliko dublį

„Toronto Raptors“ (38-28) su Jonu Valančiūnu NBA reguliariajame sezone patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės. „Raptors“ rezultatu 89:104 (26:32, 15:27, 22:26, 26:19) nusileido „Miami Heat“ (32-34) ekipai.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Tai ketvirtos rungtynės iš eilės, kai „Raptors“ nepasiekia 100 pelnytų taškų ribos. „Heat“ komandai tai ketvirtoji pergalė iš eilės.

„Heat“, kuri sezoną pradėjo laimėdama 11 ir pralaimėdama 30 rungtynių, pasiekė 21-mą pergalę per pastaruosius 25 susitikimus.

Be traumuoto Kyle'o Lowry žaidusi „Raptors“ šiame mače pataikė vos 2 tolimus metimus iš 15-likos (13 proc.). „Heat“ realizavo 11 tritaškių iš 28 (39 proc.).

Jonas Valančiūnas atliko trečią dvigubą dublį iš eilės. Paskutinį kartą tris dvigubus dublius iš eilės J.Valančiūnas buvo atlikęs sausio 10-15 dienomis.

Starto penkete pasirodęs lietuvis per 21 minutę pelnė 10 taškų (5/6 dvit.) ir atkovojo 10 kamuolių (4 puolime). JV taip pat kartą suklydo ir dukart prasižengė.

J.Valančiūnas taškus rinko sau įprastais būdais: dukart pataisė netaiklius komandos draugų metimus, kartą sulaukė perdavimo po krepšiu ir užbaigė ataką dėjimu, kartą pašokdino Hassaną Whiteside'ą ir prasiveržė link krepšio bei kartą pataikė tolimą dvitaškį.

Vienas „Heat“ lyderių Goranas Dragičius po didžiosios pertraukos aikštėje praleido vos 40 sekundžių. Cory Josephas prasiveržimo metu alkūne pataikė G.Dragičiui į akį – slovėnas buvo priverstas baigti pasirodymą. Tiesa, tuo metu „Heat“ jau turėjo 18 taškų persvarą.

Ketvirtajame kėlinyje žaidėjo neteko ir „Raptors“. Karštakošiškai teisėją užsipuolęs Patrickas Pattersonas buvo išvarytas iš aikštės.

Netrukus po šio epizodo „Raptors“ spurtavo 12:0, tačiau tai tik padėjo sumažinti skirtumą iki 11 taškų (81:92).

„Heat“ užtikrintai nutraukė keturių pralaimėjimų Toronto ekipai seriją. Paskutinį kartą pergalę tarpusavio mače Majamis šventė 2015 metų lapkritį.

„Heat“: Dionas Waitersas 20, Tyleris Johnsonas 16, Goranas Dragičius 15, Hassanas Whiteside'as (14 atk. kam.) ir Jamesas Johnsonas po 12, Wayne'as Ellingtonas 11.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 17 (5/16 pataikymas), Nickas Powellas 14, Derlonas Wrightas 13, Jonas Valančiūnas 10 (10 atk. kam.), Serge'as Ibaka 9 (3/11 pataikymas).