2017 03 18

Žaisdami be J.Valančiūno Toronto krepšininkai sukaustė „Pistons“ puolimą

40-tą pergalę NBA lygoje iškovojo „Toronto Raptors“ (40-29) krepšininkai, svečiuose 87:75 (16:13, 24:25, 20:28, 27:9) įveikę „Detroit Pistons“ (33-36) komandą.
Jonas Valančiūnas ir Andre Drummondas
Jonas Valančiūnas ir Andre Drummondas / „Scanpix“ nuotr.

Jonui Valančiūnui šiose rungtynėse teko grumtis su Andre Drummondu – milžinu, į kurį „Raptors“ klubas šį sezoną ketino išmainyti lietuvį. Tiesa, mainai neįvyko.

A.Drummondas pelnė 8 taškus, tačiau dominavo baudos aikštelėje, atkovodamas net 22 kamuolius.

Tai jau trečiosios rungtynės iš eilės, kai po 14,6 taško šį sezoną renkantis A.Drummondas neperžengė dviženklės taškų ribos.

Pats starto penkete rungtynes pradėjęs J.Valančiūnas per 24 minutes pelnė 10 taškų (5/7 dvit.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, kartą suklydo ir surinko 2 pražangas.

Beje, J.Valančiūnui pavyko blokuoti būtent A.Drummondo metimą.

Lietuvis buvo pakeistas iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes ir daugiau aikštėje nepasirodė.

Būtent ketvirtajame kėlinyje, žaisdama be J.Valančiūno, „Raptors“, pademonstravusi pavyzdinę gynybą, surengė įspūdingą spurtą.

Likus žaisti 9,5 minutės Toronto krepšininkai buvo atsilikę 9 taškų skirtumu (63:72), tačiau rungtynes baigė laimėdami atkarpą 24:3.

Per šią atkarpą „Pistons“ „iš žaidimo“ pataikė vos vieną metimą.

„Dievai tau palankūs, kai stengiesi iš visų jėgų“, – po rungtynių kalbėjo „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

„Nežibėjome atakuodami, tačiau teisingai žaidėme abiejose aikštės pusėse, o kai taip žaidi – metimai anksčiau ar vėliau sukrinta.“

Tai nerezultatyviausios „Pistons“ rungtynės prieš „Raptors“ nuo 2009 metų, kai Toronte vykusios rungtynės baigėsi „Raptors“ pergale 94:64.

„Neskaitant paskutinių kelių minučių, gynyboje, manau, sužaidėme labai gerai. Puolime šiandien savęs neradome“, – teigė Stanas Van Gundy, „Pistons“ strategas.

„Pistons“ pataikė vos 3 tolimus metimus iš 20 ir pralaimėjo jau trečią kartą iš eilės.

Ypač buksuoja Marcuso Morriso žaidimas. Prieš kelias dienas mače su „Utah Jazz“ pataikęs tik 3 metimus iš 15, šįkart vienas „Pistons“ lyderių pataikė tik 1 iš 13.

„Pistons“: Reggie Jacksonas 20, Tobias Harris 14, Jonas Leueris 12, Andre Drummonndas 8 (22 atk. kam.).

„Raptors“: Serge'as Ibaka 17 (9 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 14 (8 atk. km., 6 rez. perd.), DeMarre'as Carrollas 12, Normanas Powellas 11, Jonas Valančiūnas 10.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti