2017 04 01

Trečiajame kėlinyje tiesiog pašėlęs Jonas Valančiūnas pagerino „Raptors“ klubo rekordą

„Toronto Raptors“ (46-30) treneris Dwane'as Casey pareiškė, kad Jonas Valančiūnas žaidžia geriausią krepšinį šiuo sezono metu ir pagaliau leido lietuviui žaisti ketvirtajame kėlinyje rungtynėse su „Indiana Pacers“ (37-39). Kitaip ir būti negalėjo. Lietuvis taip dominavo po krepšiais, kad „Toronto Raptors“ strategas neturėjo teisės pasodinti Joną ant suolo.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Toronte nuostabias rungtynes sužaidęs J.Valančiūnas pelnė 16 taškų ir atkovojo net 17 kamuolių.

Tai lėmė ne tik „Raptors“ pergalę namie 111:100 prieš „Pacers“ komandą.

Jonas pagerino Toronto klubo visų laikų rekordą, per trečiąjį kėlinį nusiėmęs net 13 kamuolių.

Nė vienas „Raptors“ žaidėjas per klubo istoriją nebuvo tiek kartų atkovojęs kamuolį per kėlinį. Buvęs rekordas – 10 atkovotų kamuolių per vieną mačo ketvirtį buvo pasiektas penkis kartus, pastarąjį kartą tai pavyko Regie Evansui 2010 metais.

Be to, iš viso per rungtynes atkovojęs 17 kamuolių J.Valančiūnas jau pagerino savo asmeninį sezono atkovotų kamuolių geriausią pasiekimą – 714 kamuolių per 2013-2014 m. sezoną.

JV atliko ir porą monstriškų dėjimų į krepšį – prieš vieną jų meistriškai suklaidinęs varžovą.

Penktadienio mače J.Valančiūnas žaidė 28 min., pataikė 5 dvitaškius iš 9, 6 baudas iš 9, dar atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė vieną kamuolį, blokavo 2 metimus, 2 kartus suklydo.

Didžiąją rungtynių dalį lietuvis sudarė neįveikiamą duetą po krepšiais su Serge Ibaka. Jie kartu žaidė ir ketvirtajame kėlinyje, nors įprastai D.Casey renkasi žemesnę sudėtį su vienu S.Ibaka penkete.

Toronto aukštaūgių duetas kartu atkovojo 29 kamuolius – daugiau nei pusę visos Toronto komandos, abu pasiekė dvigubus dublius.

J.Valančiūnui tai buvo 28-asis dublis – pagal dviženklius rodiklius dvejose statistikos kategorijose jis pirmauja komandoje šį sezoną.

Ir pagal plius/minus rodiklį lietuvis penktadienį atrodė puikiai – „Raptors“ pelnė 13 taškų daugiau nei „Pacers“, kai J.Valančiūnas buvo aikštėje.

„Tai antras mačas iš eilės, kai jis žengia su didele jėga, išsiskleidžia baudos aikštelėje, vartydamas varžovus aplink, statydamas užtvaras ir bėgdamas, gaudydamas ir finišuodamas. Jis nuveikė nepriekaištingą darbą“, – J.Valančiūną gyrė D.Casey.

Tik „Raptors“ lyderio DeMaro DeRozano plius/minus rodiklis buvo vienu tašku aukštesnis. D.DeRozanas žaidė vėl itin rezultatyviai ir pelnė 40 taškų.

Tai buvo svarbi pergalė artėjant reguliariojo sezono pabaigai, nes „Raptors“ praktiškai užsitikrino namų sienų pranašumą atkrintamųjų varžybų pirmajame rate.

„Raptors“: DeMaras De Rozanas 40 (11/26 metimų), J.Valančiūnas 16 (17 atk. Kam.), Serga Ibaka 15 (12 atk. Kam.), De Marre Carrollas 11.

„Pacers“: Paulas George'as 28, Jeffas Teague 19, CJ Milesas 15.

Visų NBA rungtynių rezultatai:

„Toronto Raptors“ (46-30; J.Valančiūnas 16) – „Indiana Pacers“ (37-39) 111:100

„Oklahoma City Thunder“ (43-32; D.Sabonis 9) – „San Antonio Spurs“ (58-17) 95:100

„Miami Heat“ (37-39) – „New York Knicks“ (29-47; M.Kuzminskas nežaidė) 94:98

„New Orleans Pelicans“ (33-43; D.Motiejūnas 0) – „Sacramento Kings“ (29-47) 117:89

„Golden State Warriors“ (62-14) – „Houston Rockets“ (51-25) 107:98

„Utah Jazz“ (47-29) – „Washington Wizards“ (46-30) 95:88

„Milwaukee Bucks“ (40-36) – „Detroit Pistons“ (35-42) 108:105

„Memphis Grizzlies“ (42-34) – „Dallas Mavericks“ (31-44) 99:90

„Boston Celtics“ (49-27) – „Orlando Magic“ (27-49) 117:116

„Charlotte Hornets“ (35-41) – „Denver Nuggets“ (35-40) 122:114

„Cleveland Cavaliers“ (48-27) – „Philadelphia 76ers“ (28-48) 122:105