2017 02 12

Žvėriškų R.Westbrooko pastangų nepakako: į Oklahomą grįžęs K.Durantas vedė „Warriors“ į pergalę

Vieni šaukė „Bailys!“, kiti rinkosi autografus, kai Kevinas Durantas žengė į „Chesapeake Energy“ areną. Buvusi „Thunder“ žvaigždė į Oklahomą sugrįžo pirmą kartą nuo savo sprendimo persikelti į „Warriors“.
„Thunder“ – „Warriors“
„Thunder“ – „Warriors“ / „Scanpix“ nuotr.

Jis pelnė 34 taškus, o „Golden State Warriors“ milžinišką ažiotažą kėlusiose rungtynėse 130:114 (30:24, 43:26, 32:37, 25:27) įveikė vietos „Oklahoma City Thunder“.

Rungtynes K.Durantas pradėjo lėtai, pataikydamas vos 2 metimus iš 8. „Warriors“ lyderiu rungtynių starte tapo vidurio puolėjas JaVale'as McGee.

Žaidimo eigą pakeitė, kaip dažniausiai ir būna, Andre Iguodalos pasirodymas aikštėje. Sutvirtėjusi „Warriors“ gynyba privertė šeimininkus per paskutines šešias pirmo kėlinio minutes suklysti šešis kartus.

Per 28 minutes, kurias A.Iguodala praleido aikštelėje, „Warriors“ pelnė net 31 tašku daugiau nei „Thunder“.

Įsibėgėjo ir K.Durantas, ir kiti „Warriors“ lyderiai – svečiai ėmė tolti. Per antrąjį ketvirtį „Warriors“ pelnė 43 taškus.

„Scanpix“ nuotr./„Thunder“ – „Warriors“

23 taškų skirtumas neatrodė saugus, mat Russellas Westbrookas buvo pilnas energijos ir nuolat kėlė pavojų. Rungtynes „Thunder“ lyderis baigė savo sąskaitoje turėdamas 47 taškus.

Tiesa, trigubų dublių meistrui šįkart iki tokio rodiklio pritrūko 2 rezultatyvių perdavimų (11 atk. kam., 8 rez. perd.).

Aistrų nepavyko išvengti. Trečio kėlinio pabaigoje K.Durantas ir Andre Robersonas tipiškai surėmė galvomis, apsikeisdami tam tikrais žodžiais. Arbitrai kiekvienam skyrė po techninę pražangą. Tame pačiame ketvirtyje K.Durantas ir R.Westbrookas šaukė vienas kitam eidami link atsarginių žaidėjų per paskelbtą minutės pertraukėlę.

Ketvirtajame kėlinyje „Thunder“ jau nebeturėjo šansų. K.Duranto tritaškis per R.Westbrooko rankas padidino skirtumą iki 19 taškų (123:104), o likusių 3,5 min. stebuklui nepakako.

Domantas Sabonis aikštelėje praleido 26 minutes, pelnė 9 taškus, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, vieną metimą blokavo, suklydo kartą ir išvengė pražangų. Lietuvis – vienintelis „Thunder“ starto penketo žaidėjas, kurio „+/-“ reitingas buvo teigiamas (+6).

„Thunder“: Russellas Wesbrookas 47 (11 atk. kam., 8 rez. perd.), Victoras Oladipo 20, Stevenas Adamsas 13, Domantas Sabonis 9.

„Warriors“: Kevinas Durantas 34 (9 atk. kam.), Stephenas Curry (8 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Klay Thompsonas po 26, JaVale McGee 16, Andre Iguodala 8.