TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2023 09 08

Vokiečių staigmena – nukovė amerikiečius ir žengė į finalą

Tik aukso į pasaulio čempionatą atvykę JAV krepšininkai (5-2) turės pasitenkinti mažuoju finalu. Dar vienas nuostabias rungtynes sužaidę vokiečiai (7-0) pratęsė savo tobulą žygį ir kovos dėl aukso.

Uraganiško puolimo pusfinalyje europiečiai sudorojo varžovus NBA stiliumi – 113:111 (33:31, 26:29, 35:24, 19:27).

Vokiečiams tai – septintoji pergalė iš septynių, o didžiausiais čempionato favoritais laikytiems amerikiečiams – jau antrasis pralaimėjimas. Prieš tai juos įveikė ir Lietuva.

Didysis pasaulio čempionato finalas sekmadienį bus europietiškas. Dėl aukso susikaus Vokietija ir lietuvių skriaudikė Serbija.

Vokiečiams tai bus pirmasis istorijoje pasaulio čempionato finalas. Karta, kuri augo stebėdama geriausią visų laikų Vokietijos krepšininką Dirką Nowitzki, jau pasiekė daugiau nei jų dievaitis, atvedęs savo šalį iki pasaulio čempionato bronzos 2002-aisiais.

Tuo metu abi pusfinalio favoritės – JAV ir Kanados rinktinės – kiek anksčiau sekmadienį turės pasitenkinti akistata dėl bronzos.

Į istorinę pergalę vokiečius vedė netikėtas lyderis – Miuncheno „Bayern“ snaiperis Andreas Obstas. Jis pataikė 4 tritaškius iš 8-ių ir buvo rezultatyviausias su 24 taškais.

Gynėjas pridėjo ir 6 rezultatyvius perdavimus, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai amerikiečiai beveik panaikino turėtą 12 taškų deficitą ir priartėjo iki minimumo, šaltakraujiškai dūrė tolimą metimą, klaidinančiu judesiu prieš tai paguldęs varžovą ant parketo.

Vokietija: Andreas Obstas 24 (4/8 trit., 6 rez. perd.), Franzas Wagneris 22 (5 atk. kam., 3/10 trit.), Danielis Theisas 21 (7 atk. kam.), Dennisas Schroderis 17 (9 rez. perd.), Johannesas Thiemannas (5 atk. kam.) ir Moritzas Wagneris – po 10.

JAV: Anthony Edwardsas 23 (8 atk. kam., 2/8 trit.), Austinas Reavesas 21 (3/5 trit.), Mikalas Bridgesas 17 (3/3 trit.), Jalenas Brunsonas 15 (7 rez. perd.), Joshas Hartas 9 (5 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 8, Tyrese'as Haliburtonas 7 (8 rez. perd.).

Priminsime, kad serbai nugalėjo kanadiečius pirmajame pusfinalyje 95:86, po kurio kilo ir karštas konfliktas – Serbijos žurnalistas kibo į atlapus vienam iš Kanados rinktinės trenerių.

Rungtynių eiga. JAV – Vokietija

40 min. Viskas! Vokietija triumfuoja!

40 min. 111:113 ir vos 0,5 sek.

40 min. A.Edwardsas pameta kamuolį... Amerikiečiai priversti imtis pražangų taktikos. Lieka 23,4 sek.

40 min. I.Bonga baudžiamas pražanga puolime... 109:113, bet kamuolys jau JAV rankose.

39 min. A.Obstas!!! Tritaškis (107:111). Lieka minutė.

39 min. A.Reavesas sumeta baudas (107:111). Vokiečių puolimas sustojo...

38 min. D.Schroderis imasi iniciatyvos ir pataiko du (103:108). Tuo pačiu atsako A.Reavesas (105:108). Lieka dvi minutės.

37 min. A.Edwardsas! JAV lyderis duria tritaškį ir amerikiečiai grįžta! (103:106).

36 min. A.Reavesas tritaškiu grąžina viltį! (99:106). A.Edwardsas prideda vieną baudos metimą (100:106).

36 min. Pataiko ir J.Thiemannas. Vokiečiai nenori paleisti savo šanso (94:106).

34 min. Vokiečiai į visus amerikiečių taškus kol kas atsako savo sėkmingomis atakomis ir skirtumas nesikeičia (94:104), o laikas tirpsta...

32 min. Amerikiečiai nepasiduoda. J.Brunsonas baudų metimais mažina atsilikimą iki vienženklio (90:98).

Marius Milašius Marius MILAŠIUS, 15min žurnalistas Maniloje

„MVP, MVP“ – skanduoja sirgaliai Andy Obstui. Vokietis per vieną vakarą taps ryškesne žvaigžde negu Vaidas Kariniauskas.

31 min. Kiek kartų amerikiečiai lips ant to paties grėblio?? Dar viena pražanga prieš tritaškį metusį A.Obstą ir šįkart dvi taiklios baudos (82:94).

Trečias kėlinys

„Deutschland, Deutschland“ – aidi Manilos arenos tribūnos, kuriose žiūrovai atsistoję palydi vokiečius iš aikštės. 35 taškus sukratę Gordie Herberto auklėtiniai turi dviženklį pranašumą likus 10 minučių. Turėsime europietišką finalą?

30 min. Pataiko ir D.Schroderis. Amerikiečiai neužpuola, tad prieš lemiamą ketvirtį vokiečiai turi dviženklę persvarą (84:94). Bręsta staigmena.

30 min. M.Wagnerio tolimas šūvis! (82:92).

Jei Andy Obstas taip žais ir toliau, po mačo sulauks skambučių iš NBA komandų. Fantastiški išlindimai iš už užtvarų, kelis kartus pergudrauti amerikiečiai pašokdinimais, penki rezultatyvūs perdavimai – Miuncheno „Bayern“ snaiperis nepakartojamas.

29 min. Labai reikalingas JAV B.Portiso tritaškis (80:86), bet tuo pačiu atsako ir Andreas Obstas! (80:89). Miuncheno „Bayern“ snaiperio sąskaitoje jau 19 taškų.

28 min. J.Thiemannas puolime ima 10-ąjį vokiečių kamuolį ir pelno lengvus taškus (75:84). Amerikiečiai ima strigti puolime...

27 min. Amerikiečiai priartėja iki keturių, bet vokiečiams iš toli pataiko net ir I.Bonga (75:82).

26 min. A.Obstas! Dar viena išprovokuota pražanga prie tritaškio ir dar trys šaltakraujiškai sumestos baudos (71:79).

25 min. D.Schorderis su latviais prie tritaškio linijos buvo 0/8, šiandien vokiečių lyderis – 3/4. Europiečiai bėga (68:76).

NBA lygoje Danielis Theisas pastarąjį sykį bent 19 taškų pelnė prieš 17 mėnesių. Dabar jis tą padarė per vos daugiau nei du kėlinius žaisdamas prieš JAV žvaigždžių komandą. Įspūdinga.

23 min. D.Theiso ir F.Wagnerio vedamų europiečių spurtas tęsiasi. Trečią kėlinį jie pradeda 11:4 ir S.Kerras nieko nelaukdamas prašo pasitarimo (64:70).

Rokas Pakėnas Rokas PAKĖNAS, 15min žurnalistas Maniloje

JAV neranda priešnuodžių Vokietijos duetui Franzas Wagneris ir Danielis Theisas, kurie abu per pirmąsias 23 rungtynių minutes pelnė net po 19 taškų. Vis dėlto neapdainuotas mačo herojus yra snaiperis Andreas Obstas, tapęs tikru „X faktoriumi“. Gynėjas pelnė sąlyginai nedaug – 9 taškus, bet jis savo judėjimu be kamuolio susuka galvas Steve‘o Kerro auklėtiniams, o dar ir išdalino 5 rezultatyvius perdavimus.

21 min. Laisvas paliktas F.Wagneris duria tritaškį ir pelno jau 17-ąjį savo tašką (62:64).

Antras kėlinys

NBA „All-Star“ renginys ar kova dėl bilieto į pasaulio čempionato finalą? Rungtynės tarp JAV ir Vokietijos yra toliausiai nuo to, ką įsivaizduojame senamadišku europietišku krepšiniu, paremtu poziciniu žaidimu, gynyba ir taktika. Pusfinalyje susikirtusios komandos pirmoje pusėje palaiko neįtikėtiną tempą, lyg viesulas iš gynybos pereidamos į puolimą ir ten efektyviai iš įvairių distancijų rinkdamos taškus. Per pirmuosius du kėlinius abi rinktinės kartu surinko net 119 taškus. Žiūrovai „Mall of Asia“ arenoje kol kas stebi gražiausią ir kokybiškiausią turnyro mačą, permušantį net ir Lietuvos antausį Amerikai. Vau!

20 min. Po pirmos pusės komandas skiria vos vienas taškas. Minimaliai pirmauja JAV (60:59).

19 min. Spurtu atsako ir amerikiečiai. Kosminis tempas! (60:57).

17 min. Vokiečių spurtas 9:0 ir jau europiečiai priekyje (48:52).

16 min. Bet D.Schroderis duria tritaškį, komandos draugo metimą pataiso D.Theisas ir vėl lygu (48:48).

15 min. Tritaškį prideda M.Bridgesas (48:43).

Uraganišku tempu ir intensyvumu rungtyniaujantys amerikiečiai šiame kėlinyje pataikė šešis metimus iš aštuonių ir per 14 minučių yra suklydę vos kartą. Vien puolimo vokiečiams pergalei neužteks – reikia pradėti stabdyti ir JAV puolimą.

14 min. Rungtynės ir toliau vyksta kosminiu tempu, bet amerikiečiai, atrodo, jungia dar aukštesnę pavarą ir vokiečiai prašo pertraukėlės (45:41).

Antrasis pusfinalis absoliučiai pateisino sirgalių lūkesčius išvysti tikrą puolamojo pobūdžio krepšinio spektaklį. Tempas rungtynėse – neįtikėtinas. Vokietija greitose atakose per 12 minučių jau surinko 13 taškų, JAV – 12. Palyginimui, iki tol per šešerias žaistas rungtynes vokiečiai fiksavo po 11 taškų greituose išpuoliuose, tuo metu Steve‘o Kerro auklėtiniai pirmavo pasaulio taurėje su 26 taškais.

13 min. A.Edwardsas tęsia savo šou. Prideda ir tritaškį. Amerikiečių lyderio sąskaitoje jau 11 taškų, o JAV veržiasi į priekį (39:37).

12 min. F.Wagneris ir A.Reavesas keičiasi tritaškiais, kuriuos skiria vos kelios sekundės. Aikštėje tęsiasi lygi kova (36:36).

Pirmas kėlinys

Ar tai vėl 2022-ųjų rugsėjis? Labiausiai įsiminusiame praėjusių metų Europos čempionato mače vokiečiai su graikais per pirmus du kėlinius sumetė 118 taškų, o panašiu tempu kol kas juda ir šio pusfinalio dalyvės – 64 taškai per pirmą ketvirtį ir nuostabus vaizdas akims. Be to, tai rezultatyviausias pasaulio čempionato pusfinalis pirmasis kėlinys istorijoje.

10 min. Uraganiškos pirmosios 10 minučių baigiasi pirmaujant vokiečiams (31:33). Jei ekipos ir toliau rinks taškus tokiu tempu, tai dvikova baigsis 124:132!!

9 min. A.Reavesas! Tritaškiu lygina rezultatą! Kol kas tikros puolimo rungtynės (29:29).

9 min. J.Hartas ima kamuolį puolime ir nenusileidęs ant žemės pataiso komandos draugo metimą (26:29). Pertraukėlės prašo vokiečiai.

7 min. A.Edwardsas! Nuostabus kūno valdymas, įstabus prasiveržimas ir amerikiečiai po spurto pjauna savo atsilikimą per pusę (20:25).

JAV krepšininkai šiame čempionate varžovams leidžia įmesti vos 40,2 proc. metimų, bet tarsi naujas „volkswagenas“ dirbantis Vokietijos puolimas jiems jau sukratė 8 metimus iš 10 (80 proc.).

6 min. Vokiečiai tęsia puotą prie tritaškio linijos! Pataiko ir D.Schroderis ir jau plius 10 europiečių naudai (15:25).

5 min. Vokiečių snaiperis A.Obstas ir toliau kelia daugiausiai rūpesčių amerikiečiams. Provokuoja pražangą ir sumeta visas 3 baudas (11:17).

5 min. Tritaškiu atsako ir J.Brunsonas, bet F.Wagneris deda iš viršaus (9:14) ir S.Kerras prašo pasitarimo.

Visi krepšinio ekspertai Jungtinėse Valstijose po pralaimėjimo prieš Lietuvą diskutavo apie tikro vidurio puolėjo trūkumą amerikiečių komandoje. Nors vokiečiai tokių galingų bokštų kaip Jonas Valančiūnas neturi, kol kas jie su Johannesu Voigtmannu ir Danieliu Theisu naudojasi ūgio pranašumais – surinko jau 4 taškus baudos aikštelėje ir patikimai saugo lanką gynyboje.

4 min. Dar vienas A.Obsto tritaškis (6:12).

3 min. D.Theisas! Blokas gynyboje ir dėjimas puolime (2:5).

1 min. Pirmuosius taškus pelnė A.Edwardsas, bet vokiečiai atsako A.Obsto tritaškiu (2:3).

Grįžtame į Manilą su antruoju pusfinaliu! Amerikiečiams jie įprasti, bet įdomu, kad pastaruosius du kartus pasaulio pirmenybių pusfinaliuose jie nugalėjo Lietuvą – tai nutiko 2010 ir 2014 metais. Vokiečiai pusfinalyje žaidė vienintelį sykį 2002 metais, kai nusileido Argentinai.

Prieš rungtynes

Dennisas Schroderis, renkantis po 18 taškų, yra rezultatyviausias Vokietijos rinktinėje, tačiau ketvirtfinalyje jis buvo tragiškas – pataikė vos 4 metimus iš 26 ir vos nepaskandino komandos.

Amerikiečių gretose su 17,3 taško kol kas rezultatyviausiai žaidžia Anthony Edwardsas.

JAV rinktinei pusfinalyje dėl „viršutinių kvėpavimo takų ligos“ nepadeda Brandonas Ingramas.

Daugiau krepšinio čempionato naujienų skaitykite čia.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti