TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2023 09 10 /13:21

Bronzinėse taškų lenktynėse su pratęsimu Kanada paliko amerikiečius be medalių

Pasaulio krepšinio bronzos medaliai atiteko Kanados rinktinei. Mažajame finale kanadiečiai po pratęsimo nukovė JAV krepšininkus 127:118 (34:25, 24:31, 33:26, 20:29, 16:7) ir pirmą kartą istorijoje pasipuošė čempionato apdovanojimais.

Tiek daug taškų į amerikiečių krepšį dar nebuvo įmetusi jokia komanda. Praleistų taškų antirekordą JAV šiose pirmenybėse „gerino“ triskart.

Iš pradžių rekordą fiksavo lietuviai (110), vėliau vokiečiai (113), o galiausiai – kanadiečiai (127). Tiesa, jų pergalei prireikė pratęsimo.

Be to, tai antros rezultatyviausios rungtynės čempionatų istorijoje (245 taškai), nusileidžiančios tik 1978 m. akistatai tarp Kinijos ir Brazilijos, kai komandos kartu pelnė 251 tašką.

Mažasis finalas virto tikra NBA fiesta. JAV rinktinė sudaryta tik iš NBA žaidėjų, o Kanados komandoje – net aštuoni šios lygos žaidėjai.

Nuo pat mačo pradžios užvirė tikros taškų lenktynės, kuriose žingsniu priekyje dažniausiai buvo kanadiečiai.

Ketvirto kėlinio pradžioje jie įgijo dviženklę persvarą (94:84), tačiau spurtavusi 12:0 JAV rinktinė grąžino rezultatą ant svarstyklių.

Tiesa, Kanada į paskutines sekundes žengė vėl turėdama keturių taškų pranašumą (111:107), bet JAV fantastiškai išplėšė pratęsimą.

Mikalas Bridgesas likus 4,2 sek. išprovokavo pražangą, pataikė pirmąją baudą, antrą – sąmoningai prametė, pats atsikovojo kamuolį, nubėgo iki tritaškio ir sukdamasis paleido tikslų metimą!

Vis dėlto pratęsime dominavo Kanados lyderių tandemas.

Dillonas Brooksas iš viso pelnė 39 taškus, pataikydamas 7 tritaškius iš 8-ių, o Shai Gilgeousas-Alexanderis surinko 31 tašką bei atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

JAV komandai Anthony Edwardsas pelnė 24 taškus, Austinas Reavesas surinko 23, M.Bridgesas – 19.

Amerikiečiai siekė tryliktojo pasaulio čempionatų medalio, bet be apdovanojimų jie liko antrame pasaulio čempionate iš eilės. 2019 metų pirmenybėse juos ketvirtfinalyje palaužė prancūzai.

Kanadai tai pirmas pasaulio čempionatų medalis istorijoje.

Abi rinktinės šiame turnyre užsitikrino kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes, kaip dvi geriausios Amerikos žemynų komandos.

JAV ir Kanados rinktinės prieš pasaulio krepšinio čempionatą buvo regimos finale, tačiau iki jo šios favoritės nenusikapstė. JAV pusfinalyje eliminavo vokiečiai, o Kanada atsimušė į serbų sieną.

JAV: Anthony Edwardsas 24, Austinas Reavesas 23, Mikalas Bridgesas 19, Bobby Portisas 14, Jalenas Brunsonas 13, Joshas Hartas 10.

Kanada: Dillonas Brooksas 39 (7/8 trit., 42 naud.), Shai Gilgeous-Alexanderis 31 (6 atk. kam., 12 rez. perd., 40 naud.), RJ Barrettas 23, Luguentzas Dortas ir Kelly Olynykas po 11.

RUNGTYNIŲ EIGA:

45 min. Dar viena amerikiečių klaida, o RJ Barrettas smeigia tritaškį! 124:115. A.Reavesas pataiko neįtikėtiną tritaškį nuo lentos, bet... 125:118... Amerikiečiai bando gelbėtis pražangomis, tačiau neišdega... Kanada laimi rungtynes 127:118.

44 min. D.Brooksas patempia Kanadą. Sunkus dvitaškis, išprovokuota pražanga – Kanada priekyje 121:115. Amerikiečiai pažeidžia vidurio linijos taisyklę ir suteikia dar vieną šansą Kanadai.

43 min. Dar du Shai Gilgeous-Alexanderio taškai nuo baudų metimų linijos – 118:112. A.Reavesas taip pat sumeta baudas – 118:114.

42 min. Shai Gilgeous-Alexanderis penkiais taškais pradeda pratęsimą. Fantastiškai „sulaužo čiurnas“ varžovui, smeigia tritaškį ir Kanada atitrūksta 116:111.

40 min. Kanada į paskutines sekundes žengia turėdama keturių taškų pranašumą (111:107), tačiau JAV fantastiškai išplėšia pratęsimą! M.Bridgesas likus 4,2 sek. išprovokuoja pražangą, pataiko pirmąją baudą, antrą – sąmoningai prameta, pats atsikovoja kamuolį, nubėga iki tritaškio ir sukdamasis paleidžia tikslų metimą!! K.Olynykas likus 0,6 sek. dar galėjo sukurti stebuklą Kanadai, tačiau jo šūvis iš toli – netikslus. Kova dėl bronzos keliasi į pratęsimą – 111:111.

39 min. D.Brooksas... trys taškai! Bet A.Edwardsas išlaiko JAV priekyje 107:106. D.Brooksas provokuoja pražangą ir stoja mesti baudas. Vienu metimu lygina rezultatą 107:107.

38 min. RJ Barrettas baudžia tritaškiu, tačiau M.Bridgesas šauna iš toli su pražanga, amerikiečiai priekyje 105:103.

37 min. A.Reavesas neapsigina, bet atakoje pats pataiko sunkų metimą – 100:100. Baigiantis rungtynėms komandos gerokai pagerino gynybą.

34 min. Kanada sutrikusi, o T.Haliburtonas tritaškiu lygina rezultatą 94:94. A.Edwardsas daug driblinguoja ir meta iš vidutinio nuotolio, amerikiečiai, laimėję kėlinio pradžią 14:3, jau priekyje 96:94.

33 min. Tyrese'as Haliburtonas pataiko iš toli, A.Reavesas sėkmingai prasiveržia, o kanadiečių persvara tirpsta iki 94:91.

31 min. Kanada dukart vienos atakos metu prameta iš toli, bet gelbsti atkovoti kamuoliai. K.Olynykas taiso metimą, pelnydamas du taškus su pražanga – 94:84.

30 min. Nesolidi amerikiečių gynyba padeda Kanadai išsilaikyti priekyje. Į JAV taškus Kanada be vargo atsako savaisiais, ir po trijų kėlinių Klevo šalies komanda pirmauja 91:82.

28 min. Kelly Olynykas paliktas laisvas prie tritaškio linijos, ir po aukštaūgio tikslaus metimo Kanada priekyje 84:76.

26 min. Kanadiečiai vienos amerikiečių atakos metu išrašo du blokus, bet M.Bridgesas iš kampo smeigia tritaškį. Kanados lyderio vadeles į savo rankas perėmė Shai Gilgeous-Alexanderis – 77:73.

25 min. A.Edwardsas tritaškiu perskrodžia tinklelį, bet Kanada priekyje 72:70.

24 min. Mikalas Bridgesas ir Anthony Edwardsas pelno taškus, amerikiečiai išlieka Kanadai ant kulnų – 65:63.

22 min. Dar vienas D.Brookso tritaškis... 65:58.

21 min. Nuostabus D.Brooksas toliau tempia Kanados rinktinę, kuri kiek atitrūksta 62:56.

20 min. „Bėk ir mesk“ stiliaus rungtynėse po dviejų kėlinių Kanada priekyje 58:56. D.Brooksas pataikė visus penkis tritaškius (5/5) ir yra surinkęs jau 21 tašką.

17 min. Trumpas atakas rezgantys amerikiečiai kelių minučių atkarpą sužaidžia sėkmingiau ir vėl veržiasi į priekį 47:46. Kanada tritaškius kol kas meta 50 proc. taiklumu (7/14, JAV – 3/9).

14 min. D.Brooksas pataiko tritaškį po driblingo per varžovo rankas, Shai Gilgeous-Alexanderis prideda 5 taškus ir spurtavusi 8:0 Kanada vėl priekyje 44:40.

13 min. Cameronas Johnsonas smeigia tritaškį ir JAV jau priekyje 38:36. Užstrigusi Kanada prašo minutės pertraukėlės.

12 min. Amerikiečiai antrąjį kėlinį pradeda geriau. A.Reavesas dviem taškais su pražanga bei Joshas Hartas greitu išpuoliu pratęsia amerikiečių rezultatyvią atkarpą ir mažina skirtumą iki minimumo (36:35).

10 min. Paskutinės kėlinio atakos Kanadai nėra sėkmingos, amerikiečiai šiek tiek sumažina atsilikimą – 34:25.

9 min. Po Steve'o Kerro minutės pertraukėlės abi komandos surengia po keturias iš eilės sėkmingas atakas, taškų lenktynės tęsiasi... 34:21 tesužaidus 8 minutes.

6 min. Lengvai progas susikurianti Kanada tolsta. Po L.Dorto tolimo metimo – kanadiečių persvara jau dviženklė (23:13).

5 min. Luguentzas Dortas greitoje atakoje taškais paverčia amerikiečių klaidą, bet A.Reavesas atsako tritaškiu, Kanada priekyje 18:13.

4 min. Dillonas Brooksas pelno 8-ąjį savo tašką, Kanada išlaiko atstumą 12:6.

2 min. Kanada spurtu 8:0 pradeda rungtynes, o JAV taškų sąskaitą metimu iš po krepšio atidaro Austinas Reavesas.

JAV rinktinės stovykla pranešė, kad mažajame finale dėl negalavimų nežais Paolo Banchero, Brandonas Ingramas ir Jarenas Jacksonas Jr.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti