2023 06 01

Dramatiškose 3x3 kovose lietuviai patyrė du skaudžius pralaimėjimus

Lietuvos 3x3 vyrų rinktinė ketvirtadienį tęsė kovas pasaulio čempionate Vienoje.
Lietuvos 3x3 rinktinė
Lietuvos 3x3 rinktinė / nuotr. FIBA

Dariaus Tarvydo, Igno Vaitkaus, Gintauto Matulio ir Evaldo Džiaugio komanda pirmosiose dienos rungtynėse per pratęsimą 21:22 krito prieš Lenkiją.

Lietuvos komanda pagrindinio laiko pabaigoje, esant lygiam rezultatui 20:20, turėjo keletą progų pačiupti pergalę, bet metimai buvo netikslūs. Pratęsime taip pat lietuviai turėjo šansą uždaryti susitikimą, bet užtikrinčiau lemiamais momentais žaidė lenkai.

D.Tarvydas rungtynėse su Lenkija pelnė 9 taškus, G.Matulis – 7, I.Vaitkus – 3, E.Džiaugys – 2.

Antrajame susitikime lietuviai paleido laimėtas rungtynes - 14:15 nusileido Izraeliui.

Net tris minutes neleido Lietuvos rinktinė pelnyti taškų varžovams, bet ir patys nespindėjo puolime mačo pradžioje. G.Matulis pradžiugino žiūrovus galingu dėjimu (4:1), o Izraelio komanda, nesužaidus nė keturių minučių, jau buvo peržengusi pražangų limitą.

Sužaidus pusę rungtynių, lietuviai buvo priekyje 7:5, o izraeliečiai laikėsi kovoje iki lemiamų mačo minučių.

Likus pusantros minutės, I.Vaitkus padidino pranašumą iki trijų (14:11), bet varžovas pataikė iš toli. Lietuviai neužpuolė, o tuomet prasižengė prieš dvitaškį metusį varžovą.

14:14 – toks buvo rezultatas, tikslint paskutinėms sekundėms. D.Tarvydui teisėjai užfiksavo pražangą puolime, o varžovas išplėšė pergalę.

Lietuviai po ketvirtadienio kovų savo sąskaitoje turi 2 pergales ir 2 pralaimėjimus. Pirma grupės vieta keliaus tiesiai į kitą etapą, o antrąją ir trečią vietas užėmusios rinktinės žais įkrintamosiose.

Galutinė rikiuotė paaiškės vėliau šį vakarą.