2022 10 01

JAV dominavimas tęsiasi: amerikietės – vėl pasaulio krepšinio čempionės

Sidnėjuje baigėsi pasaulio moterų krepšinio čempionatas, kurio finalinėse rungtynėse triumfavo JAV krepšininkės.
JAV krepšininkės
JAV krepšininkės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Amerikietės finale 83:61 (18:13, 25:20, 25:14, 15:14) sutriuškino Kinijos rinktinę ir ketvirtą kartą iš eilės tapo stipriausiomis planetoje.

Iš viso JAV rinktinė pasaulio čempione tapo jau 11 kartą. Nuo 1998-ųjų ją nukarūnavusi buvo tik Australija, triumfavusi 2006 m. planetos pirmenybėse.

Iš viso amerikietės pasaulio čempionate laimėjo jau 30-ą mačą iš eilės. Šiame turnyre JAV komanda varžoves vidutiniškai triuškino 40,8 taško skirtumu, o geriausioms joms pasipriešino kinės, grupių etape nusileidusios būsimoms čempionėms 63:77.

Savo ruožtu kinės iškovojo antrą medalį pasaulio čempionate – 1994-aisiais jos laimėjo sidabrą, kai finale nusileido Brazilijai.

Finale rezultatyviausiai žaidė A'Ja Wilson. Ji pelnė 19 taškų (8/15 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Finalą Sidnėjaus arenoje stebėjo 15 895 žiūrovai.

Mažajame finale bronzą pačiupo šeimininkės australės, 95:65 (27:21, 24:22, 20:11, 24:11) sutriuškinusios Kanadą.

Bronzą australės iškovojo ketvirtą kartą. Po sykį jos yra laimėjusios auksą ir sidabrą.