2022 07 11

Neįtikėtinas dominavimas: amerikiečiai šeštą kartą iš eilės – pasaulio U-17 čempionai

Ispanai kuteno nervus amerikiečiams, tačiau nutraukti jų dominavimo FIBA U-17 pasaulio čempionatuose nepajėgė. JAV rinktinė triumfavo šeštą kartą iš eilės, šįkart šeimininkę Ispaniją finale įveikdama 79:67 (13:20, 20:18, 29:13, 17:16).
JAV – Ispanija
JAV – Ispanija / FIBA nuotr.

Nuo 2010 m. rengiamuose septyniolikmečių pasaulio čempionatuose visus aukso medalius susižėrė Dėdės Semo jaunuoliai.

Per 12 metų jie išlieka pasaulio U-17 čempionatuose nepralaimėję nė vienerių rungtynių – visos 44 pergalės!

Ispanija šios amžiaus grupės pasaulio čempionatuose triskart buvo užėmusi ketvirtą vietą (2012, 2014 ir 2016 metais), o medaliais – sidabro – pasipuošė pirmą kartą.

Beje, ispanai turnyrą pradėjo pralaimėjimu Lietuvos rinktinei, kuri šiame čempionate užėmė 4 vietą.

FIBA nuotr./JAV – Ispanija

Finalo pirmoje pusėje atrodė, kad ispanai gali pasiekti istorinę pergalę.

Šeimininkai neturėjo didesnės nei 8 taškų persvaros – tokią jie buvo pasiekę antrajame kėlinyje, kai pirmavo 25:17, tačiau iki pat trečio kėlinio pabaigos nė karto neleido amerikiečiams būti priekyje.

JAV rinktinė šeimininkams kvėpavo į nugarą ir galiausiai persvėrė rezultatą (50:49), o persvėrusi netruko susikrauti dviženklę persvarą – 62:51. Tai buvo lūžis.

Lygi kova ketvirtajame kėlinyje buvo paranki amerikiečiams, kurie išlaikė saugų atstumą ir nukeliavo iki šeštojo U-17 titulo FIBA čempionatuose.

Ispanija: Aday Mara ir Hugo Gonzalezas po 16, Conradas Martinezas ir Izanas Almansa (15 atk. kam.) po 9.

JAV: Jeremy Fearsas Jr 17, Ronaldas Hollandas 13, Seanas Stewartas ir Cooperis Flaggas (17 atk. kam.) po 10.

Beje, paskutinėmis mačo sekundėmis kilo keistas susistumdymas, kai amerikiečiai, nesupratę, kodėl ispanai nerengia paskutinės atakos, tiesiog ėmė plėšti kamuolį iš varžovų rankų.

Sumaištyje vienas JAV krepšininkas parkrito ant žemės, o komandų delegacijos pasileido į aikštę. Vis dėlto netrukus nuaidėjo finalinis švilpukas, ir amerikiečiai galėjo pradėti švęsti.

Tiesa, vieną seriją ispanai nutraukė. Iki šiol visų U-17 čempionatų naudingiausiais žaidėjais tapdavo amerikiečiai.

Šįkart turnyro MVP prizas atiteko ispanui Izanui Almansai. 207 cm ūgio krepšininkas rinko po 12,1 taško ir atkovodavo po 11,9 kamuolio.

Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo slovėnas Janas Vide, rinkęs po 20,1 taško.