Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
2023 09 06

Paaiškėjo dviejų Europai skirtų olimpinių bilietų laimėtojai ir galimi Lietuvos varžovai atrankoje

Po paskutinių pasaulio čempionato ketvirtfinalio rungtynių tapo aiškūs dar dviejų tiesioginių kelialapių į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes savininkai.

Kanados krepšininkai trečiadienį 100:89 įveikė be Lukos Dončičiaus rungtynių antrojoje dalyje likusią Slovėniją, o kanadiečių pergalė ir tuo pačiu slovėnų pralaimėjimas pasaulio čempionato ketvirtfinalyje turėjo pradžiuginti ir dvi Europos šalių rinktines.

Serbija ir Vokietija tikrai žais kitais metais olimpinėse žaidynėse.

Į pasaulio čempionato pusfinalį iškopusios Europos komandos užsitikrino olimpinius kelialapius, kurių Senasis Žemynas per planetos pirmenybėse gauna tik du.

Būtent Serbija ir Vokietija tapo sėkmingiausiai pasaulio čempionate pasirodžiusiomis Europos komandomis.

Jau po antrojo etapo buvo aišku, kad Amerikai skirtus du olimpinius bilietus laimėjo JAV ir Kanados rinktinės.

Dar anksčiau tokią pat teisę gavo geriausia Okeanijos komanda – Australija, šįkart pasaulio čempionate eliminuota antrajame etape, bet vis tiek pralenkusi žemiau likusią Naująją Zelandiją.

Po kovų dėl 17-32 vietų, Afrikos geriausiai pasaulio čempionato komandai atitenkantį vieną bilietą nutvėrė Pietų Sudanas, užėmęs 17 vietą. O tarp Azijos ekipų aukščiausia vieta ir olimpinis kelialapis atiteko Japonijai, kuri finišavo 19-a.

Kaip olimpinių žaidynių šeimininkė dėl savo teisės kitais metais varžytis 12-os komandų olimpiniame turnyre buvo rami Prancūzija.

Tad dabar aiškios aštuonios iš dvylikos komandų, kurios žais 2024 metų olimpinėse žaidynėse, vyksiančiose liepos 26-rugpjūčio 11 dienomis.

Suprasti akimirksniu

• Komandos, kurios užsitikrino teisę žaisti 2024 m. olimpinėse žaidynėse:
  • JAV – pusfinalis* PČ (viena iš dviejų geriausių Amerikos komandų)
  • Kanada – pusfinalis* PČ, (viena iš dviejų geriausių Amerikos komandų)
  • Serbija – pusfinalis* (viena iš dviejų geriausių Europos komandų)
  • Vokietija – pusfinalis (viena iš dviejų geriausių Europos komandų)
  • Australija – 10 vieta PČ, geriausiai pasirodžiusi Okeanijos rinktinė
  • Pietų Sudanas – 17 vieta PČ, geriausiai pasirodžiusi Afrikos rinktinė
  • Prancūzija – 18 vieta PČ, olimpiados šeimininkė
  • Japonija – 19 vieta PČ, geriausiai pasirodžiusi Azijos rinktinė
  • * – tęsia kovas, PČ (pasaulio čempionatas)

Likusios keturios olimpinės komandos paaiškės liepos 2-7 dienomis per FIBA rengiamus keturis olimpinius atrankos turnyrus. Jų vieta dar nėra žinoma.

Viename iš jų grumsis ir Lietuvos rinktinė, po burtų pateksianti į šešių komandų atrankos varžybas, kurių nugalėtojas ir įgaus teisę po poros savaičių keliauti į Paryžiaus olimpines žaidynes.

• 24 komandos, kurios žais keturiose olimpiniuose atrankos turnyruose:
  • Lietuva, Latvija, Slovėnija, Ispanija, Italija, Graikija, Juodkalnija, Sakartvelas, Suomija, Kroatija, Lenkija
  • Brazilija, Dominikos Respublika, Meksika, Puerto Rikas, Bahamos
  • Angola, Dramblio Kaulo Krantas, Egiptas, Kamerūnas
  • Libanas, Filipinai, Bahreinas
  • Naujoji Zelandija.
  • Pastaba: Penkios komandos – Lenkija, Kroatija, Bahamos, Kamerūnas ir Bahreinas teisę žaisti olimpinėje atrankoje gavo, kai šią vasarą laimėjo atrankos į atranką turnyrus.
  • Dar 16 komandų, tarp jų Lietuva, į olimpinę atranką pateko pagal rezultatus pasaulio čempionate (16 vietų)
  • Trys komandos – Egiptas, Puerto Rikas ir Naujoji Zelandija į atranką pateko kaip aukštesnę vietą tarp savo savo žemyno komandų (nelaimėjusių tiesioginių bilietų) užėmusios ekipos.

Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Leiskite sau pasijusti geriau
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius