2022 06 26

Per pratęsimą prancūzus nukovę lietuviai – pasaulio 3x3 čempionato finale!

Ignas Vaitkus, Gintautas Matulis, Darius Tarvydas ir Marijus Užupis Antverpene, Belgijoje, varžovams kelia neįveikiamus galvosūkius. Pasaulio 3x3 krepšinio čempionate be pralaimėjimų skriejantys lietuviai kovos dėl aukso.
Pasaulio 3x3 krepšinio čempionatas
Pasaulio 3x3 krepšinio čempionatas / FIBA nuotr.

Lietuvos komanda pusfinalyje Prancūzijos krepšininkus įveikė po pratęsimo – 18:17. Finale lietuviai kovos su Serbija.

Lietuviai mačo pradžioje išsiveržė į priekį 4:2, bet G.Matulis užsidirbo nesportinę pražangą ir prancūzai tuo pasinaudojo, persverdami rezultatą (4:5).

Prancūzai pataikė dvitaškį per rankas – 6:8, tačiau neteko vieno žaidėjo – traumą patyrė įžaidėjas Antoine‘as Eito.

G.Matulis prasiveržė, bet varžovai įspūdingai nuėmė kamuolį nuo lanko, palikdami trijų taškų skirtumą (7:10). Tiesa, neilgam – puolime kamuolį atkovojęs D.Tarvydas išlygino rezultatą (10:10).

Dar vienas D.Tarvydo metimas ir lietuviai jau priekyje 13:11.

Prancūzai pataikė fantastišką metimą iš toli – per rankas ir atsilošus (13:14).

Likus 26 sek. D.Tarvydas prasiveržė su jėga ir išlygino rezultatą (16:16).

M.Užupis siekė sudėti taškus ant „i“, bet jo tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Prancūzai nepasinaudojo likusiomis 4,6 sek., tad komandoms teko žaisti pratęsimą iki dviejų taškų (16:16).

D.Tarvydas pabandė mesti iš toli – netiksliai. G.Matulis iš po krepšio atsakė į taiklų varžovų metimą, o pergalę atnešė tikslaus perdavimo po krepšiu sulaukęs I.Vaitkus. Tai buvo į finalą atvedęs metimas – 18:17.

Primename, kad grupės varžybose lietuviai 21:15 nugalėjo mongolus, 21:19 – vokiečius, 22:15 – čiliečius ir 22:3 – taivaniečius.

Tapę grupės nugalėtojais pateko tiesiai į ketvirtfinalį, kur 21:11 sudorojo amerikiečius.

Lietuvos krepšininkai FIBA 3x3 pasaulio čempionatuose medalių nebuvo pelnę. Geriausias rezultatas – 2014 m. užimta ketvirta vieta.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai