2025-04-14 22:02

Pirmas lietuvis NCAA čempionas atsisveikino su titulą laimėjusiu universitetu

20-metis Kajus Kublickas tapo pirmuoju NCAA čempionu iš Lietuvos. Kauniečio atstovaujama „Florida Gators“ komanda finalinėse rungtynėse dramatiškai 65:63 palaužė „Houston Cougars“, tačiau netrukus lietuvis paskelbė apie pokyčius.

„Instagram“ paskyroje K.Kublickas pranešė, kad atsisveikina su Floridos universitetu.

„Tai buvo nuostabūs dveji metai. Jūsų palaikymas buvo nerealus. Noriu padėkoti komandos draugams, kurie man buvo tarsi šeima, padėjo man augti kaip žaidėjui bei žmogui. Sukūrėme istoriją ir tuo didžiuosiuosi visą gyvenimą. Noriu padėkoti visiems už galimybę“, – rašė K.Kublickas.

K.Kublickas didžiąją sezono dalį nerungtyniavo. Iš viso jis šiame sezone aikštėje pasirodė 6 rungtynėse, kuriose per mažiau nei 5 minutes vidutiniškai pelnė po 0,7 taško.

Tai buvo antras „Žalgirio“ sistemos auklėtinio sezonas „Gators“ gretose. Pirmajame sezone jis taip pat atliko epizodinį vaidmenį ir 9 rungtynėse žaidė po 4 minutes.

Kajaus Kublicko „Instagram“ nuotr./Kajus Kublickas tapo NCAA čempionu
Kajaus Kublicko „Instagram“ nuotr./Kajus Kublickas tapo NCAA čempionu

Prieš išvykdamas už Atlanto, K.Kublickas augo „Žalgirio“ sistemoje, o 2022-2023 m. sezone spėjo debiutuoti ir su pagrindinės Kauno komandos marškinėliais. LKL čempionate jis sužaidė dvejas rungtynes ir iš viso pelnė 8 taškus, Eurolygoje išbėgo ant parketo vienose rungtynėse, kuriose sužaidė 10 sekundžių.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą