2022 06 26

Vicečempionai: serbų tempo neatlaikę lietuviai kovą dėl aukso pralaimėjo

Ignas Vaitkus, Gintautas Matulis, Darius Tarvydas ir Marijus Užupis – pasaulio 3x3 krepšinio vicečempionai. Tai istorinė diena Lietuvos krepšiniui – pirmą kartą FIBA organizuojamų pasaulio 3x3 čempionatų medalius užsikabino ir Lietuvos atstovai. Šįkart – sidabro.
Finalo akimirka
Finalo akimirka / FIBA nuotr.

„Norėdami būti geriausi turime įveikti geriausiu – serbus“, – po laimėto pusfinalio kalbėjo D.Tarvydas. Deja, nepavyko.

Finalo mače lietuviai serbams nusileido 16:21.

Serbai čempionais tapo jau penktą kartą. Prieš tai triumfavo 2012, 2016, 2017 ir 2018 metais.

Lietuvos krepšininkai FIBA 3x3 pasaulio čempionatuose medalių iki šiol nebuvo pelnę. Geriausias rezultatas buvo 2014 m. užimta ketvirta vieta.

Bronzos medaliai atiteko prancūzams, kurie mažajame finale 18:17 nugalėjo belgus.

Mačas lietuviams prasidėjo nesėkmingai – netikslūs metimai, pražanga puolime. Serbai per pusantros minutės įgijo 5 taškų pranašumą (0:5).

M.Užupis gudriai prasiveržė, bet nepataikė iš po krepšio, suteikdamas galimybę serbams dar padidinti persvarą (1:7).

Serbai dar atitolo (4:11), bet lietuviai bandė kibti į atlapus – po D.Tarvydo dvitaškio komandas skyrė trys taškai (10:13).

Nesusikalbėjimas ginantis kainavo lengvus varžovų taškus – 11:15. Serbai dar pridėjo tolimą metimą – 11:17.

Serbai atrodė šviežesni ir visur žingsniu priekyje. Dar kelios jų atakos ir lietuviams teko pripažinti – serbai stipresni.

D.Tarvydas pelnė 7 taškus, I.Vaitkus – 5, G.Matulis – 2, M.Užupis – 2. Serbų gretose išsiskyrė Strahinja Stojačičius, surinkęs 9 taškus.

Tuo tarpu Dejanas Majstorovičius buvo pripažintas turnyro naudingiausiu žaidėju. I.Vaitkus pateko į simbolinį trejetuką.

Primename, kad grupės varžybose lietuviai 21:15 nugalėjo mongolus, 21:19 – vokiečius, 22:15 – čiliečius ir 22:3 – taivaniečius.

Tapę grupės nugalėtojais pateko tiesiai į ketvirtfinalį, kur 21:11 sudorojo amerikiečius. Pusfinalyje lietuviai per pratęsimą 18:17 palaužė prancūzus.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai