Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 5d. 21:01

„The New York Times“: ko galime pasimokyti iš 5 anksčiau vykusių vakcinavimo kampanijų

Vakcina
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vakcina

Mokslininkai vakcinas nuo COVID-19 sugebėjo sukurti per greičiau negu metus nuo šios ligos identifikavimo. Tai išskirtinis pasiekimas, atspindintis didžiulį vakcinų technologijų progresą. Tačiau tai, kaip vyksta pats vakcinavimo procesas – atskira tema ir atskira istorija, rašo „The New York Times“.

Klausimai, kilę prieš dešimtis ar šimtus metų, kai vyko pirmosios masinio vakcinavimo kampanijos, aktualūs ir šiandien. Kaip turėtų bendradarbiauti nacionalinė ir vietinė valdžia? Kokius žmones skiepyti pirmiausia? Kaip elgtis su bendruomenėmis, kurios nenori skiepytis? Ar pirmiausia reikia skiepyti ten, kur situacija blogiausia? Kas turėtų mokėti už skiepus?

„The New York Times” kviečia trumpai prisiminti penkis masinio vakcinavimo procesus, įvykusius per pastaruosius 200 metų. Jie gali padėti rasti atsakymus į kai kuriuos aukščiau iškeltus klausimus.

1803 m. – raupai

1796 m. britų mokslininkas Edwardas Jenneris pastebėjo, kad žmonės, kurie užsikrečia karvių raupais, tampa atsparūs tikriesiems.

Neilgai trukus prasidėjo pirmasis masinio skiepijimo procesas pasaulyje: gydytojai Anglijoje keliavo iš miesto į miestą ir tyčia užkrėsdavo karvių raupais žmones.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"