Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 24, 20:15

Testas: ar atpažinsite 20 garsių Lietuvos fotografų iš jų nuotraukų?

Teko girdėti statistiką, kad per dvi minutes pasaulyje yra padaroma daugiau nuotraukų, nei jų buvo padaryta per visą XIX amžių. Tai labai tikėtina turint galvoje ir tai, kad daugelis šiuo metu po ranka turi ne tik telefono aparatą, tačiau kartu ir fotoaparatą. „Fotografuoti gali kiekvienas“, „Fotografuoti dar niekada nebuvo taip paprasta“ – skelbia fotoaparatų bei išmaniųjų telefonų gamintojai.
Tado Kazakevičiaus nuotrauka „Nykstančio kaimo simboliai“
Tado Kazakevičiaus nuotrauka „Nykstančio kaimo simboliai“ / Tado Kazakevičiaus nuotr.

Tačiau ar tikrai taip paprasta pagauti „lemiamą momentą“, įamžinti kadrą, kuris nepaskęs vaizdų lavinoje, tačiau privers stabtelėti, įsižiūrėti ir atvers langą į kitokį pasaulį?

Šį kartą siūlome pasitikrinti, kaip gerai pažįstate Lietuvos fotografiją, žymiausius jos autorius ir ikonomis tapusius darbus. Fotografijų paletė gan plati: nuo pripažintų klasikų iki šių dienų meistrų, nuo humanistinės fotografijos pirmeivių iki žavių modernistų.

Dėkojame fotografijų autoriams bei jų archyvų saugotojams už galimybę publikuoti šias nuotraukas.

Dėl techninių programos, kurios pagalba publikuojamas testas, ribojimų kai kurias nuotraukas teko nežymiai apkarpyti. Atsiprašome ir tikimės, kad pažinti autorių tai nesutrukdys.

Testą rasite žemiau. Norėdami pradėti spręsti testą, spauskite „Pradėti“. Sėkmės!

Naują testą kasdien rasite portalo 15min rubrikoje „Ar žinai?“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"