Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 liepos 16d. 21:03

Testas: ar žinote visas UNESCO pasaulio paveldo vertybes Lietuvoje?

Kuršių nerijoje Ar žinai?
Renatos Kilinskaitės nuotr. / Kuršių nerijoje
Tikriausiai esate girdėję apie tokį dalyką kaip UNESCO pasaulio paveldo vertybių sąrašas. Bet ar žinote visas UNESCO pasaulio paveldo vertybes, esančias Lietuvoje, ir jų reikšmę? Atlikite testą ir sužinokite!

2020-uosius metus LR Seimas paskelbė UNESCO Pasaulio paveldo metais Lietuvoje. Šio minėjimo tikslas − pabrėžti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytų Lietuvos kultūros paveldo vietovių reikšmę mūsų valstybei, didinti jų pažinimą visuomenėje apie šių vietovių išskirtinę visuotinę vertę, išsaugojimą ateities kartoms.

Taip pat norima skatinti Lietuvos gyventojų pasididžiavimo jausmą bei priminti apie turimą unikalų, pasaulinio masto Lietuvos kultūros paveldą, pažinti išskirtinio kultūros paveldo Lietuvoje istorija, išplėsti jos prieinamumo, kultūrinio pažinimo ir įtraukiančio dalyvavimo visuomenei galimybes.

Šia proga 15min kartu su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatu kviečia jus pasitikrinti savo žinias teste apie UNESCO organizaciją, UNESCO pasaulio paveldo vertybes Lietuvoje bei jų reikšmę mūsų valstybei. Testą rasite žemiau. Sėkmės!

UNESCO Pasaulio paveldo metų minėjimas siejamas su svarbiomis jubiliejinėmis datomis: 2019 m. Vilniaus istorinis centras minėjo 25 metų, Kernavės archeologinė vietovė – 15 metų, 2020 m. Kuršių nerija mini 20 metų, o Struvės geodezinis lankas – 15 metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

15:11
00:12
18:38

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"