15min be reklamos

Ričardas Berankis išgąsdino Prancūzijos žvaigždę, bet jo žygis Dubajuje baigtas

Ričardo Berankio nuotykiai Dubajuje baigėsi po nuostabios kovos su itin galingu varžovu. ATP 500 serijos teniso turnyro Jungtiniuose Arabų Emyratuose ketvirtfinalyje 28 metų lietuvio varžovas ketvirtadienį buvo Prancūzijos teniso žvaigždė Gaelis Monfilsas, kuris galiausiai palaužė R.Berankį 6:1, 6:7 (3), 6:2.
R.Berankis ir G.Monfilsas susitiko turnyro Dubajuje aštuntfinalyje.
R.Berankis ir G.Monfilsas susitiko turnyro Dubajuje ketvirtfinalyje. / „Scanpix“ nuotr.

R.Berankis daug atakavo ir ne kartą nusipelnė Dubajaus aikštyno publikos plojimų bangų per dvikovą su varžovu, kokį gauna ne kaskart.

23 vietą ATP reitinge užimantis G.Monfilsas ilgiau nei dešimtmetį priklauso teniso elitui, o geriausiais karjeros metais (2016) yra užkopęs į šeštąją poziciją pasaulyje. Jis dusyk buvo pasiekęs „Grand Slam“ turnyrų pusfinalį ir laimėjęs devynis ATP serijos turnyrus.

Ketvirtadienį 32 metų prancūzas galingai pradėjo mačą su lietuviu, laimėjęs pirmą setą 6:1, tačiau tikroji kova tik prasidėjo.

Drąsiai žaisdamas ir dažnai išbėgdamas prie tinklo R.Berankis atsisakė pasiduoti, kai prancūzas antrajame sete pirmavo 5:4 ir galėjo pabaigti mačą nes padavinėjo kamuoliuką. Tačiau Lietuvos tenisininkas atsitiesė ir nuvedė antrą setą į pratęsimą. Lietuvis laimėjo lemiamą geimą 7:3 ir perkėlė mačą į trečiąjį setą.

Jame R.Berankis išgąsdino tituluotą varžovą, kai laimėjo prancūzui paduodant ir pirmavo 2:1. G.Monfilsas, kurio tėvai yra kilę iš Gvadelupės ir Martinikos salų, riktelėjo įtūžęs.

„Scanpix“ nuotr./Ričardas Berankis ir Gaelis Monfilsas mače turnyre Dubajuje.
„Scanpix“ nuotr./Ričardas Berankis ir Gaelis Monfilsas mače turnyre Dubajuje.

Tačiau galiausiai tai G.Monfilsas suspaudęs kumštį džiaugėsi pergale ir jau lengviau atsipūtęs paplojo lietuviui per petį, kai jie susitiko prie tinklo prancūzui laimėjus trečią setą ir beveik dvi valandas trukusį mačą 6:2.

Tai buvo puikus R.Berankio žygis prabangiame turnyre.

Jis uždirbo 90 reitingo taškų ir net 75 tūkst. dolerių, pasiekęs ketvirtfinalį.

Aštuntfinalyje lietuvis 6:4, 6:1 palaužė amerikietį Denisą Kudlą (ATP-68), o dar labiau netikėtą pergalę pasiekė pirmajame rate, kai nukovė rusą Daniilą Medvedevą, kuris pasaulio reitinge yra 15-as.

Prieš tai R.Berankis, kuris pasaulio reitinge yra 113-as, įveikė atrankos varžybų barjerus.

Ketvirtfinalio mačo R.Berankis – G.Monfilsas eiga: 1:6, 7:6 (3), 2:6

Trečiasis setas

Trečiojo seto pabaigoje G.Monfilsas dominavo, o kova buvo baigta dviguba R.Berankio klaida paduodant – 2:6.

G.Monfilsas rodo kumštį žiūrovams. Jis taip džiaugėsi, laimėjęs R.Berankio padavimų geimą ir įgijęs pranašumą lemiamame sete. Jau beveik dvi valandas kovojantis R.Berankis atsiliko 2:4.

R.Berankis pradėjo geimą paduodant varžovui dviem taškais, bet paskui jau atėjo G.Monfilso eilė. Lietuvis atsilieka 2:3.

G.Monfilsas sustaugė iš pykčio, kai užstrigo geime paduodant lietuviui, bet galiausiai jam nusišypsojo sėkmė – R.Berankis prašovė kamuoliuką, kurį prancūzas buvo ištraukęs iš beviltiškos situacijos ir rezultatas tapo 2:2.

Opa! R.Berankis laimėjo varžovui paduodant ir dabar jau jis kontroliuoja lemiamo seto eigą.

„Scanpix“ nuotr./Ričardas Berankis ir Gaelis Monfilsas mače turnyre Dubajuje.
„Scanpix“ nuotr./Ričardas Berankis ir Gaelis Monfilsas mače turnyre Dubajuje.

R.Berankiui geimas klostėsi sunkiau, bet žiūrovai puspilnių Dubajaus tribūnų ploja jam – 1:1.

Iš pirmo žvilgsnio atsipalaidavęs G.Monfilsas lengvai ir sausai pradėjo trečią setą. R.Berankis turės vytis – 0:1.

Antrasis setas

Bravo R.Berankiui! Jis laimėjo seto pratęsimą 7:3 ir nuvedė kovą su G.Monfilsu į trečią setą. Lietuviui pavyko laimėti lemiamą geimą užtikrintu žaidimu ir nepaisant įspūdingos G.Monfilso atakos – vieną tašką prancūzas laimėjo ištraukęs kamuoliuką kone iš trečios tribūnų eilės.

„Scanpix“ nuotr./Gaelis Monfilsas mače prieš Ričardą Berankį turnyre Dubajuje.
„Scanpix“ nuotr./Gaelis Monfilsas mače prieš Ričardą Berankį turnyre Dubajuje.

Antrajame sete prireikė lemiamo geimo, nes G.Monfilsas greitai išlygino rezultatą (6:6).

Sėkmė šypsosi drąsiems! R.Berankis lemiamą tašką geime pelnė, kamuoliukui užkliudžius tinklą. Ričardas atsiprašo varžovo, bet viduje džiūgauja – 6:6.

Lengvomis atakomis R.Berankis vėl nusipelnė publikos plojimų ir privertė skėsčioti rankomis prancūzą. Priremtas prie sienos lietuvis atsisakė pasiduoti ir laimėjo paduodant G.Monfilsui! 5:5.

Atkakliausias ir turbūt gražiausias mačo geimas, kurio pabaigoje R.Berankis suklydo prie tinklo, o G.Monfilsas sugniaužė iš džiaugsmo kumštį. Lietuvis pralaimėjo paduodamas, tad situacija yra kritinė: 4:5.

„Scanpix“ nuotr./Gaelis Monfilsas mače prieš Ričardą Berankį turnyre Dubajuje.
„Scanpix“ nuotr./Gaelis Monfilsas mače prieš Ričardą Berankį turnyre Dubajuje.

G.Monfilsas išlygino rezultatą sete, laimėjęs lengvai geimą: 4:4.

Deja, iniciatyva išslydo ir R.Berankio rankų, nes jo atakose paduodant pritrūko tikslumo – 3:4.

R.Berankis pirmą kartą šiame mače laimėjo paduodant varžovui! Dubajaus aikštyno tribūnose pasigirdo nuoširdžių plojimų banga, kai lietuvis drąsiomis atakomis pribaigė G.Monfilsą, kuriam laimėti geimo nepadėjo ir du neatremiami padavimai – 4:2!

Antrajame sete R.Berankis kitoks. Jis labiau pasitiki savimi, o pergalę geime vainikavo stipriu padavimu, po kurio G.Monfilso atmuštas kamuoliukas nuskriejo į dausas.

Prancūzijos tenisininkas, kurio tėvai yra kilę iš Gvadelupės ir Martinikos salų, vėl rodo meistriškumą – 2:2.

G.Monfilsas šypsosi – R.Berankis jį taip užvaikė, kad jis paslydo ir paleido iš rankų raketę. O geimą vainikavo R.Berankio netriamiamas padavimas – 2:1 lietuvio naudai!

Prancūzo oranžiniai sportbačiai juda greitai – jis atsitiesė ir išlygino rezultatą: 1:1.

Galingi padavimai padėjo R.Berankiui sėkmingai pradėti antrąjį setą: 1:0.

Pirmasis setas

G.Monfilsas vikriai laimėjo savo padavimus, o taip pat ir pirmąjį setą. R.Berankį vis labiau kausto įtampa, jis nusileido 1:6.

„Scanpix“ nuotr./Gaelis Monfilsas mače prieš Ričardą Berankį turnyre Dubajuje.
„Scanpix“ nuotr./Gaelis Monfilsas mače prieš Ričardą Berankį turnyre Dubajuje.

Paduodant Ričardui, G.Monfilsas jau pats pademonstruoja žaidimą, kuris per karjerą jam padėjo pasiekti dviejų „Grand Slam“ turnyro pusfinalius ir per karjerą bent po kartą įveikti visas pripažintas žvaigždes. 1:5.

Nors R.Berankis pradėjo geimą dviem laimėtais taškais, jis vėl suklydo išbėgęs prie tinklo ir dar kitose situacijoje – 1:4.

Klaidos kainuoja brangiai. Lietuvis pats suklydo kelis kartus, o galiausiai ir išėjime prie tinklo ir G.Monfilsas laimėjo geimą paduodant R.Berankiui: 1:3.

R.Berankis laimėjo porą taškų, bet geimas priklauso G.Monfilsui: 1:2.

R.Berankis atrodo pasitikintis savimi ir užtikrintas. Jis irgi laimėjo savo padavimų seriją ir išlygino pirmojo seto rezultatą: 1:1.

Padavimais pradėjęs G.Monfilsas laimėjo pirmą geimą, leidęs R.Berankiui pasiimti tik tašką, tad lietuvis atsilieka 0:1.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie Deuce