15min be reklamos

„Telia teniso klubų lygos" vyriausioji teisėja: apie lygos formatą, etapus ir lūkesčius

Lietuvos teniso sąjungos ir platformos TenisoNamai.lt inicijuotas „Telia teniso klubų lygos" projektas įgauna pagreitį. 16 lygos komandų burtais buvo suskirstytos į 4 grupes ir iki rugpjūčio vidurio kiekvienos grupės komandos tarpusavyje turės sužaisti po tris susitikimus, kurių baigtis ir lems klubų grupėje užimtas vietas. Beata Zykienė, „Telia teniso klubų lygos" vyriausioji teisėja, dalinasi mintimis apie artėjančias lygos dvikovas.
Telia teniso klubų lyga
Telia teniso klubų lyga / Organizatorių nuotr.

- Beata, žinome, kad svarstėte idėją lygos sezoną pabaigti Finalinio aštuoneto turnyru, tačiau rugsėjo mėnesį komandos varžysis dvejuose tuo pačiu metu vyksiančiose – lygos finalo ir paguodos finalo – turnyruose. Kodėl buvo priimtas toks sprendimas?

- Norime, kad kiekviena komanda turėtų galimybes dalyvauti finaliniame etape. Nepriklausomai nuo jos sudėties, žaidėjų pajėgumo ir patirčių teniso kortuose. Galimybė patekti į paguodos finalą, manau, neleis nukabinti nosies ir toms kiek silpnesnėms lygos komandoms.

Organizatorių nuotr./Telia teniso klubų lyga
Organizatorių nuotr./Telia teniso klubų lyga

- Kam visų pirma skirtos „Telia teniso klubų lygos" varžybos?

Teniso mėgėjams. Bent jau pradžioje sąmoningai atsiribojome nuo teniso profesionalų, buvusių profesionalių žaidėjų, rinktinių narių ar labai pajėgių tarptautiniuose turnyruose žaidžiančių senjorų. Norime kaip įmanoma labiau suvienodinti komandų pajėgumą ir, manau, mums pavyko tai padaryti.

- Ar profesionaliai tenisą žaidžiantiems ar žaidusiems sportininkams „Telia teniso klubų lygos" durys užvertos visam laikui?

- Manau, kad ne. Labai rimtai svarstome idėją jau kitais metais padaryti atskirą keturių komandų divizioną, kuriame nebūtų jokių žaidėjų pajėgimo ribojimų.

- Grįžkime prie lygos grupių etapo. Koks bus jo formatas?

- Komandoms sąmoningai leidžiame pasirinkti tarpusavio susitikimo formatas. Tai gali būti ir savaitgalio susitikimas, kuomet iš karto sužaidžiami visi mačai. Tačiau suprantame, kad vasarą komandoms gali būti sunku iš karto surinkti visus žaidėjus. Todėl komandos gali sužaisti tarpusavio susitikimus per ilgesnį laiką. Svarbu, kad būtų sužaisti visi 6 mačai – 3 vyrų, 2 mišrūs ir 1 moterų dvejetai.

- Dar viena naujovė – papildomas atkrintamųjų varžybų (play-off) – ratas, kurio rezultatai ir lems kurios komandos žais pagrindiniame lygos finale, o kurios – paguodos.

Organizatorių nuotr./Telia teniso klubų lyga
Organizatorių nuotr./Telia teniso klubų lyga

Norime, kad grupėse antroje ar ketvirtoje vietose likusios komandos neprarastų galimybės varžytis finaluose. Atkrintamosios varžybos puikiai išsprendžia šią problemą.

- Ko reikia, kad rugsėjį galėtumėme pasakyti – pirmas lygos sezonas pavyko puikiai?

- Visų pirma reikia aktyvių komandų ir ypač jų kapitonų. Nes lygos sėkmė priklausys nuo tenisininkų noro išbandyti jėgas ne su savo draugais, kuriuos kortuose jie mato kasdien, o su kitų klubų ir miestų žaidėjais.

Dar labai daug priklausys nuo to ar komandos laikysis lygos taisyklių. Stengėmės ieškoti aukso vidurio tarp labai detalaus visa ko reglamentavimo ir liberalesnio požiūrio į tai. Imkime kad ir komandų žaidėjų suskirstymą į poras. Taip, jei žaidėjo pavardė įrašyta į pirmo klubo dvejeto sąrašą, jis jame ir turi žaisti. Arba jei nuostatuose rašoma, kad vienas žaidėjas susitikime prieš kitą klubą gali sužaisti ne daigiau nei du mačus, tegul taip ir būna. Vėliau nebandant prisidengti pasiteisinimais, jog kažkas neatvyko, negalėjo, todėl kurį nors mačą žaidė teisės tai daryti neturintis tenisininkas.

- Buvo nemažai kalbama apie regioninį grupių principą, tačiau žvelgiant į grupių sudėtis atrodo, jog jo neliko.

Taip. Ir tam yra dvi svarbios priežastys. Pirma, turime net 9 komandas iš Vilniaus. Antra, atidarymo turnyro metu nemažai diskutavome su žaidėjais ir komandų kapitonais, ir daugelis jų sakė, kad pažaisti su to paties miesto kito klubo žaidėjais galima ir eilinį vakarą. O nacionalinė teniso lyga tuo ir įdomi, jog suteikia galimybę santykius teniso korte išsiaiškinti su visiškai nepažįstamais žaidėjais iš kitų miestų ir vietovių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie Deuce