2019 04 14

17-metė Amanda Anisimova pirmą karjeros titulą laimėjo Bogotoje

Vos 17-os metų amžiaus Amanda Anisimova (WTA-76) pademonstravo savo amžiui nebūdingą brandą ir panaikinusi seto ir break'o deficitą laimėjo WTA turnyrą Bogotoje, Kolumbijoje.
Amanda Anisimova
Amanda Anisimova / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Jungtinių Amerikos Valstijų jaunoji talentė sekmadienio finale 4:6, 6:4, 6:1 nugalėjo australę Astrą Sharmą (WTA-138).

Šeštąjį skirstymą „Claro Open Colsanitas“ varžybose turėjusi A.Anisimova ne tik, kad pralaimėjo pirmą mačo partiją, bet ir antrajame sete atsilikinėjo 0:2, o paskui 2:3.

Visgi pademonsravusi charakterį Naujojo Džersio valstijoje gimusi tenisininkė per 1 valandą ir 43 minutes iškovojo pirmą WTA titulą savo karjeroje.

Tai buvo trečiasis trijų setų trileris iš eilės, kurį jaunuolė laimėjo Bogotoje. Prieš šią savaitę ji WTA ture ant grunto nebuvo laimėjusi nei vieno mačo.

JAV teniso kylanti žvaigždė garsiai apie save pasauliui pranešė per šių metų „Australian Open“ turnyrą, kuriame nugalėjo A.Sabalenką (WTA-10) ir nužygiavo iki ketvirtojo etapo.

Finalinis turnyro Bogotoje susitikimas pasižymėjo ir nestabiliu padavinėjančių tenisininkių žaidimu – abi žaidėjos savo padavimus bendrai pralaimėjo 14 kartų.

Amanda Anisimova pratęsė įspūdingą seriją WTA ture – šiemet visus 18 įvykusių turnyrų laimėjo skirtingos tenisininkės.

Turnyro nugalėtoja pelnys 280 WTA reitingo taškų ir 43 tūkstančių JAV dolerių piniginį prizą.

Rytoj paskelbtame naujame WTA reitinge A.Anisimova pakils į rekordinę – 54-ą vietą.

Finale pralaimėjusi A.Sharma taip pat pakils į dar neregėtas aukštumas – atsidurs 102-oje pozicijoje.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas