2016 08 07

Andy Murray ir Rafaelis Nadalis užtikrintai startavo Rio de Žaneire

Pastarųjų dviejų olimpinių teniso vienetų turnyrų nugalėtojai Andy Murray ir Rafaelis Nadalis Rio de Žaneire startavo pergalingai. Geriausias Didžiosios Britanijos tenisininkas rezultatu 6:3, 6:2 nugalėjo Viktorą Troickį, o ispanas per pusantros valandos įveikė Federico Delbonisą 6:2, 6:1.
Andy Murray prieš Viktorą Troickį
Andy Murray prieš Viktorą Troickį / „Scanpix“ nuotr.

A.Murray olimpiados aukso laimėjo 2012-aisiais metais, todėl Rio de Žaneire gali tapti pirmuoju tenisininku, kuriam pavyko apginti šį titulą. Britas šiame mače atliko beveik dvigubai mažiau neišprovokuotų klaidų nei varžovas (21:40) ir laimėjo 55 proc. savo pirmųjų padavimų.

Antroji pasaulio raketė iš Didžiosios Britanijos šį sezoną laimėjo savo antrąjį Vimbldono titulą karjeroje, o pagrindinius trofėjus taip pat iškovojo „Aegon Championships“ turnyre Londone bei „Masters“ serijos varžybose Romoje.

Kitame olimpinio vienetų turnyro etape jis susitiks su argentiniečiu Juanu Monaco, kuris per valandą susitvarkė su Mirza Basičiumi 6:2, 6:2.

R.Nadalis olimpiados vienetų auksą iškovojo 2008-aisiais, tačiau 2012 metais Londone nežaidė dėl traumos. Šį kartą savo pirmajame mače Brazilijoje jis laimėjo net 80 proc. savo pirmųjų padavimų ir kitame etape susitiks su italu Andreasu Seppiu.

Priminsime, kad Rafa nerungtyniavo nuo gegužės mėnesio pabaigos, o visą savo dėmesį skyrė reabilitacijai ir pasiruošimui olimpinėms žaidynėms.

2016 metų sezone R.Nadalis iškovojo titulus Barselonoje bei „Masters“ serijos varžybose Monte Karle.

Į antrąjį olimpinio teniso turnyro etapą taip pat pateko Gilles'is Mulleris, Fabio Fogninis ir Joao Sousa.