2011 11 19

Ar pavyks Ričardui Berankiui pagaliau įveikti pusfinalio barjerą?

Ričardas Berankis po to kai grįžo į „Challenger“ serijos teniso turnyrus, per kelis mėnesius pasiekė jau penktą tokio rango varžybų pusfinalį. Tačiau iki šio visi bandymai prasimušti į finalą baigėsi nesėkmingai. Šį kartą R.Berankio kelyje 80-ą vietą ATP klasifikacijoje užimantis Lukašas Rosolas.
Lukašas Rosolas
Lukašas Rosolas / „Scanpix“ nuotr.

Čekijos atstovas žaidžia karjeros tenisą, šiemet pirmą kartą pateko į pirmą ATP 100-uką, o rugpjūčio viduryje pakilo į rekordinę 65-ą poziciją pasaulio reitinge.

Įsimintinas buvo šio žaidėjo pasirodymas „French Open“ turnyre. L.Rosolas sėkmingai įveikė kvalifikaciją, pirmame rate po penkių setų kovos nugalėjo Eduardo Rogerį-Vasseliną, antrame rate taip pat po penkių setų kovos nugalėjo 8-ą pagal skirstymą Jurgeną Melzerį. Trečiame rate nusileido Juanui Ignacio Chelai. Prieš L.Rosolas Prahoje laimėjo „Challenger“ serijos turnyrą taip pat ant grunto.

„Scanpix“ nuotr./Lukašas Rosolas

Nors būsimas R.Berankio varžovas labiau mėgsta ir dažniau žaidžia ant grunto, kieta danga šiam tenisininkui nėra svetima. Tai jis įrodo ir Slovakijoje vykstančiame turnyre.

L.Rosolas „Slovak Open“ pirmame rate 6:2, 7:6(3) nugalėjo Marselį Ilhaną (ATP-113), antrame rate 6:3, 7:6(4) nugalėjo Jurgeną Zoppą (ATP-150), o ketvirtfinalyje taip pat po dviejų setų kovos 6:3, 7:6(4) įveikė Adrianą Mannariną (ATP-82).

Tiesa iš paskutinių dešimties mačų tenisininkas laimėjo keturis, be minėtų trijų, dar nugalėjo latvį Ernestą Gulbį Sankt Peterburge. Antrame rate pralaimėjo A.Mannarinui.

Lukašas Rosolas:
Amžius: 26 metai
Ūgis: 196 cm.
Svoris: 81 kg.
Žaidžia: dešine ranka.
Karjeros pinigai: 630 tūkst. dolerių
Šį sezoną: 47 pergalės (29 iš jų ant grunto) ir 31 pralaimėjimas.

Tačiau ant kietos dangos šis tenisininkas yra pažeidžiamas labiau nei ant grunto, todėl lažybų kontoros poros favoritu laiko R.Berankį. Abu tenisininkai vienas prieš kitą žais pirmą kartą.

Už pergalę pusfinalyje žaidėjui atiteks 65 reitingo taškai. Pusfinalio mačas Lietuvos laiku bus žaidžiamas 15 valandą. Deuce.lt kviečia jį sekti kartu.